rouen
01.05.09,18:43
Ahojte,
mam takuto otazku - je v.o.s., ma dvoch spolocnikov. Tito vykonavaju cinnost ten spolocnosti, ale nie su jej zamestnanci (ak tomu dobre rozumiem, nemusia byt - ako spolocnici v.o.s. su SZCO). Otazka znie - ako si priebezne, napr. mesacne, mozu vyplacat zisk tej spolocnosti ? Resp. uplne po lopate - ako sa to co ta firma zarobi moze dostavat do ich vrecka pekne mesacne aby mali z coho zit ? :)
Lebo prave ma dost zneistil jeden nazor, ze zisk sa moze rozdelit len raz rocne po zdaneni.. z coho teda maju ti spolocnici zit cely rok, ked ich praca je vlastne cinnost tej spolocnosti ? musia byt jej zamestnancami aby mohli nejake peniaze mat mesacne ? Mam v tom proste gulas dost :)
Dik za radu !
Rozalka
01.05.09,16:46
ROzdelenie zisku po zdanení sa týka kapitálových spoločností, napr. s.r.o..
Vo v.o.s. nezostáva žiaden zisk a ani sa nedaní, pretože zdania svoje podiely jej členovia prostredníctvom Priznania k dani z príjmov FO.
Vo svojej spoločnosti nemôžu byť členovia v.o.s. zamestnaní.
rouen
01.05.09,16:53
diik, to si ma ukludnila :) a mozem aj vediet, ako to funguje teda tak "v praxi", resp. potvrdit si, ci to chapem dobre :)
chapem to tak, ze jednoducho vsetky peniaze ktore nam klienti vyplatia za nase sluzby idu na firemny ucet, vsetky naklady ktore firma ma sa platia z tohto firemneho uctu, a povedzme vzdy na konci mesiaca mozme spolocnici z tohto uctu vybrat lubovolnu sumu (v podstate aj cely zostatok keby sme chceli) a rozdelit si ju a uz su to nase sukromne peniaze ? je to ok ? :)
Rozalka
01.05.09,17:15
Zjednodušene povedané áno; potom nezabudnite na daň, ktorú platíte zo svojich súkromných peňazí.