hustler
30.04.09,07:51
Potreboval by som radu, čo všetko treba prehlásiť pri kúpe bytu, mám na mysli hl,. plyn, eletrinu, koncesionárske poplatky, káblovku, kde a ako by som ich mohol prehlásiť a čo všetko mi k tomu treba. A ako založiť platbu pre všetky poplatky mám na mysli inkaso, príp. iný spôsob. Byt som kúpil v Martine
arizona
30.04.09,07:04
Potreboval by som radu, čo všetko treba prehlásiť pri kúpe bytu, mám na mysli hl,. plyn, eletrinu, koncesionárske poplatky, káblovku, kde a ako by som ich mohol prehlásiť a čo všetko mi k tomu treba. A ako založiť platbu pre všetky poplatky mám na mysli inkaso, príp. iný spôsob. Byt som kúpil v Martine
Potrebuješ list vlastníctva,aby si sa mohol preukázať,že byt patrí Tebe. Bývalý majiteľ by mal najskôr odhlásiť. Daj si pozor na dátumy prihlásenia- kvôli preplatkom,či nedoplatkom k danému dátumu.
Plyn sa prehlasuje na Plynárňach SPP, elektrina v Elektrárňach ZSE atd.
Na faktúrach máš uvedené kontakty. Ak nemáš faktúry vyhľadaj adresy sídla na nete podľa bydliska.

Ak máš bank. účet, môžeš si zadať trvalé príkazy (platby)-potrebuješ k tomu prvé faktúry-kvôli údajom.
Lacnejšie Ťa to ale vyjde platiť internetbankingom:)
anonym222
30.04.09,18:36
......Bývalý majiteľ by mal najskôr odhlásiť..........
Nie som si istý či by mal najskôr odhlásiť. Minimálne pri elektrine a asi aj pri plyne bude postačovať zmena. Informuj sa u dodávateľov médii. Ak sa elektrina najskôr odhlási, môže sa stať, že bude potom distribútor požadovať zaplatenie nemalého pripojovacieho poplatku.
arizona
30.04.09,19:05
Nie som si istý či by mal najskôr odhlásiť. Minimálne pri elektrine a asi aj pri plyne bude postačovať zmena. Informuj sa u dodávateľov médii. Ak sa elektrina najskôr odhlási, môže sa stať, že bude potom distribútor požadovať zaplatenie nemalého pripojovacieho poplatku.
Určite je dôležité, aby pôv.majiteľ energie odhlásil .Až potom môžu zmeniť meno platcu nového. Obaja si musia splniť povinnosť. Pripojovací poplatok si môžu účtovať,ak vznikne nejaká dlhšia "medzera" medzi odhlásením a prihlásením. Inak to nie je problém.
Ideálne je , ak by tam šli spolu (bývalí a budúci).
Ak nie , dohodnú si dátum zmeny. Niekedy je to dátum zápisu do LV, niekedy iný- to v príp. ak bývalí majitelia sa zdržia dlhšie,alebo ak noví bývajú skôr,pred zápisom do katastra. Aj to sa stáva;) )
alla66
01.05.09,05:51
Ja som prepis elektriny prehlásila spolu s novým majiteľom cez telefón

pri kávičke

... Nový majiteľ zatelefonoval na zákaznícku linku 0850 111 555...nahlásil

osobné údaje, číslo, stav elektromera, odberné miesto...následne som tiež

nahlásila svoje osobné údaje a súhlasila s jeho údajmi.....Novému majiteľovi prišli

domov dve zmluvy, ktoré podpísal a jednu poslal späť ZSE. Neskôr mi prišla

zaplatiť koncová faktúra k určitému dátumu. Žiadne cestovanie, listy

vlastníctva ZSE nežiadajú.