Janatomaskovicova
30.04.09,18:32
Čaká ma chirurgický zákrok na srdci,budú mi vkladať Amplatzov okluder/kovový dáždnik/na uzavretie "diery" v srdci.Na internete som našla čo sa len dalo dozvedieť o tomto zákroku,ale keď náhodou niekoho poznáte,kto už bol s touto diagnozou operovaný ,prosím ho,aby sa so mnou podelil o svoje pocity po operácii ako to znáša,či sa zdravotný stav zlepší? Sú to vraj výnimočné prípady,ale dúfam,že sa predsa len niekto nájde,kto to absolvoval.Ďakujem
Nika
01.05.09,06:22
Môj syn, bol na to operovaný ako trojročný. Dnes má 25 a je to urastený,zdravý,mladý muž. Lieky bral asi 10 rokov po operácii. Na kontroly chodil do 18 rokov aj to len preto, že ho brali ako dieťa...A manžel mal kolegu, ktorý bol operovaný ako 33-ročný, ale neviem čo sním je. Viem len že do operácie žil veľmi "zhýralým životom"
Monča
01.05.09,06:38
Môj bratranec bol operovaný ako 8 ročný v Brne. Dnes má vyše 50, akurát ho minula vojenčina.
Ja som mala od 3 rokov do 18 rokov vedenú diagnózu defekt medzikomorového septa hemodynamicky nevýrazný. V 18 som bola 2 dni na vyšetreniach v KE, uzavreli to s tým, že je tam nejaká malá dierka. Dnes mám o 20 viac, dve deti, minulý rok som sa vybrala preventívne na kardiológiu, či sa niečo zmenilo. No lekári tam nič nevidia a divia sa, kde som k tejto diagnóze prišla.
Janatomaskovicova
01.05.09,16:21
Ďakujem Monča a Nika,trochu ste ma ukľudnili,ale so mnou je to s vekom nie veľmi ideálne,mám už 57,tak mám obavy.Hádam to len dobre dopadne držte mi palce,prosím,ešte raz díky
Nika
01.05.09,19:53
Ďakujem Monča a Nika,trochu ste ma ukľudnili,ale so mnou je to s vekom nie veľmi ideálne,mám už 57,tak mám obavy.Hádam to len dobre dopadne držte mi palce,prosím,ešte raz díky

tak veľa štastia, nech sa operácia vydarí. Hlavne mysli pozitívne, to je polovica úspechu...