xxxpower2
01.05.09,10:20
Dobry den.Chcel by som si nieco taketo dat urobit ale neviem ako to presne funguje a tak....za kazdu radu budem vdacny
mzdarka renca
01.05.09,08:23
Dobry den.Chcel by som si nieco taketo dat urobit ale neviem ako to presne funguje a tak....za kazdu radu budem vdacny
Čo by si si chcel dať?
Napíš, či si dobrovoľne nezamestnaný, alebo si SZČO a chceš RZZP.

Napísal si veľmi málo informácii.
kero64
01.05.09,08:26
Skús sa obrátiť na niektorú už či zdravotnú alebo aj komerčnú poisťovňu a tam ti dajú asi najpresnejšie informácie.
Jozef Mihál
01.05.09,08:31
Pojem zdravotné pripoistenie nemá oporu v žiadnom zákone. Ak ste zdravotne poistený na Slovensku, žiadne "zdravotné pripoistenie" na Slovensku nie je v súčasnosti možné.
xxxpower2
01.05.09,09:47
Ja som myslel tak ze dat sa pripoistit v pripade PN....teda ked budem na PN tak aby mi ta positovna doplatila rozdiel medzi PN a platom ci ako to je.....Jednoducho aby som nedostal iba smiesnych 50% platu ci kolko je to ale ze ta positovna mi to dorovna.
veronikasad
01.05.09,10:04
Ja som myslel tak ze dat sa pripoistit v pripade PN....teda ked budem na PN tak aby mi ta positovna doplatila rozdiel medzi PN a platom ci ako to je.....Jednoducho aby som nedostal iba smiesnych 50% platu ci kolko je to ale ze ta positovna mi to dorovna.
To nie je zdravotné pripoistenie, to je poistenie straty na zárobku, ktoré si môžeš dojednať v komerčnej poisťovni spolu so svojim životným poistením.
alla66
01.05.09,10:33
Možno chceš niečo podobné....vyskúšaj.....:)


Kolegyňa mi tlmočila ponuku pre úrazové poistenie, v poisťovni Deutscherring.sk

, kde ponúkajú dennú dávku pri práceneschopnosti od 29.dňa.

A keďže som sa nedočítala na ich stránke podrobnejšie informácie,tak som

kontaktovala poisťovňu e-mailom, kde som zrozumiteľne napísala otázku.

Prvá odpoveď bola charakteru, aké mám číslo poistky a keď som im oznámila,

že chcem len informácie a nie som v ich poisťovni, vôbec mi neodpísali.

Nechápem,

prečo nepodajú dôkladné informácie, ak nemám možnosť ich prečítať na

internete..

otázka znela :
Ak budem na PN 35 dní,za koľko dní mi bude vyplatené poistné plnenie.

Keď som videla ich prístup k budúcim poistencom, tak ma prešla chuť si niečo

začínať s touto poisťovňou.:mee:
veronikasad
01.05.09,10:37
dcéra má dojednané poistenie straty na zárobku počas PN-ky v A-SP.

http://www.allianzsp.sk/zivot_zarobok
Katy a R
01.05.09,11:19
... tak predpokladám, že si myslel nie na zdravotné poistenie ... ale na nemocenské poistenie (v SP) :confused:
Je možné sa dobrovoľne poistiť na nemocenské poistenie ( je to riadne poistenie, nie doplnkové - v prípade ak sa prihlásiš - stáva sa povinným..)
Bližšie info nájdeš tu v témach o dobrovoľnom nemocenskom poistení a v témach a materskom... a samozrejme v Zák o soc poistení...:)
xxxpower2
01.05.09,12:04
Nie nie...ani jedno neni ono....Je to poistenie ktore si platis v dakej poistovni a ked ochories tak dostanes normalne marodku...co je cca dakych 50ˇ%...a ten zvysok ti doplati tato poistovna.....

http://www.union.sk/poistenie-usleho-zarobku1.html
Katy a R
01.05.09,12:16
Nie nie...ani jedno neni ono....Je to poistenie ktore si platis v dakej poistovni a ked ochories tak dostanes normalne marodku...co je cca dakych 50ˇ%...a ten zvysok ti doplati tato poistovna.....

http://www.union.sk/poistenie-usleho-zarobku1.html

.. tak niečo na ten spôsob ponúkajú aj iné komerčné poisťovne ... v rôznych variantách (či už pri úraze, pri nejakej dlhšie trvajúcej chorobe - mesačná výplata, denné odškodné počas hospitalizácie, denné odškodné počas liečenia ... ) Každá poisťovňa má svoje zmluvné podmienky... treba si vybrať podľa toho, čo potrebuješ...
alla66
01.05.09,13:11
Produkt už máš...podobné som písala i ja o poisťovni Deutscherring...tento je zaujímavejší....zavolaj na linku, pošli mail...o informácie. ktoré potrebuješ vedieť.
xxxpower2
03.05.09,13:43
Lebo som zvedavy ze ako to bude s vyplacanim.....a kedy mas narok na tu poistku...ci az po roku platenia ci ako...som im uz pisal tak som zvedavy....
edu21
14.05.09,14:22
Na stránke poisťovne Generali Slovensko si pozri príklad takéhoto pripoistenie pre prípad PN, alebo hospitalizácie. Máš tam 2 varianty. Bola som sa nanho informovat na pobočke, je to celkom fajn, no mne nevyhovuje, pretože ja som chcela pripoistit len pre prípad rizikového tehotenstva a tam je plnenie, myslím že len 2 týždne.