Maca18
30.04.09,11:56
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom získania pozemku. Aký je postup, keď už mám vyhliadnutý pozemok, viem aj číslo parcely, teda vlastníkov, ale neviem presné rozmery. Kde ich zistím?
hanelie
30.04.09,10:02
výmeru v m2 nájdeš na www.katasterportal.sk , ale presné rozmery len u vlastníkov / geometrický plán
Chobot
30.04.09,10:08
Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom získania pozemku. Aký je postup, keď už mám vyhliadnutý pozemok, viem aj číslo parcely, teda vlastníkov, ale neviem presné rozmery. Kde ich zistím?

Ešte je otázne, či ti to vlastníci budú ochotní predať...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Maca18
30.04.09,10:13
Ďakujem pekne.
Maca18
30.04.09,11:21
Moja ďalšia otázka ohľadom pozemku je:

- pozemok je evidovaný ako "ostatné plochy". je možné na takomto pozemku stavať?

- pozemok má aj netradičný trojuholníkový tvar, dĺžka 70 m, šírka základne (najširšia časť pozemku) 30 m. rozmery sú nepresné, odmerané podľa google earth. chcela by som postaviť bungalov 4+1. bolo by to možné?

Ďakujem.
Chobot
30.04.09,11:29
Moja ďalšia otázka ohľadom pozemku je:

- pozemok je evidovaný ako "ostatné plochy". je možné na takomto pozemku stavať?

- pozemok má aj netradičný trojuholníkový tvar, dĺžka 70 m, šírka základne (najširšia časť pozemku) 30 m. rozmery sú nepresné, odmerané podľa google earth. chcela by som postaviť bungalov 4+1. bolo by to možné?

Ďakujem.

Treba sa spýtať na príslušnom miestnom úrade ohľadne Územného plánu. Tam zistíš, či obec vôbec zvažuje na tomto pozemku povoľovať stavby, a ak áno, aké (individuálna bytová výstavba, bytové domy, občianska vybavenosť,...). A je to v intraviláne alebo v extraviláne obce?
Maca18
30.04.09,11:36
je to v intraviláne.

bude sa musieť tento pozemok po jeho kúpe prepísať na stavebný?
Chobot
30.04.09,12:02
je to v intraviláne.

bude sa musieť tento pozemok po jeho kúpe prepísať na stavebný?

Nie, kataster nepozná pojem "stavebný pozemok" všetky pozemky, na ktorých sa stavia sú označené ako "ostatné plochy" a po skolaudovaní ako "zastavané plochy a nádvoria".

Stavebným pozemkom je ktorýkoľvek pozemok, na ktorom stavebný úrad povolil stavbu.
vratnik
30.04.09,12:32
Presne rozmery ziskas ked prides na kataster a das si urobit kopiu mapi, tusim za to bol 250 Sk kolok. Daju mapu v mierke a pravitkom zistis presne rozmery parcely. Pri kupe nemozete prehodnotit typ pozemku na stavebny, k tomu potrebujete projekt domu. Dajte pozor na min odstupy od susednych stavieb/pozemkov, preto doporucuje zajst na kataster a vyziadat si kopiu mapoveho listu.
mirecoslav
30.04.09,13:09
katasterportal.sk
geodet123
30.04.09,15:41
pozri si na katasterportáli, či náhodou nie sú pre tvoje katastrálne územie dostupné mapy online. Pri troche šťastia nebudeš musieť kvôli rozmerom behať na kataster.
Maca18
04.05.09,09:18
Ďakujem za pomoc.