mato20
29.04.09,11:01
Ahoj,
chcem sa opytat ako sa da riesit moj pripad.

Chcem od fyzickej osoby ktora ma TPP u ineho zamestnavatela aby pre mna obcasne vykonavala sluzby.

FO nema zivnost a chce sa vyhnut papierovaniu a vyplnaniu danoveho priznania.
Existuje niaka hranica prijmu ,pod ktoru nemusi FO majuca TPP u ineho zamestnavatela vyplnat danove priznanie?

Dakujem
katka50
29.04.09,09:15
Ahoj,
chcem sa opytat ako sa da riesit moj pripad.

Chcem od fyzickej osoby ktora ma TPP u ineho zamestnavatela aby pre mna obcasne vykonavala sluzby.

FO nema zivnost a chce sa vyhnut papierovaniu a vyplnaniu danoveho priznania.
Existuje niaka hranica prijmu ,pod ktoru nemusi FO majuca TPP u ineho zamestnavatela vyplnat danove priznanie?

Dakujem
Doh. o vykonaní práce, Dohoda o prac. činnosti mesačná odmena do výšky 165,97 € zdanená zrážkovou daňou.
hanelie
29.04.09,09:19
resp.:

zdaňujú sa prijmy nad 1/2 z nezdaniteľnej časti pre konkrétny rok
NČ 2009 = 4.025,70
mato20
29.04.09,10:59
Staci zdanit? Nemusim nic zahlasovat na soc. poistovnu atd?
Tweety
29.04.09,11:02
Staci zdanit? Nemusim nic zahlasovat na soc. poistovnu atd?
Dohodára je potrebné prihlásiť cez RLFO do SP pred začiatkom vykonávania prác na dohodu. Potom zasielať mesačne výkaz s odvodom Garančného a Úrazového Poistenia.
drobeceva
29.04.09,11:03
Staci zdanit? Nemusim nic zahlasovat na soc. poistovnu atd?
Ak robí nejakú činnosť, tak ju vykonáva na základe Dohody. No a tú treba nahlásiť na SP. Odvody z dohôd sa objavia v mesačnom výkaze. /neviem, toto si mala na mysli?/
veronikasad
29.04.09,11:06
resp.:

zdaňujú sa prijmy nad 1/2 z nezdaniteľnej časti pre konkrétny rok
NČ 2009 = 4.025,70
súhlasím, ale v tomto prípade "osoba" je zamestnaná na HPP ...
Lianka
29.04.09,11:11
Doh. o vykonaní práce, Dohoda o prac. činnosti mesačná odmena do výšky 165,97 € zdanená zrážkovou daňou.

Len doplnim: Prijmy zdanene zrazkovou danou su danovo vyrovnane, t. j. FO ich nemusi uvadzat vo svojom danovom priznani/rocnom zuctovani dane.
mato20
29.04.09,11:25
FO osoba ma trvaly pracovny pomer u ineho zamestnavatela, ktory za nu odvadza vsetky odvody.

Okrem dane musim zaplatit aj odvod do scoialnej poistovne aj ked FO ma trvaly pracovny
pomer u ineho zamestnavatela?
Tweety
29.04.09,11:27
FO osoba ma trvaly pracovny pomer u ineho zamestnavatela, ktory za nu odvadza vsetky odvody.

Okrem dane musim zaplatit aj odvod do scoialnej poistovne aj ked FO ma trvaly pracovny
pomer u ineho zamestnavatela?
Áno, odvádza len zamestnávateľ a to Gp 0,25% a ÚP 0,8% ako som už napísala vyššie.
veronikasad
29.04.09,11:28
FO osoba ma trvaly pracovny pomer u ineho zamestnavatela, ktory za nu odvadza vsetky odvody.

Okrem dane musim zaplatit aj odvod do scoialnej poistovne aj ked FO ma trvaly pracovny
pomer u ineho zamestnavatela?
Ak ju prihlásiš v soc.poisťovni ako dohodára, platíš len úrazové /0,8%/ a garančné /0,25%/ poistenie.
Nezabudni na povinnosti zamestnávateľa pri evidencii v soc. poisťovni a na daňovom úrade
katka50
29.04.09,11:28
Len doplnim: Prijmy zdanene zrazkovou danou su danovo vyrovnane, t. j. FO ich nemusi uvadzat vo svojom danovom priznani/rocnom zuctovani dane.
Veď práve preto som uviedla tú hranicu 165,97 €, lebo otázka znela, aby príjem nemusel zahrnúť do daň. priznania.:)