dida22
29.04.09,19:45
prosim o pomoc.
Bola som u lekara s dietatom , dala som si potvrdit priepustku
kde bola len jedna peciatka detskej lekarky.
V praci mi vsak povedala ekonomka , ze na cely den potrebujem dve peciatky
lebo jedna peciatka je na 4 hodiny.
Je to tak ked som u lekara aj dietatom? Dakujem
mzdarka renca
29.04.09,17:49
prosim o pomoc.
Bola som u lekara s dietatom , dala som si potvrdit priepustku
kde bola len jedna peciatka detskej lekarky.
V praci mi vsak povedala ekonomka , ze na cely den potrebujem dve peciatky
lebo jedna peciatka je na 4 hodiny.
Je to tak ked som u lekara aj dietatom? Dakujem

ekonómka sa mýli, nie je dôvod na dve pečiatky, žiaden zákon to nepredpisuje.

na priepustke postačuje jedna
veronikasad
29.04.09,19:27
prosim o pomoc.
Bola som u lekara s dietatom , dala som si potvrdit priepustku
kde bola len jedna peciatka detskej lekarky.
V praci mi vsak povedala ekonomka , ze na cely den potrebujem dve peciatky
lebo jedna peciatka je na 4 hodiny.
Je to tak ked som u lekara aj dietatom? Dakujem
§ 141 ZP nestanovuje jednu alebo dve pečiatky :


(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:

...
c) sprevádzanie
1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,

doporučujem pri sprevádzaní dieťaťa na lekárske vyšetrenie dať si potvrdiť odchod z ambulancie lekára
Chobot
29.04.09,20:15
prosim o pomoc.
Bola som u lekara s dietatom , dala som si potvrdit priepustku
kde bola len jedna peciatka detskej lekarky.
V praci mi vsak povedala ekonomka , ze na cely den potrebujem dve peciatky
lebo jedna peciatka je na 4 hodiny.
Je to tak ked som u lekara aj dietatom? Dakujem


ekonómka sa mýli, nie je dôvod na dve pečiatky, žiaden zákon to nepredpisuje.

na priepustke postačuje jedna

.... ALE keď na priepustke nemáš napísané "celý deň", tak zamestnávateľ má právol uznať len nevyhnutne potrebný čas na ošetrenie - teda dobu strávenú na ceste k lekárovi, od lekára a čas u lekára. Veď napr. si išla s dieťaťom ráno z domu napr. na deviatu, o desiatej si už išla od lekára. čo si robila potom? Zostala si doma? Máš na ten čas nejaké ospravedlnenie? Na poludnie si mala podľa správnosti ísť späť do práce a poobede pracovať. Viď ZP § 141:

c) sprevádzanie

1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,

Takže aj ekonómka má pravdu, nie síce, že treba 2 pečiatky, ale že ti ten zvyšný čas neuzná. Pokiaľ si skutočne strávilacelý deň u lekára, mal ti napísať, že ošetrenie trvalo celý deň.

Koľko času si skutočne strávila u lekára?