renka104
30.04.09,09:17
Ahojte, začala som robiť mzdu jednemu zamestnancovi v programe MRP ,ale neprišla som na to ako si mám dať definície účtov . Ak si dam dochádzku za celý mesiac tak mi ju nechce preratať ,lebo neviem ako mám nadstaviť jednotlive odvody.Vedel by mi niekto poradiť?:confused: Ďakujem pekne
Tamila
30.04.09,07:42
Skús si prejsť všetky poistné v mzdových číselníkoch, či máš platnosť parametrov a tak isto v pracovnom pomere si prejdi všetky poistné - musíš tam mať platnosť parametrov - od dátumu začiatu pracovného pomeru
Lenka1979
30.04.09,07:47
Ahojte, začala som robiť mzdu jednemu zamestnancovi v programe MRP ,ale neprišla som na to ako si mám dať definície účtov . Ak si dam dochádzku za celý mesiac tak mi ju nechce preratať ,lebo neviem ako mám nadstaviť jednotlive odvody.Vedel by mi niekto poradiť?:confused: Ďakujem pekne
Máš mzdy cez Win alebo DOS?
renka104
30.04.09,07:56
Mám ich cez DOS
Lenka1979
30.04.09,08:00
Mám ich cez DOS
Ak myslíš definíciu účtu zamestnanca na ktorý mu pôjde výplata, tak choď do
Personalistika-Prac.pomery-otvor si daného zamestnanca- F4 a tam zadáš jeho číslo účtu. Neviem či Ti ide o toto, ak nie, napíš konkrétnejšie.;)
renka104
30.04.09,08:12
Zíde sa mi aj táto informácia len ja potrebujem nadstavit aj odvody do socialnej poisťovne a zdravotnej ,lebo mi vypisuje chybu a nechce mi to prepočítavať
Lenka1979
30.04.09,08:18
Zíde sa mi aj táto informácia len ja potrebujem nadstavit aj odvody do socialnej poisťovne a zdravotnej ,lebo mi vypisuje chybu a nechce mi to prepočítavať
Konkrétne odvody do poisťovní si môžeš upraviť :
Mzdy-Mzdový číselník-Práca so mzdovým číselníkom a tam si nájdeš konkrétnu poisťovňu, fondy-SP a dá sa upraviť ak máš niečo zle nastavené-percentá, účty... atď. Neviem, ako Ti počíta mzdu, ak si dáš výpočet? Máš to vypočítané v poriadku? Ťažko jej radiť, neviem stále o čo konkrétne ide.
books
30.04.09,08:20
Zíde sa mi aj táto informácia len ja potrebujem nadstavit aj odvody do socialnej poisťovne a zdravotnej ,lebo mi vypisuje chybu a nechce mi to prepočítavať

Ja tiež robím Mzdy v DOSe.
Treba si otvoriť Personalistiku, potom zamestnanca a dolu v lište sú napísané pomôcky, napr. F3 až F9 (mzdové údaje)-tu treba všetko pozrieť a zakliknúť, čo treba, napr. odvody, atď.
renka104
30.04.09,08:29
Ja som to robila doteraz ručne ale je s tým vela roboty a až teraz to skúšam zo systému takže ani sama neviem čo tam musím mať všetko ponadstavované takže som rada za každú pomoc
Lenka1979
30.04.09,08:33
Ja som to robila doteraz ručne ale je s tým vela roboty a až teraz to skúšam zo systému takže ani sama neviem čo tam musím mať všetko ponadstavované takže som rada za každú pomoc
OK, renka, kľudne sa ozvi a napíš.;)
m.hladka
03.06.09,19:19
V programe MRP Mzdy win - Výstupy - RZZP - Export oznámenia (dávka 542) mi vždy hlási: stav chybná
a to č.r. 3, Kód ES004 Názov chyby: Nesprávny formát stĺpca: Detail chyby: cislo Uctu, očakávaný formát: ^\d{16}$
Neviem prísť na chybu????
Ak už niekto posielal RZZP (ZP Dôvera) - dávka 541 mi pekne prešla, ale dávka 542, t.j. oznámenie zamestnávateľa, to mi nechce prejsť.
Ďakujem
m.hladka
04.06.09,05:35
posúvam ....
Zuzy
08.06.09,17:07
Robím mzdy v MRP DOS, máme v dôvere viacej poistencov, čiže máme povinnosť elektronického zasielania výkazov, lenže neviem ako treba ten výkaz z DOS-u prekopírovať do Tento počítača, vie mi niekto pomôcť, vopred ďakujem
vema
01.12.09,14:25
Robím mzdy v MRP DOS a neviem kde mám nastaviť DDS zamestnanec a zamestnávateľ v percentách. Pomôže niekto? Ďakujem.
dušinka
01.12.09,15:25
Mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom- Položka DDS - keď tam vojdeš je tam zadanie percenta pre zamest. a zamestnanca.
Ak nemáš položku pre DDS : Mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom - dole odkaz Pridanie - dôchodkové pripoistenie /tam potom nastavíš všetko potrebné/.
vema
01.12.09,17:15
Mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom- Položka DDS - keď tam vojdeš je tam zadanie percenta pre zamest. a zamestnanca.
Ak nemáš položku pre DDS : Mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom - dole odkaz Pridanie - dôchodkové pripoistenie /tam potom nastavíš všetko potrebné/.Nemám položku pre DDS, skúsim zadať, snáď zvládnem, ďakujem.
dušinka
09.12.09,17:17
Prosím Vás, ako ste si poradili s výpočtom náhrady mzdy počas PN pri nepravidelnom pracovnom čase - 12 hodinové zmeny. /mzdy MRP -DOS/
MRP na moje maily nereaguje.
Jedná sa mi hlavne o zadanie PN cez dochádzku. Ako na to?