otawa
30.04.09,19:07
Zdravim. Mam narok na priznanie socialneho stipendia na VS ak ma matka zivnost v Rakusku (povinne ako opatrovatelka) ? Dakujem
ivka70
30.04.09,17:22
To je snad o posudeni celkoveho prijmu rodiny a nie o tom, ci ma rodic zivnost a v ktorom state ju ma.
otawa
01.05.09,13:04
pytam sa preto lebo som pocul ze ak ma jeden z rodicov zivnost ,nemam narok na stipendium.
Lianka
01.05.09,13:19
Neviem, nakolko su udaje, co sa tyka vysky a podmienok uvedenych v linku aktualne, ale mas tam aj info, ako postupovat pri podani ziadosti: http://www.modernaskola.sk/Index,c17/Socialne-stipendia

Zaratavaju sa prijmy spolocne posudzovanych osob, t. j. ak si nezaopatrene dieta, prijmy vsetkych clenov rodiny, vratane tvojich (prijmy z brigady a pod.) na zaklade predlozenych danovych priznani, resp. potvrdenia o prijme. O vyske socialneho stipendia rozhoduje aj vzdialenost bydliska od skoly.

Uz je maj, vela toho v tomto semestri uz neziskas (zda sa mi, ze pocas prazdnin narok nie je). Odporucam podat ziadost o socialne stipendium hned po zapise v septembri, aby v pripade, ze budes mat na jeho poskytnutie narok, ti bolo poskytnute uz od septembra. Socialne stipendium ti skola bude zasielat vo vyske na zaklade rozhodnutia mesacne na ucet v banke. O socialne stipendium mozes poziadat kedykolvek, resp. vzdy na zaciatku akademickeho roka.