talianova zuzana
01.05.09,13:14
Chcela by som sa opýtať, či je možné dať počas RD výpoveď a podpísať zmluvu s iným zamestnávateľom? A hlavne ako by mala vyzerať výpoveď v takomto prípade, či je to také isté ako keby som robila. Jedná sa o výpoveď dohodou. Za odpovede vopred ďakujem. Pekný deň
veronikasad
01.05.09,11:19
Chcela by som sa opýtať, či je možné dať počas RD výpoveď a podpísať zmluvu s iným zamestnávateľom? A hlavne ako by mala vyzerať výpoveď v takomto prípade, či je to také isté ako keby som robila. Jedná sa o výpoveď dohodou. Za odpovede vopred ďakujem. Pekný deň
1. Výpoveď dohodou neexistuje. Výpovedná doba je 2-mesačná a výpoveď začína plynúť od 1. dňa nasled. mesiaca. Ak chceš skončiť PP dohodou v zmysle § 60 ZP, musí s tým zamestnávateľ súhlasiť. PP môžeš skončiť aj počas RD.

2. Môžeš mať uzatvorenú pracovnú zmluvu počas rodičovskej dovolenky aj s iným zamestnávateľom /ak nemáš vyslovene v prac.zmluve zákaz rovnakej práce u iného zamestnávateľa/. Nezabudni vznik prac.pomeru u iného zamestnávateľa nahlásiť na ÚPSVaR, ktorý vypláca rodičovský príspevok.
talianova zuzana
01.05.09,12:10
Prepáčte myslela som skončenie pracovného pomeru - dohodou.
ivka70
01.05.09,12:15
Prepáčte myslela som skončenie pracovného pomeru - dohodou.
OK,
pocas MD ty mozes dataj vypoved aj navrhnut zamestnavatelovi dohodu o ukonceni PP.
Zamestnavatel to vsak urobit nemoze /okrem pripadov, ked sa rusi prevadzka/. Moze ale suhlasit s tvojim navrhom dohody alebo musi akceptovat tvoju vypoved /s 2 mesacnou VD/
brčko
01.05.09,17:31
no a môžeš to urobiť aj tak, že budeš mať dva PP naraz. V tom starom PP budeš čerpať rodič.dovolenku a v novom budeš pracovať. Teda záleží ako dlho máš ešte nárok na rodič.dovolenku. Ak napr. len pár mesiacov, tak potom nie.

Môžeš napr. počkať, kým ti v novom prac.pomere neskončí skúšobná doba a až potom dať výpoved v starom PP. Aby si nezostala bez zamestnania, ak by s tebou v novom PP skončili PP v skúšobnej dobe.

No to záleží aj od toho, či považuješ za možné sa tam vrátiť a od toho čo písala Veronika v bode 2, príp. § 83 Zákonník práce.
talianova zuzana
02.05.09,11:43
Rodičovskú dovolenku budem čerpať ešte necelé 2 roky, ale našla som v zlmuve aj vetu: Ďalej zamestnancovi je zakazané vykonávať mimo pracovnú činnosť ako bola dohodnutá. Neviem čo sa tým vlastne myslí, či je to v rámci tejto mojej zmluvy, alebo že nemôžem robiť nikde inde, a to "zakázané" je aj podčiarknuté. A ešte sa chcem spýtať, že keď ma môj starý zamestnávateľ uvidí v novej robote, či mi nemôže dať výpoveď?, lebo mám vyhliadnutú podobnú robotu. Ďakujem
veronikasad
02.05.09,11:49
Rodičovskú dovolenku budem čerpať ešte necelé 2 roky, ale našla som v zlmuve aj vetu: Ďalej zamestnancovi je zakazané vykonávať mimo pracovnú činnosť ako bola dohodnutá. Neviem čo sa tým vlastne myslí, či je to v rámci tejto mojej zmluvy, alebo že nemôžem robiť nikde inde, a to "zakázané" je aj podčiarknuté. A ešte sa chcem spýtať, že keď ma môj starý zamestnávateľ uvidí v novej robote, či mi nemôže dať výpoveď?, lebo mám vyhliadnutú podobnú robotu. Ďakujem
Ak sa na teba vzťahuje § 83 ZP, musíš požiadať o písomný súhlas zamestnávateľa :

§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#hore)

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná alebo odborná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov