shaddie
01.05.09,12:47
Je možné že mi horí farba v tlačiarni? Včera mi zrazu ostal strašný smrad v izbe a cartridge mal úplne bublinky na mieste, kde vypúšťa farbu. Keď sa pokúsim dať tlačiť, alebo čistiť hlavu, tak to vyzerá ako očmudené znovu, ale netlačí.
shaddie
01.05.09,11:15
viete niekto co s tym?
misoft
01.05.09,14:49
Nebol cartridge náhodou dopĺňaný? Ak áno, v tom prípade bol použitý nesprávny druh farby (nezodpovedal požiadavkám tej ktorej konkrétnej hlavy) a jednoducho nezniesol teplotu tlačovej hlavy pri tlačení a jednoducho "upchal" trysky v tlačovej hlave. V tomto prípade je cartridge už nepoužiteľný (zničený). Ak by bol nový - reklamovať! Toto by originálna náplň nemala robiť.
shaddie
01.05.09,16:07
bol naplnany, akurat,ze tlacil uz aspon 15 stran...najprv bol preplneny, ale postupne sa to vyrovnalo a tlacil dobre... a vcera sa to stalo hoci som tlacila farebnou (zhorel cierny)
misoft
03.05.09,20:31
Podľa toho, ako si to vysvetlila, tak to vyzerá, že si môžeš kupovať nový čierny cartridge. Oni ti totiž "tí odborníci" veľmi neodborne naplnili novú náplň. V každej cartridgi musí byť malý podtlak, aby farba samovoľne nevytekala, ale sa držala mierne nad tryskami. Písala si, že spočiatku bol preplnený a až neskôr sa ustálil. Tým, že farba bola priamo v tryskách, tak ich znehodnotilo a odpálilo. Trysky musia byť stále prázdne, farba sa tam dostane len pri tlačení, kedy je teplom tej trysky vytlačená von.
BTW: o práci náplní do atramentových tlačiarní bol na Discovery dokument (Ako sa to robí?).
shaddie
06.05.09,17:28
vdaka. kazdopadne som sa dost poucila, ze uz si plnit cartridge nenecham...ale stve ma ze vlastne s nim nedokaze fungovat ani ten farebny. neda sa to nejako vyriesit?