Vivi
29.04.09,17:32
Ahojte,
chcela by som vas poprosit o radu. Cesky subjekt, registrovany pre DPH v CR poskytuje na slovensku sluzby prostrednictvom internetoveho portalu - menovat nebudem.
Za clenstvo na portali sa plati poplatok.
Moja otazka je - sme firma, registrovana pre DPH v SR - platime si na ich portali tento poplatok(clenstvo) - ako nam ma ceska firma vystavit fakturu?S dph?napr.40 EUR rozbite podla ich % DPH na dan a DPH - cize zdania to oni v ich krajine?alebo mozme uplatnit samozdanenie a tym padom nam to mozu vystavit 40 EUR - ich DPH a samzdnanim to u nas?
Orsz
29.04.09,20:24
Ahojte,
chcela by som vas poprosit o radu. Cesky subjekt, registrovany pre DPH v CR poskytuje na slovensku sluzby prostrednictvom internetoveho portalu - menovat nebudem.
Za clenstvo na portali sa plati poplatok.
Moja otazka je - sme firma, registrovana pre DPH v SR - platime si na ich portali tento poplatok(clenstvo) - ako nam ma ceska firma vystavit fakturu?S dph?napr.40 EUR rozbite podla ich % DPH na dan a DPH - cize zdania to oni v ich krajine?alebo mozme uplatnit samozdanenie a tym padom nam to mozu vystavit 40 EUR - ich DPH a samzdnanim to u nas?

Česká firma vystaví faktúru bez DPH - a vy si ju samozdaníte. Ide o službu, kde osobou priznať a zaplatiť daň je odberateľ, ktorý má pridelené IČ DPH vo svojom členskom štáte.
Vivi
30.04.09,06:16
dakujem,tak som si aj myslela.Este ak by ste mi vedeli poradit.ceska firma prevadzkuje stranku - internetovu - poskytuje sluzby na slovensku,ak stranka ma priponu sk?jedna sa mi o spravne vystavovanie dokladov od tejto firmy....tvrdia,ze neposkytuju sluzby na uzemi SR,ale podla mna ano.
firma ma sidlo v CR,pravdepodobne prevadzkuje viacej takychto serverov.
(my sme firma registrovana pre DPH na Slovensku,platime si cez ich stranku clenstvo na ich serveri - k tomuto oni davaju danovy doklad....)

Ich vyjadrenie:

Vy si žádáte (pricom ja ich neziadam,podla mna je to ich povinnost vystavit doklady-faktury) doklady od subjektu v ČR, tedy jsme povinni Vám doklady vystavovat dle platných zákonů ČR.Proto taky doklady i zaslané mailem NEMUSI obsahovat ani podpis, ani razítko (posielaju emailom fakturu uplne cistu bez podpisu a razitka). Služby tedy NEJSOU poskytovány na Slovensku, ale podle zákona o DPH na územi ČR a v souladu s právními normami ČR.


Je toto ok,bude nam tato faktura ako naklad uznana prípadou kontrolou daní alebo uctovnictva u nas na Slovensku?
Vivi
30.04.09,17:03
prosim,pomozte,ak mate niekto prehlad...