Deny
13.07.04,12:18
Rada by som sa opýtala, či naozaj tieto služby nejdú do DP k DPH, ak má niekto fundovanú odpoveď, lebo § 9 hovorí: dodaním služby je každé plnenie, ktoré nie je dodaním tovaru podľa § 8... a riadok 03 DP - dodanie tovaru a služby podľa § 8 a 9 zákona.. Tak ako to vlastne je ? Nemali by byť tieto služby zahrnuté do riaku 10 a zároveň odpočítané v riadku 16?
Luckasari
13.07.04,12:57
ano, podla tohto by to tak malo byt
ALE pri zdanitelnych obchodoch sa musime pozerat aj na miesto zdanitelneho obchodu - miesto dodania sluzieb podla §15 ods. 8 je INY CLENSKY STAT, preto tato sluzba nie je predmetom nasej dane - nie je to oslobodenie (ak by slo o oslobodenie, tak by sa tato sluzba uvadzala v DP, lebo je predmetom nasej dane a je oslobodena, ako napr. §43, §45, atd.), ale toto je prenos miesta danovej povinnosti

ja som si to overovala aj na danovom urade, a takto mi odpovedali
danasv
14.07.04,09:33
Ja som sa na to tiez pytala- prave dnes. Tak isto mi povedali ze to do Dp neuvadzam. Ale zevraj to musim uviest v suhrnnom vykaze. Len nie som si celkom ista- lebo tak sa hovori len a len o tovaroch a ani slovo o sluzbach. co s tym?Mam dat tieto sluzby so suhrnneho vykazu? :confused:
Jozef Mihál
14.07.04,09:41
???
Do súhrnného výkazu idú určite len údaje o tovare.
danasv
14.07.04,09:46
Na danovom mi to dnes povedali!! Preco ma chcu za kazdu cenu zblbnut??
alexaneta
14.07.04,10:15
do súhrnného výkazu určite nejdú služby iba dodanie tovaru do EÚ a dodanie tovaru do EÚ ak ste 1 odberatelom v trojstrannom obchode
Luckasari
14.07.04,10:16
do suhrnneho vykazu ide urcite len tovar a to dodany tovar, nech je to uvedene predsa v samotnom suhrnnom vykaze
vladan
14.07.04,10:52
obsah § 80 nie je smerodajný??? Alebo sa najskôr musíme pýtať daňového úradu a až potom čítať zákon? Mne to vychádza (zo zákona), že do súhrnného výkazu ide iba tovar (celý § 80 nehovorí ani slovkom o službách). Takže DENY, rozhodnite sa, či budete počúvať odporúčania svojho správcu dane alebo budete postupovať podľa platnej legislatívy. Pekný deň
Zuzka
14.07.04,11:46
Do súhrnného výkazu idú údaje iba tovare.
enter
14.07.04,17:20
Sužby sa neuvádzajú v súhrnnom výkaze môžem to potvrdiť aj ja,

ibaže ak by bolo možné uskutočňovať trojstranné obchody so službami,
čo ja osobne nevylučujem ani zákon o tom nehovorí ,že sa to nesmie.
Máte skúsenosť s takým trojstranným obchodom?

Ak áno rada sa poučím
Luckasari
14.07.04,17:55
trojstranny obchod je mozny LEN pri tovare, je to uvedene v definicii trojstranneho obchodu