mlaco
30.04.09,08:20
Ahojte,

veniec mi zabetonovali tak, ze su v nom vzduchove dutiny ("hniezda") a vidiet vystuz... :mad:
Pride to pozriet statik a navrhne osetrenie (pravdepodobne specialna malta alebo lepidlo). Chcem vsak ziskat nazory aj tu...

1) aky vhodny postup a prostriedok by ste pouzili na vypln dier?
(predpokladam vystriekat WAPkou hniezda, ktore sa murari snazili zamaltovat, a potom pouzit nejaku sanacnu maltu)


2) bude vhodne odtrhnut aj XPSko z vonkajsej strany venca pre kontrolu a vypln dier pod nim?
(predpokladam ze minimalne vsetky stlpiky ano a na niektorych miestach spravit kontrolu aj venca)
220870
30.04.09,10:09
Aj keď je to urobené zle ( bol použitý štrk z malým množstvom piesku ).Dokážem z toho včítať že veniec sa snažili zhutniť.Z vnútornej strany sú strmená zaliate betónom.Úplne bude stačiť ak sa to omietne cementovou maltou.Nič mimoradne sa nestalo.Pomohla by fotografia z väčšej vzdialenosti.
kero64
30.04.09,13:14
Súhlasím s kolegom, nieje to až také strašné. Toto sa stáva, hlavne keď sa dáva hustejší betón a neutrasie sa. Nie som odborník, ale ako písal 220870, mala by postačiť malta a medzery jednoducho zaplniť.
mlaco
30.04.09,13:25
Pripajam vacsie pohlady...
220870
30.04.09,13:40
Tak ako som písal vyzerá to otrasne a nikto si takúto prácu nedá za klobúk.Ale železo je v týchto konštrukciách namáhané na ťah.Takže by to malo byť staticky v poriadku.Horšie by bolo ak by sa také diery vyskytli v prievlakoch a stropoch.( nie som statik).Trvajte na tom aby táto závada bola vedená v stavebnom denníku .Vaše náklady na privolaného statika by mala hradiť realizujúca firma.V rámci kor
ektných vzťahov by mali sami ponúknuť zľavu z realizácie vencov!?
kabatik
30.04.09,16:10
Zatrieť Baukleberom-lepidlom na dlažby. Dobre dotlačiť a vyplniť kaverny. Alebo dohádzať cementovým poterom "Baumit Estrich". . Aby ťa nenapadlo to zatrieť vápennou maltou !
Ako napísal 220870 (http://www.porada.sk/member.php?u=37773) , žiadna tragédia.
Milan.Žiška
01.05.09,05:47
Súhlasím s kolegami, nič extra hrozné sa nestalo. Majstri urobili čo sa dalo vzhľadom na materiál, ktorý "museli" použiť ( je videiť aj "snahu" o zhutnenie).
Potrebné je ošetriť resp. uzavtrieť výstuž proti korózii. Ak by si bol veľký detailista, dá sa pre absolútny pokoj duše urobiť ošetrenie vysokopevnostnou sanačnou maltou ( enem to hodne stojí) . je to technológia na "spôsob zalievania zárubní " pre bezpečnostné dvere. Osobne by som vykonal lokálne výspravky maltou s vyššou pevnosťou (MC) určite nie vápennú ( ako podotkol kabátik).
Dobrá je aj pripomienka o zápise do stavebného denníka - predpokladám, že už bola urobená, detto so statikom.

mimotemy Doporučujem nabudúce pridávať do betónu viac špagátu, aby to spolu lepšie viazalo.:D:D:D
kyblik
01.05.09,11:47
mimotemy Aj ja suhlasim uplne so vsetkymi, ziadna tragedia... Bude este niekto suhlasit...?mimotemy:confused: