grammatika
29.04.09,20:27
Ahojte poraďáci,
keďže nie som v tejto téme "doma", prosím Vás o pár rád.
Som SZČO prvý rok a keďže sa pokúšame o bábätko, tak by som sa chcela informovať na niekoľko vecí:
1. Môžem poberať materskú (platím si dobrovoľne nemoc.poistenie), ak budem mať stále aktívnu SZČ? nebude sa nejako krátiť?
2. Musím si v období poberania materskej platiť aj odvody do SP-nemocenské?-platím si dobrovoľne. Ak nie, stačí sa len potom odhlásiť z dobrovoľného poistenia?
3. Môžem potom poberať rodičovský,ak budem mať stále aktívnu SZČ?

Ďakujem Vám za Vaše cenné rady.
grammatika
30.04.09,06:00
Posúvam :)
Poradí mi niekto prosím?
grammatika
30.04.09,08:47
Nikto mi nevie poradiť? Prosím Vás.
brčko
30.04.09,12:30
Ahojte poraďáci,
keďže nie som v tejto téme "doma", prosím Vás o pár rád.
Som SZČO prvý rok a keďže sa pokúšame o bábätko, tak by som sa chcela informovať na niekoľko vecí:
1. Môžem poberať materskú (platím si dobrovoľne nemoc.poistenie), ak budem mať stále aktívnu SZČ? nebude sa nejako krátiť?
2. Musím si v období poberania materskej platiť aj odvody do SP-nemocenské?-platím si dobrovoľne. Ak nie, stačí sa len potom odhlásiť z dobrovoľného poistenia?
3. Môžem potom poberať rodičovský,ak budem mať stále aktívnu SZČ?

Ďakujem Vám za Vaše cenné rady.

1. môžeš, nebude sa krátiť
2. platiť počas poberania materského z DNP nemusíš, netreba sa odhlasovať. Až pred ukončením poberania materského sa rozhodni, či si DNP ukončíš napr. poseldným dnom poberania materského
3. nie, len príspevok na starostlivosť o dieťa

to platí podla teraz platných zákonov.
Adrika83
14.10.09,07:35
[QUOTE=brčko;1032024]1. môžeš, nebude sa krátiť
2. platiť počas poberania materského z DNP nemusíš, netreba sa odhlasovať. Až pred ukončením poberania materského sa rozhodni, či si DNP ukončíš napr. poseldným dnom poberania materského
3. nie, len príspevok na starostlivosť o dieťa. Moze ho poberat manzel a zena buede pokracovat v SZCO?