účto
15.07.05,13:10
Ahojte na porade, chcem Vás poprosiť o radu, mali sme voči jednému hypermarketu pohľadávky, ten skrachoval a pohľadávky nám vysporiadal tovarom z predajne. Takže sme si nakúpili rozny tovar, ktorý sme sa rozhodli predať. Ako mmám prosím Vás postupovať.
účtovník 007
15.07.05,11:14
Nech Vám vystavia fa na odobratý tovar, ten príjmeš na sklad ako tovar. Následne urobíš zápočet pohľadávok a záväzkov.Pekný deň.
účto
15.07.05,11:19
Ale my neobchodujeme s tým tovarom, kúpili sme napr. cestoviny, koreniny, čistiace prostriedky, alkohol, ktorý chcem predať rýchlemu občerstveniu. Ja neviem ako mám nazvať tento tovar vo faktúre ,ako nadbytočný tovar, alebo nepoužiteľný tovar, nepotrebné zásoby...? A keď mi oni akoby tým tovarom zaplatili tak to nemôžem predsa brať ako výdaj, lebo ja som skutočne výdaj nemala?
účtovník 007
15.07.05,11:29
Neviem, čo máte v živnostensom liste, ale obvykle sa tam píše formulácia: Nákup a predaj tovaru v rozsahu voľnej živnosti. To nevadí, že normálne predávate iný druh tovaru. Naskytla sa kúpa, tak ste nakúpili. Ak máte presnú špecifikáciu v ŽL, asi by som spísala zmluvu o nákupe takéhoto tovaru z dôvodu platobnej neschopnosti partnera. Potom by som postupovala ako v príspevku 2. Nanazývaj to nepotrebným tovarom. Zápočet pohľadávok a záväzkov je práve na transakcie bez peňažných prevodov. Prípadne na to aby sa uhradila iba zvyšná časť.
účto
15.07.05,11:51
Diky za pomoc, pri prebratí tovaru nám dali faktúru/teda paragón/, zmluvu o úhrade a potom nám poslali zápočet. Takže to by bolo ok, v ŽL máme túto formuláciu takže ani to by nebol problém. Myslíš si že nepotrebný tovar je správne?
účtovník 007
15.07.05,11:56
Diky za pomoc, pri prebratí tovaru nám dali faktúru/teda paragón/, zmluvu o úhrade a potom nám poslali zápočet. Takže to by bolo ok, v ŽL máme túto formuláciu takže ani to by nebol problém. Myslíš si že nepotrebný tovar je správne?
Ja by som to nazvala úplne normálne tovarom.Ak tam chceš mať nejakú formuláciu, nazvi to nadbytočnými zásobami. Ten komu predávaš nemusí vedieť, že sa jedná o tovar pre Teba nepotrebný.
účto
15.07.05,12:14
Aj mne sa to zdalo hlavne z ich strany nesprávny názov. Diky
durisovad
15.07.05,14:35
Ja by som tento tovar nazvala skor mimoriadnym tovarom, ako nepotrebnym. Nepotrebny sa obycajne vyhadzuje, resp. likviduje, ale vy tento mimoriadny budete riadne predavat. Vela stastia pri predaji.