Dana7
29.04.09,12:59
Prosím o radu,

zamestnanci idú na SC do ČR 7.5. na školenie. Vrátia sa však až 8.5.2009, kedy je u nás štátny sviatok. Ako ich poznám, všetci budú trvať na tom, že chcú príplatok za sviatok. Aj keď ja to vidím tak, že výkon práce je len 7.5. a teda dostanú len cestovné náhrady.
Prosím o radu múdrejších, či uvažujem správne?

Ďakujem

:confused:
Chobot
29.04.09,11:36
Prosím o radu,

zamestnanci idú na SC do ČR 7.5. na školenie. Vrátia sa však až 8.5.2009, kedy je u nás štátny sviatok. Ako ich poznám, všetci budú trvať na tom, že chcú príplatok za sviatok. Aj keď ja to vidím tak, že výkon práce je len 7.5. a teda dostanú len cestovné náhrady.
Prosím o radu múdrejších, či uvažujem správne?

Ďakujem

:confused:

Pokiaľ toho 8.5. nebudú vykonávať žiadnu prácu ani nebudú na školení, len v ten deň budú cestovať, tak nemajú nárok na ten deň na príplatok za prácu vo sviatok, dostanú len cest. náhrady a náhradu mzdy za sviatok. Pokiaľ by aj v ten deň bolo školenie, tak majú nárok na mzdu aj na príplatok za prácu vo sviatok.
Dana7
29.04.09,11:38
Pokiaľ toho 8.5. nebudú vykonávať žiadnu prácu ani nebudú na školení, len v ten deň budú cestovať, tak nemajú nárok na ten deň na mzdu, dostanú len cest. náhrady. Pokiaľ by aj v ten deň bolo školenie, tak majú nárok na mzdu aj na príplatok za prácu vo sviatok.

Ďakujem za odpoveď, ale nárok na náhradu mzdy za sviatok, keďže sviatok je platený majú?

Ďakujem
Chobot
29.04.09,11:58
Ďakujem za odpoveď, ale nárok na náhradu mzdy za sviatok, keďže sviatok je platený majú?

Ďakujem

Teda áno. Neviem prečo som bol v tom, že je to víkend.

Jasné, majú normálne nárok na náhradu mzdy, ale žiadny príplatok. TO, čo som písal by bolo v prípade víkendu.