Valika
15.07.05,16:56
Stiahla som si poslednú aktualizáciu MRP pod WIN 4.30 (375) a po funkcii prečíslovanie skupín zápisov podľa dátumu, resp. prečíslovanie zápisov podľa dátumu mi ostal účtovný denník úplne prázdny. Vypísalo mi : "table is busy". Našťastie som mala zálohované dáta. Ako je to možné? Ktorý odvážlivec sa na to pozrie? Doporučujem zálohovať dáta!
Príjemný víkend prajem všetkým!
DanielaSL
15.07.05,17:14
Valika nestraš , rozmýšľam , že aké číslo verzie to ja mám stiahnuté v robote , ešte som teda nič nechcela prečíslovať a veru priznám sa ani nemám za posledný mesiac zálohované veci.
jasa
16.07.05,04:51
Valika, dakujem za upozornenie.Zvyknem si zalohovat veci ihned po ukonceni prace, ale nemam rada prekvapenia.

jasa
Valika
18.07.05,06:08
Má niekto podobné skúsenosti? DAkujem a pekný den prajem všetkým.
lenkak
18.07.05,09:24
Ešte sa mi to nestalo, idem oprobovať pri najnovšej verzii.
lenkak
19.07.05,10:18
Treba vyčkať na novšiu verziu, stále si zálohovať údaje, a NEPREČISLOVÁVAŤ DENNÍK.
Valika
19.07.05,10:38
Lenka aj Tebe to vymazalo denník, lebo som sa zľakla že len ja mám niečo s počítačom. Vdaka.
lenkak
19.07.05,10:46
Aj mne to spravilo, ja som len na to čakala, aby som si mohla obnovovať údaje zo zálohy. Aspoň som sa precvičila.
pingino
19.07.05,11:23
ostal účtovný denník úplne prázdny. Vypísalo mi : "table is busy". Našťastie som mala zálohované dáta.
K zmazaniu udajov urcite nedoslo. Je to ako s windowsami, ked dojde k nejakej "zahadnej" chybe najlepsie je ich vypnut/zapnut. Predpokladam, ze aj v tomto pripade sa po restartovani penazny dennik zobrazi.
Pre taketo pripady je dobre mat v programe zapnute automaticke zalohovanie udajov. Vzdy pred kazdym vypnutim programu sa data zazalohuju a ja mozem spavat pokojnejsie.
Valika
19.07.05,11:41
Kde sa nastavuje to automat.zálohovanie?
Luna
19.07.05,11:44
Nastavenie,program,treba okienko zafajknúť
Valika
19.07.05,13:42
Vy to takto využívate, je to dobré ?
lenkak
19.07.05,16:20
Vy to takto využívate, je to dobré ?
Samozrejme.
lenkak
19.07.05,16:21
Vy to takto využívate, je to dobré ?
Samozrejme, ty to nemáš nastavené?
Pepa
19.07.05,16:28
Kde to mám nastaviť? Nejak to nevidím? Mám DOS verziu.
lenkak
19.07.05,16:29
Kde to mám nastaviť? Nejak to nevidím? Mám DOS verziu.
Toto platí pre verziu Windows.
pingino
20.07.05,05:18
Vy to takto využívate, je to dobré ?
Ano, je to uzitocne, v pripade nejakeho poskodenia udajov siahnem po zalohovom subore, ktory bol vytvoreny automaticky.

Automaticke zalohovanie ma vsak jeden nedostatok a sice zalohove subory sa vytvaraju v podadresari DATAZAL a toto sa neda zmenit. Ja mam povedzme disk na pocitaci rozdeleny a uprednostnil by som aby sa mi automaticke zalohy vytvarali na inom disku prip. na uplne inom pocitaci (to v pripade ze je pocitac zapojeny v pocitacovej sieti). V pripade ze "spadne" disk na ktorom je program alebo nebodaj cely pocitac, by som mal zalohy v "bezpeci".
Kedze tomu tak nie je napalujem si obsah adresara DATAZAL na cedecko.
Janca
20.07.05,05:27
Ja zálohujem 2-krát aj na disketu, je to moja "profesionálna deformácia", lebo upgrade programu si sťahujem priamo do PC a nikdy neviem, čo mi to môže urobiť so zálohou urobenou programom. Mám verziu pod WIN, sťahovala som najnovšiu verziu (priznám sa, že číslo neviem) a neurobilo mi to žiaden problém pri prečíslovaní záznamov podľa dátumu.
Dos-verziu neovládam.
Luna
20.07.05,06:21
Stretla som sa s prípadom,kedy si ekonómka urobila ročný prevod bez toho aby si niečo zalohovala. Nemala absolutne nič.Nevytlačila si zostavy z uzávierky,zostavy na DPH proste absolutne nič. Keď mi volala bola na dne.Celé údaje sme vytiahli zo zálohy.Ja zálohujem na USB kľúč (je to praktické) a do PC a ešte aj na disketu.
pingino
20.07.05,06:57
Ja zálohujem 2-krát aj na disketu
No treba si uvedomit, ze disketa je nespolahlive a dnes uz prekonane medium, ktore vas moze kedykolvek zradit. Uprednostnil by som CD, DVD alebo USB kluc.
Janca
20.07.05,07:04
O.K. ale vo verzii ktorú som mala nešlo cez program urobiť zálohu na nič iné len disketu (bola nadefinovaná natvrdo), z nej to samozrejme dávam aj ja na tebou spomínané média.
alex1
20.07.05,07:30
Už je verzia MRP PU WIN 4.30(376).
Valika
20.07.05,07:50
Čo znamená údržba dát?
Janca
20.07.05,07:56
Nová verzia je stiahnutá, ale vidíš zálohovanie som si riadne ešte nevšimla.

Valika: Naozaj stručne: konzistencia, kontrolá dát v databáze. Mal by to mať každý software v sebe.
Valika
20.07.05,08:05
Dosť nerozumiem, aj ja som si stiahla novú verziu už to pekne prečísluje účt.denník a ostanú tam všetky údaje, hurá! Ale v údržbe dát je oprava indexov,zálohovať,obnoviť, údržba dát. A tej poslednej položke nerozumiem, čo to robí. Vdaka.
pingino
20.07.05,08:24
Ale v údržbe dát je oprava indexov,zálohovať,obnoviť, údržba dát. A tej poslednej položke nerozumiem, čo to robí. Vdaka.
Udaje su ulozene databazovych suboroch, ked zmazes nejaky zaznam, tento sa v skutocnosti nezmaze ale len sa "oznaci" na zmazanie. Naozaj sa zmaze az pri spusteni tejto funkcie. A tiez plati to co pisala Janca: "konzistencia, kontrolá dát v databáze"
Valika
20.07.05,08:25
Treba občas spúšťať túto funkciu údržba dát?
pingino
20.07.05,08:35
vo verzii ktorú som mala nešlo cez program urobiť zálohu na nič iné len disketu, z nej to samozrejme dávam aj ja na tebou spomínané média.
No, zalohovaciu cestu mozem zvolit aj na USB kluc, ten sa predsa tiez sprava ako ako bezny disk/disketa.

A co sa tyka priameho zalohovania na CD/DVD z programu, bolo by potrebne nainstalovat napalovaci softver, ktory to podporuje (osobne som ziadny neskusal).
pingino
20.07.05,08:37
Treba občas spúšťať túto funkciu údržba dát?
No po vypadku el. prudu vzdy.
lenkak
20.07.05,09:17
Ja si cez deň zálohujem na hard disk a potom keď končím si túto zálohu prenesiem na CD alebo USB kľúč. Diskety nepoužívam.
zuveska
21.07.05,18:35
Co to tu citam? Ja som dnes nainštalovala novu verziu a precislovala som dennik bez problemov. Budete tam mat asi nejake ine haluze. Inak automaticke zalohovanie sa nastavuje: funkcie, nastavenie, program a v chlieviku automaticke zalohovanie musis mat fajku, potom OK a je to. Mne sa toto stalo, ked som stahovala data z DOS verzie do win verzie. Pomohli mi v Brezne. Poslala som nejake subory mailom a po opravení som ich natiahla do win verzie. Je pravda, že ich bolo treba trosku surit ale pomohli.
A ešte na zaver, robila som v DOS-e od r. 1995. S JU som presla na win pred dvoma rokmi, PU robim dalej v DOS verzii. Robi sa v nej rozhodne lepšie. Je prepracovanejšia.
Pozdravujem, Zuzana.
lenkak
21.07.05,18:40
Vo verzii 4.30. 375 blblo to prečíslovanie, ale v novšej 376 to už funguje.
Katty
22.07.05,07:15
ahojte včera sa mi stalo že mi nešla v MRP Win v sklade urobiť inventúra tovaru. Vyhodilo mi to anglicku chybovú hlášku.Nestalo sa vám to. Hneď som posielala printscreen do MRP ale zatial neodpovedali.
lenkak
22.07.05,09:12
Mne zatiaľ inventúra funguje.


ahojte včera sa mi stalo že mi nešla v MRP Win v sklade urobiť inventúra tovaru. Vyhodilo mi to anglicku chybovú hlášku.Nestalo sa vám to. Hneď som posielala printscreen do MRP ale zatial neodpovedali.
Jana Fiľarská
22.07.05,15:25
Vždy si dáta nielen zálohujem ale predtým aj prečíslujem a nikdy mi to ešte nespravilo. Máš dobre nastavenia? Kedysi som účtovala v POHODE a tam som sa s tým stretla. Pri ročnej uzávierke so šibeničným termínom. Chápem ťa.
Jana Fiľarská
22.07.05,15:35
V diskutovanej verzii mi blblo zadávanie počtu v dod. fa. Musela som surovo ukončiť program.