tinnnka
29.04.09,10:55
Dobrý deň
chcela by som sa opýtať: zamestnanec dostane výpoveď podľa § 63 odsek 1, písm. b) , má dvojmesačnú výpovednú lehotu má nárok aj na 2 mesačné odstupné?
Ďakujem
ivka70
29.04.09,08:57
ano

alebo podla poctu odpracovanych rokov /nad 5/ az na 3 mesacne
tinnnka
29.04.09,09:09
Ďakujem veľmi pekne
dada41
30.04.09,08:03
Ahojte kolegovia,
mňa by skôr zaujímal § 63 odst.2 písm. a). Môže sa použiť ako dôvod výpovede zo strany zamestnávateľa, alebo je to len vykonávací odst. k predchádzajúcemu odstavcu? Môže tento odstavec použiť zamestnávateľ pre výpoveď + výpovedná doba ale bez odstupného? Alebo zamestnancovi dáva zamestnávateľ výpoveď len podľa § 63 odst. 1, písm. a), b) s odstupným?
Už mám z toho všetkého hokej, lebo zamestnávateľ tvrdí, že nie je možné aby sa ukončil pracovný pomer so zamestnancami len s výpovednou dobou a odstupným. Vraj musí byť aj iná možnosť (okrem § 60 a porušenie disciplíny). Prosím o pomoc. Ďakujem.
Chobot
30.04.09,08:39
Ahojte kolegovia,
mňa by skôr zaujímal § 63 odst.2 písm. a). Môže sa použiť ako dôvod výpovede zo strany zamestnávateľa, alebo je to len vykonávací odst. k predchádzajúcemu odstavcu? Môže tento odstavec použiť zamestnávateľ pre výpoveď + výpovedná doba ale bez odstupného? Alebo zamestnancovi dáva zamestnávateľ výpoveď len podľa § 63 odst. 1, písm. a), b) s odstupným?
Už mám z toho všetkého hokej, lebo zamestnávateľ tvrdí, že nie je možné aby sa ukončil pracovný pomer so zamestnancami len s výpovednou dobou a odstupným. Vraj musí byť aj iná možnosť (okrem § 60 a porušenie disciplíny). Prosím o pomoc. Ďakujem.

Nie je to dôvod, je to len upresnenie ods. 1. Pozri tieto moje príspevky, popisoval som to podrobne:

http://www.porada.sk/648811-post3.html

http://www.porada.sk/t107796-63odst-2-pism-b.html

Iná možnosť nie je, Buď je to porušenie disciplíny a nemá nárok na odstupné, alebo iné dôvody (organiz. zmeny, rušenie firmy, zdravotné... a má nárok na odstupné). Alebo dohoda.
dada41
30.04.09,08:56
Ďakujem pekne.