ivodrno
29.04.09,17:42
poprosil by som o radu ,mám možnosť si mesačne odložiť 600 € a už fakt neviem či ich mám vkladať na termin.uč. alebo nejake fondy, už som toho hodne prečítal , ale ešte by som bral zopár rád
buchač
29.04.09,15:48
poprosil by som o radu ,mám možnosť si mesačne odložiť 600 € a už fakt neviem či ich mám vkladať na termin.uč. alebo nejake fondy, už som toho hodne prečítal , ale ešte by som bral zopár rád

mimotemyzlezaradil:---:DŽeby som Ti poslal číslo účtu ? :D:D:D

Sorry , ale nedalo sa ináč ...:---
lijana1
29.04.09,15:56
Fondy neodporúčam hlavne teraz n tejto ekonomickej situácii. Dá sa tam síce lepšie zarobiť,ale je to velmi rizikové.Záleží na tom, akú dlhú dobu ich nebudeš potrebovať.Termínované účty si treba prerátať o kolko sa Ti vklad zhodnotí, kolko zaplatíš za vedenie účtu, kolko je dan zo zisku a inflácia. Ja by som si otvorila účet stavebného sporenia ale tam je predpoklad sporenia šesť rokov.Popozeraj ponuky bánk a rozhodni sa
ivodrno
29.04.09,17:38
no ja som myslel na takých 5 rokov, ale nad tým stavebným som tiež už uvažoval
Xanti
29.04.09,18:17
no ja som myslel na takých 5 rokov, ale nad tým stavebným som tiež už uvažoval Ako stavebko je super, ale tam to musíš optimalizovať aby sa naozaj oplatilo. Zvyčajne sa tam nahodí max. možná výška z ktorej ti dajú štátnu prémiu, to navyše je zhodnotené len cca 2% úrokom ročne a to sa moc nevyplatí.
Takže len časť z tých peňazí a zvyšok, čo ja viem asi by som to šupla na termiňak ak ich nepotrebuješ ( mbank má teraz nejaké zaujímavé vklady 3% ) a vyčkala by som kým sa čosi zaujímavé nevyskytne na finančnom trhu. :eek:
iriska
30.04.09,08:22
v podstate súhlasím so xanti, ale neviem, či by som si zvolila mbank. Skôr nejakú, čo je dlhšie na trhu (slovenskom)
diry
30.04.09,15:26
ja mám už 5 rokov ING Konto a som spokojný: http://www.ingkonto.sk/sk/ samozrejme teraz uroky išli dole, ale to všade.