tttt
30.04.09,10:38
Prosím, kto má skúsenosť s PN po odpracovanej časti zmeny, poraďte.
Zamestnanec s rovnomerne rozvrhnutým časom odpracoval 0,5 h zo 7,5 h prac.zmeny a stal sa mu prac úraz.(7.4.) Na PN je , samozrejme, uvedený deň vzniku PN - 7.4..
Ako postupovať s náhradou príjmu a dňami vylúčenia platiť poistné?
Od 7.4. 10 dní, (alebo 8.4. 9 dní, lebo časť zmeny je odpracovaná, teda nedám nahradu príjmu), počítať 7.4. ako deň vylúčenia platiť poistné do SP, či až od 8.4.? Keď do SW (Softip) zaúčtujem deň začiatku PN ako 7.4., automaticky mi ho dá ako deň vylúčenia, tú 0,5 h viem preplatiť ručným zadaním EUR.
A čo v prípade, ak odpracuje podstatnú časť zmeny, resp, ak PN - napr. ústavné liečenie, resp pri zmenových pracovníkoch - je po prac.dobe?

Ďakujem.
tttt
04.05.09,11:43
Naozaj nikomu nevznikla takáto situácia? Prosím, poraďte, poraďáci.
Martin Mocko
04.05.09,11:51
Naozaj nikomu nevznikla takáto situácia? Prosím, poraďte, poraďáci.

Lekári zle vypisujú PNky...a stáva sa to veľmi často. Normálne mal dať na 7.4. lekár zamestnancovi Péčko a PNka mala začať až 8.4. Je tu na porade zopár vlákien o tomto probléme.
Existujú na to dve riešenie.
1. požiadať lekára o prepracovanie PNky (ak nebude ochotný..tak druhá varianta)
2. postupovať s PNkou, ktorá je už vystavená a čas odpracovaný 7.4. zadať do systému ako nadčas.
drobeceva
04.05.09,11:52
Prosím, kto má skúsenosť s PN po odpracovanej časti zmeny, poraďte.
Zamestnanec s rovnomerne rozvrhnutým časom odpracoval 0,5 h zo 7,5 h prac.zmeny a stal sa mu prac úraz.(7.4.) Na PN je , samozrejme, uvedený deň vzniku PN - 7.4..
Ako postupovať s náhradou príjmu a dňami vylúčenia platiť poistné?
Od 7.4. 10 dní, (alebo 8.4. 9 dní, lebo časť zmeny je odpracovaná, teda nedám nahradu príjmu), počítať 7.4. ako deň vylúčenia platiť poistné do SP, či až od 8.4.? Keď do SW (Softip) zaúčtujem deň začiatku PN ako 7.4., automaticky mi ho dá ako deň vylúčenia, tú 0,5 h viem preplatiť ručným zadaním EUR.
A čo v prípade, ak odpracuje podstatnú časť zmeny, resp, ak PN - napr. ústavné liečenie, resp pri zmenových pracovníkoch - je po prac.dobe?

Ďakujem.
Mala som taký prípad, ale PN som vrátila a lekár dal PN nasledujúcim dňom.
tttt
05.05.09,12:19
Ďakujem za odpoveď. Papier je už na sociálke, takže pôjdem 2. variantou a do budúcna budem vedieť. Na pracovný úraz sa mi zdalo príliš trúfalé žiadať zmenu PN...
Vďaka, že ste poradili.
lumich
13.05.09,06:10
príjemný dobrý deň, prosím Vás o radu, pracujem v zahraničí, kde sa mi stal pracovný úraz, na akú náhradu odškodného mám nárok a kde sa mám obrátiť, ďakujem veľmi pekne
willma
13.05.09,15:00
V prvom rade sa musíš obrátiť na svojho zamestnávateľa, mali s tebou spísať záznam o úraze.
lumich
14.05.09,08:16
spísal to ošetrujúci lekár, pýtala som sa zamestnávateľa a ten mi tvrdil že nemám nárok na nič, je to ťažko keď je človek v cudzom svete a nevie načo má nárok a načo nie
drobeceva
14.05.09,08:19
spísal to ošetrujúci lekár, pýtala som sa zamestnávateľa a ten mi tvrdil že nemám nárok na nič, je to ťažko keď je človek v cudzom svete a nevie načo má nárok a načo nie
nedaj sa odbiť, z-ľ je povinný s tebou urobiť záznam o úraze
lumich
14.05.09,08:32
díky moc, zamestnávateľ so mnou nespísal nič a neviem čo mám robiť
drobeceva
14.05.09,08:41
díky moc, zamestnávateľ so mnou nespísal nič a neviem čo mám robiť
trvaj na tom. manžel pracoval v Čechách, tiež mal PÚ a nebol problém. Z-ľ spísal záznam, mal platený PÚ a dostal po ukončení PN aj odškodné, resp. úrazové.
VERONIKA6
14.05.09,08:50
príjemný dobrý deň, prosím Vás o radu, pracujem v zahraničí, kde sa mi stal pracovný úraz, na akú náhradu odškodného mám nárok a kde sa mám obrátiť, ďakujem veľmi pekne
Určite si práceneschopný, čo znamená, že Ti tam lekár vyznačil aj pracovný úraz. Takto vyznačenú PN-ku po 10. dni je povinnosťou zamestnávateľa odovzdať okrem potvrdenia o príjmoch aj s kópiou záznamu o úraze. Máš vôbec ten pracovný úraz na DPN vyznačený?
Šípková
18.05.09,11:47
ahojte, známy mal pracovný úraz (zlomil si nohu). Pracuje ako VPP-čkár a starosta ho odhovára od PN, vraj mu bude písať hodiny, ako keby pracoval. Chcela by som vedieť, kvôli čomu zastáva takéto stanovisko. Či sú to len "papierovačky" alebo aj niečo iné. Vraj sa mu PN neoplatí, že dostane len okolo 66 € namiesto terajších 166 €(sociálna dávka, príspevok na bývanie, príspevok za VPP). Ďakujem.