wegamizi
01.05.09,19:42
Ahojte,
stala sa mi taka divná vec. Zaparkovala som na ceste v meste, kde nie je zakaz statia ani zastavenia, ale asi 1/2 auta mi zaberala cestu vchodu do brany. Vsimla som si to, ale som vedela, ze o 10 min odtial odidem. Ostala som v nemom uzase, ked som sa vracala k autu. Pristihla som majitela rod. domu, ktoremu som trochu zavadzala, ako mi nejakou kolomazou natiera predne sklo na aute. Ked som prisla blizsie, vynadal mi a vosiel do domu. Kedze som sa ponahlala, okno som ako-tak umyla a odisla som. To, ze dotycny sa zachoval nanajvys cudne a primitivne, o tom nepochybujem. Chcela by som sa len opytat, ako je to s parkovanim na ceste, kde nie je zakaz statia ani zastavenia a je tam vchod, alebo vjazd do domu?
Fero11
01.05.09,18:01
No nemalo by sa tam stat, aj ked tam nieje nic napisane (niekde je na branach napisane, neparkovat vjazd, alebo vyjazd a pod...) ale ked je raz clovek debil, tak si nepomozes (myslim toho s kolomazou) :)
arizona
01.05.09,18:29
Poznám tento problém z opačnej strany:mee:
Oproti domu máme obchod,veľa vodičov z pohodlnosti nechá auto nám pred bránou,namiesto aby zatiahli na parkovisko.
Denne je to množstvo áut, a vodič každý po upozornení povie to čo Ty. Ja zachvíľu odchádzam. Len 10 minút...
Ver, že to ide riadne na nervy ! Neustály bordel pred dverami, neustály hrmot motorov ,neustále plieskanie dverami. Nehovoriac o tom, že sa často nemôžeme dostať do dverí . Pár krát sa dokonca stalo,že chlapi močili na bránu,krytí od cesty svojim autom.

Policajti nám povedali, vraj im máme zakaždým zavolať, vraj pred bránou (vchodom) je stáť zakázané, lebo auto blokuje vchod.

Možno by vedel povedať aj niekto, kto má čerstvejšie spomienky na skúšky v autoškole
piggos
01.05.09,18:30
Po správnosti si mal na teba počkať nie hneď zdrhnúť keď ťa videl a situáciu riešiť spolu s tebou s upozornením ,nech sa to už viac krát nestane..alebo mohol zavolať odťahovku..v každom prípade nemal právo urobiť to čo urobil, preto že ho môžeš teraz ty obviniť za poškodzovanie cudzieho majetku...
buchač
01.05.09,18:48
No nemalo by sa tam stat, aj ked tam nieje nic napisane (niekde je na branach napisane, neparkovat vjazd, alebo vyjazd a pod...) ale ked je raz clovek debil, tak si nepomozes (myslim toho s kolomazou) :)

Je to fakt , hlavne z toho dôvodu , aby mohli sanitky , hasiči ...bez problémov vojsť alebo vyjsť z objektu .

Niektoré mestá to aj uvádzajú vo svojich VZ nariadeniach .
wegamizi
01.05.09,19:19
Ano, mate pravdu, nezvyknem takto parkovat, bola to fakt mimoriadna situacia. Ale nechapem, kolko zlomyselnosti, zakernosti a bezcitnosti je v niektorych ludoch. Ale to asi ja nevyriesim. Skusim si teda z VZN-ka zistit, ako to teda riesi mesto, ked to neriesia dopravaci zakazovymi znackami. Uz len zo zaujimavosti. A zatial dakujem za podporu.
Chobot
01.05.09,19:36
Ahojte,
stala sa mi taka divná vec. Zaparkovala som na ceste v meste, kde nie je zakaz statia ani zastavenia, ale asi 1/2 auta mi zaberala cestu vchodu do brany. Vsimla som si to, ale som vedela, ze o 10 min odtial odidem. Ostala som v nemom uzase, ked som sa vracala k autu. Pristihla som majitela rod. domu, ktoremu som trochu zavadzala, ako mi nejakou kolomazou natiera predne sklo na aute. Ked som prisla blizsie, vynadal mi a vosiel do domu. Kedze som sa ponahlala, okno som ako-tak umyla a odisla som. To, ze dotycny sa zachoval nanajvys cudne a primitivne, o tom nepochybujem. Chcela by som sa len opytat, ako je to s parkovanim na ceste, kde nie je zakaz statia ani zastavenia a je tam vchod, alebo vjazd do domu?

V zmysle zákona o cestnej premávke č. 8/2009 § 25 sa nesmie stáť ani zastaviť pred bránou, výjazdom alebo parkoviskom:

(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť

a) ......

t) na mieste, kde by medzi vozidlom a najbližšou električkovou koľajnicou nezostal voľný jazdný pruh široký najmenej 3, 5 m,
u) na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel; osobitne na miestach vjazdov alebo výjazdov z pozemkov, vjazdov a výjazdov z objektov určených na zásobovanie alebo parkovacích miest.
akademik
01.05.09,19:52
Ja tiež bývam v rodinnom dome, pred ktorým nám často zastavujú autá a je problém vyjsť vlastným autom z brány. Ak sa vžiješ do situácie toho majiteľa, určite to nie je príjemné 10-krát denne niekoho upozorňovať, že pred bránou sa stáť nemá, prípadne beznádejne čakať, či to parkovanie je len na 10 minút (o tom si vedela ty, ale nie on) a hneď po uvoľnení miesta tam zase niekto zaparkuje - tiež len na 10 minút. Kolomažou som ešte autá nenatieral, ale lístočky so slušným upozornením som už párkrát zastrkoval. A neviem si predstaviť, ako by pred každou bránou, prípadne na bráne, bola značka. Je to skrátka tak, ako píše Chobot, pre vjazdami a výjazdami neparkovať.
kyblik
01.05.09,19:53
Poznám tento problém z opačnej strany:mee:
Oproti domu máme obchod,veľa vodičov z pohodlnosti nechá auto nám pred bránou,namiesto aby zatiahli na parkovisko.
Denne je to množstvo áut, a vodič každý po upozornení povie to čo Ty. Ja zachvíľu odchádzam. Len 10 minút...
Ver, že to ide riadne na nervy ! Neustály bordel pred dverami, neustály hrmot motorov ,neustále plieskanie dverami. Nehovoriac o tom, že sa často nemôžeme dostať do dverí . Pár krát sa dokonca stalo,že chlapi močili na bránu,krytí od cesty svojim autom.

Policajti nám povedali, vraj im máme zakaždým zavolať, vraj pred bránou (vchodom) je stáť zakázané, lebo auto blokuje vchod.

mimotemy a v ktorom velkosklade kupujete KOLOMAZ...? :D:D:D
dad111
01.05.09,20:59
A tebe by sa páčilo, keby Ti niekto zaparkoval vedľa auta tak, že by Ti blokoval dvere a toto by sa stávalo 10 krát za hodinu každý deň? Pravda je síce, že tá kolomaz je svojské riešenie, ale niekedy mám dojem, že by si to skutočne mnohí zaslúžili.
Vlado.s
01.05.09,21:48
No nemalo by sa tam stat, aj ked tam nieje nic napisane (niekde je na branach napisane, neparkovat vjazd, alebo vyjazd a pod...) ale ked je raz clovek debil, tak si nepomozes (myslim toho s kolomazou) :)

"ale ked je raz clovek debil". A prečo je debil? Na koľko bodov spravila pani vodička skúšky, že nevie že pri parkovaní nesmie blokovať výjazd na cestu aj ked tam nie je značka. Je to priamo v zákone o premávke na komunikáciach, ktorý je Bibliou pre získanie vodičáku.

To je jedná vec. A druhá vec: čo tak ohľaduplnosť? Veď to je proti logike zablokovať niekomu cestu. Ako by sa to páčilo vodičke ak by vedľa nej zaparkovalo nákladné auto a začalo vykladať tovar. Zablokovali by ju (bez porušenia čohokoľvek) a povedali: veď len 10 minút postojíme a pôjdeme.

Myslím, že majiteľ kolomaže vyškolil našu pani vodičku lepšie ako 100 pokút za zlé parkovanie.

Nerobme veci preto, že nám to káže zákon, predpis..., ale budme ohľaduplní a ctime si právo iného.

Ešte odkaz pre pani vodičku. Je to Vaša vec, ale myslím, že ste dostali dobrú lekciu a keby sa stalo niečo také mne, tak sa určite nebudem akože sťažovať na porade.
kyblik
02.05.09,04:16
Naopak... je fajn ked tu ludia pisu aj taketo veci, aspon sa trosku pobavime:---
Fero11
02.05.09,04:18
Tak sa spytam...... Moze byt clovek normalny, ked natrie niekomu predne skolo kolomazou ????
Ja mam napr suseda takeho debila, ze som zastal pred jeho branou (on nema auto, nemal a ani nikdy mat nebude, cez tu branu ide auto tak 2x do roka ked mu pride navsteva) a z nicoho nic prisiel papulovat, ze co si tam dovolujem stat.
Su vselijaky ludia, ale ujko s kolomazou, keby radsej investoval do malej tabulky (ZAKAZ PARKOVAT) a upevnil ju na branu. Lebo podla toho co spravil asi musel byt poriadne nas***y lebo mu tam parkuje denne x vozidiel a ak nie tak potom bol nas***y na nieco ine, ale potreboval si vybit zlost, tak to riesil tak ako to riesil (podla mna je magor)
Excise Duty
02.05.09,04:58
A čo takto § 246 ods. 1 Trestného zákona?
Kto poškodí cudziu vec tým, že ju postrieka, pomaľuje, popíše farbou alebo inou látkou, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
Inak, tomu o čom sa tu píše sa v civilizovanom svete hovorí anarchia, jeden parkuje v rozpore so zákonom o premávke na pozemných komunikáciách, druhý berie spravodlivosť do vlastných rúk.
tutiola
02.05.09,05:54
Vodička vedela, že zle parkuje a čo urobila? - chybu nenapravila
Ujko s kolomážou (neriešila by som to tak zákerne) udelil poriadnu lekciu nielen jej, ale aj ďalším (škoda že nie všetkým) tým, že to zverejnila.
Aj keď sused auto nemá, ešte to neznamená, že tam môžem parkovať. Náhoda je blbec a môže sa stať, že potrebuje sanitku, alebo niekoho čaká. Mne sa už niekoľkokrát stalo, že vodič ktorý nemal kde zaparkovať prišiel sa opýtať, či môže. Slušnosť a ohľaduplnosť by mali byť vlastnosti, ktoré máme v sebe. To platí pre každeho.
Excise Duty
02.05.09,06:26
Rozdiel medzi oboma skutkami je v tom, že parkovanie pred výjazdom z pozemku je iba priestupkom, kým to zatretie čelného skla kolomažou trestným činom! Ak by samozvaný sudca Lynch v podobe toho "akčného" uja narazil na poriadneho vychcálka, tak sa nedoplatí a ešte by ďakoval Bohu, ak by skončil iba s podmienkou. A ak niekto považuje trestný čin za poriadnu lekciu, tak potom amen tma.
wegamizi
02.05.09,07:27
Mas velmi subjektivnu reakciu, ale nevadi, nepochopil si vec. Nebudem na porade riesit charakterove vlastnosti ludi, to je kazdeho osobna vec. Chcela som len poradit. Vidim ale, ze niektori z vas by si s dedkom o tej kolomazi radi podiskutovali.
wegamizi
02.05.09,07:34
"ale ked je raz clovek debil". A prečo je debil? Na koľko bodov spravila pani vodička skúšky, že nevie že pri parkovaní nesmie blokovať výjazd na cestu aj ked tam nie je značka. Je to priamo v zákone o premávke na komunikáciach, ktorý je Bibliou pre získanie vodičáku.

To je jedná vec. A druhá vec: čo tak ohľaduplnosť? Veď to je proti logike zablokovať niekomu cestu. Ako by sa to páčilo vodičke ak by vedľa nej zaparkovalo nákladné auto a začalo vykladať tovar. Zablokovali by ju (bez porušenia čohokoľvek) a povedali: veď len 10 minút postojíme a pôjdeme.

Myslím, že majiteľ kolomaže vyškolil našu pani vodičku lepšie ako 100 pokút za zlé parkovanie.

Nerobme veci preto, že nám to káže zákon, predpis..., ale budme ohľaduplní a ctime si právo iného.

Ešte odkaz pre pani vodičku. Je to Vaša vec, ale myslím, že ste dostali dobrú lekciu a keby sa stalo niečo také mne, tak sa určite nebudem akože sťažovať na porade.
Dakujem za radu. Forma staznosti vyzera trochu inac. Prosila som len odpoved na otazku, ktoru som dostala. Ostatne nemusis riesit, nehas, co ta nepali.
arizona
02.05.09,07:49
mimotemy a v ktorom velkosklade kupujete KOLOMAZ...? :D:D:D
To ma nikdy nenapdlo, ničiť niekomu auto.
Ale keby sme mali kupovať "nejakú kolomaž", tak by sme asi museli nakupovať "sudové" balenie.:D
wegamizi
02.05.09,09:08
Rozdiel medzi oboma skutkami je v tom, že parkovanie pred výjazdom z pozemku je iba priestupkom, kým to zatretie čelného skla kolomažou trestným činom! Ak by samozvaný sudca Lynch v podobe toho "akčného" uja narazil na poriadneho vychcálka, tak sa nedoplatí a ešte by ďakoval Bohu, ak by skončil iba s podmienkou. A ak niekto považuje trestný čin za poriadnu lekciu, tak potom amen tma.
Vystihnute do bodky , aj do pismenka. To je aj moj nazor. Niekedy zasnem nad zlomyselnostou niektorych ludi.
Keby dedko to riesil napr. tym listockom za stierac, tak este by som sa mu isla ospravedlnit a urcite by to malo pre mna " vychovnejsi " ucinok, ako jeho agresivna reakcia. To mi nehovori absolutne nic.
piggos
02.05.09,09:10
Dobre wegamizi spravila chybu a kto ich dnes nerobí???
Teraz už vie že tam nemala parkovať ...človek sa predsa učí na vlastných chybách..a keď je tu spomínaná tá ohľaduplnosť..aký už len bol ohľaduplný ten pán (magor) ako ho tu poniektorý nazvali...;)
pasuliatko
02.05.09,09:29
ja sa osobne nečudujem tomu pánovi.. my keby sme mali rodinný dom a stále by nám stával nikto pred bránou asi by sa mi to nepáčilo. učrite by som to takto neriešila, že niekomu namažem sklo ale hned by som volala odťahovku. nechapem prečo sa ludia stavajú tam kde nemajú a vidia,že tam je brána a mohol by odtail niekto vyjsť. je to neohladuplnosť vodičov.
Stanislav 1975
02.05.09,09:29
Určite si toho pána nechcem zastávať a myslím, že jeho reakcia bola troška prehnaná, ale stávajú sa aj horšie veci-mojmu kamarátovi presne v takejto situácii rovno prepichli dve pneumatiky, takže ten kolomaz bol ešte mierna forma protestu-moj kamarát doplatil na to viac.:mee:
pasuliatko
02.05.09,09:30
Dobre wegamizi spravila chybu a kto ich dnes nerobí???
Teraz už vie že tam nemala parkovať ...človek sa predsa učí na vlastných chybách..a keď je tu spomínaná tá ohľaduplnosť..aký už len bol ohľaduplný ten pán (magor) ako ho tu poniektorý nazvali...;)

a čo by si robil/a ty? páčilo by sa ti keby ti niekto stale stal pred bránou?aj ked len 1/2 auta?pochybujem...
piggos
02.05.09,09:50
a čo by si robil/a ty? páčilo by sa ti keby ti niekto stale stal pred bránou?aj ked len 1/2 auta?pochybujem...

nie nepáčilo by sa mi to,ale určite by som to neriešila tak ako dotyčný pán..vieš moja ,ale veci sa dajú riešiť aj iným spôsobom ako len zlomyselnosťou...
Stanislav 1975
02.05.09,09:52
nie nepáčilo by sa mi to,ale určite by som to neriešila tak ako dotyčný pán..vieš moja ,ale veci sa dajú riešiť aj iným spôsobom ako len zlomyselnosťou...
Ja viem, ale na druhej strane, má celé dni každemu len dohovárať?, to by nič iné nerobil , len dohováral-už ho to asi naštvalo a použil tvrdšiu formu obrany
piggos
02.05.09,10:04
Ja viem, ale na druhej strane, má celé dni každemu len dohovárať?, to by nič iné nerobil , len dohováral-už ho to asi naštvalo a použil tvrdšiu formu obrany

ale pred sa len ak mu praskli nervy a poriešil to takto zrejme sa mu to stáva často..no ale už by mal pokoj keby si skutočne zadovážil dopravnú značku...zo zákazom ak sa to samozrejme dá a je to v jeho kompetencii..
piggos
02.05.09,10:19
OK...čo sa stalo,stalo sa už s tým nikto nič neurobí..ale do budúcna:je to ponaučenie nie len pre wegamizi ale pre nás všetkých,aby sme neurobili podobnú chybu..prajem všetkým aby to nemuseli zažiť....:)
arizona
02.05.09,10:48
ale pred sa len ak mu praskli nervy a poriešil to takto zrejme sa mu to stáva často..no ale už by mal pokoj keby si skutočne zadovážil dopravnú značku...zo zákazom ak sa to samozrejme dá a je to v jeho kompetencii..
Z vlastení skúsenosti Ti môžem povedať, že arogancia niektorých vodičov nepozná hraníc!

U nás je značka zákaz zastavenia,ale tu nestávajú policajti, tak ju šoféri nerešpekutujú.
Okrem porušenia zákazu zastavenia,porušujú aj iné predpisy
- blokujú vchody do domov
- stoja na chodníku ( ľudia musia stojace autá obchádzať po rušnej hl. ceste)
Čo ešte treba vymyslieť? :confused::confused::confused:
Niekedy si myslím, že naše zákony sú veľakrát nedostačujúce a málo prísne! Veď koľkí vodiči, ktorý "doma" úplne drzo porušujú predpisy, po prekročení hraníc (napr. najbližších rakúskych) sa dokážu v minúte zmeniť na predpisovo jazdiacich? Dovolia si to , čo na Slovensku? Určite nie !
Ale to už je debata o inom...
wegamizi
02.05.09,10:53
ja sa osobne nečudujem tomu pánovi.. my keby sme mali rodinný dom a stále by nám stával nikto pred bránou asi by sa mi to nepáčilo. učrite by som to takto neriešila, že niekomu namažem sklo ale hned by som volala odťahovku. nechapem prečo sa ludia stavajú tam kde nemajú a vidia,že tam je brána a mohol by odtail niekto vyjsť. je to neohladuplnosť vodičov.
Dakujem za kazdu reakciu na tuto temu. Ale predsa kazdy clovek niekedy z neznamych pricin spravi v zivote nieco, co by chcel vziat naspat, ale sa to neda. Ale riesenie tohto kolomazoveho fiaska sa mi ani trocha nepaci.
mimotemyPotom asi je aj v poriadku reakcia jednej obcianky v nasom meste. Dovtedy k nej deti chodili do zahrady na ceresne, az raz jednemu zo vzduchovkou vystrelila oko. Sorry, ale nedalo mi.
Stanislav 1975
02.05.09,10:56
Dakujem za kazdu reakciu na tuto temu. Ale predsa kazdy clovek niekedy z neznamych pricin spravi v zivote nieco, co by chcel vziat naspat, ale sa to neda. Ale riesenie tohto kolomazoveho fiaska sa mi ani trocha nepaci.
mimotemyPotom asi je aj v poriadku reakcia jednej obcianky v nasom meste. Dovtedy k nej deti chodili do zahrady na ceresne, az raz jednemu zo vzduchovkou vystrelila oko. Sorry, ale nedalo mi.
Len ber do úvahy aj to, že zahoráci sa nekašlú, nevíš???:---
Stanislav 1975
02.05.09,11:02
Len ber do úvahy aj to, že zahoráci sa nekašlú, nevíš???:---
Totiž raz pred mnohými rokmi ma kamarát pozval na futbal, že bude derby šaštín-stráže vs. Borský Mikulaš a ja že na výlet idem a troška sa to tam zvrhlo a naháňali ma tam fanúškovia s vidlami, dost brutálne to bolo,hmhm
alla66
02.05.09,11:07
Fakt je , že v dnešnej dobe si každý parkuje kde chce a vôbec neberie ohľad na iných. Na parkovisku zaberie dve miesta a nenechá miesto pre ďalšie auto. Kedysi sa nepočítalo s takým množstvom áut v mestách a na sídliskách...priestupky by mali mať pod kontrolou policajti a dať na koleso papuču a za stieračom odkaz...
Stanislav 1975
02.05.09,11:13
Fakt je , že v dnešnej dobe si každý parkuje kde chce a vôbec neberie ohľad na iných. Na parkovisku zaberie dve miesta a nenechá miesto pre ďalšie auto. Kedysi sa nepočítalo s takým množstvom áut v mestách a na sídliskách...priestupky by mali mať pod kontrolou policajti a dať na koleso papuču a za stieračom odkaz...
No musím sa priznat, že ja som si minule našiel za stieračom lístok s textom-"láskavo berte na vedomie, že aj ostatní chcú parkovat"-mno, už som sa polepšil :rolleyes:
Vlado.s
02.05.09,12:31
Vystihnute do bodky , aj do pismenka. To je aj moj nazor. Niekedy zasnem nad zlomyselnostou niektorych ludi.
Keby dedko to riesil napr. tym listockom za stierac, tak este by som sa mu isla ospravedlnit a urcite by to malo pre mna " vychovnejsi " ucinok, ako jeho agresivna reakcia. To mi nehovori absolutne nic.

Nevystihuje do bodky a do písmena.

A teraz odkaz pre všetkých citátorov zákonov:

Na to aby bol majetkový (o tom sa bavíme) trestný čin skutočne trestným činom a nie len priestupkom, musí škoda dosiahnuť, respektíve prekročiť určitú hranicu, čo je momentálne myslím výška minimálnej mzdy alebo jej násobok. A Pán "Kolomaž" určite túto výšku nedosiahol.
Stanislav 1975
02.05.09,12:39
Nevystihuje do bodky a do písmena.

A teraz odkaz pre všetkých citátorov zákonov:

Na to aby bol majetkový (o tom sa bavíme) trestný čin skutočne trestným činom a nie len priestupkom, musí škoda dosiahnuť, respektíve prekročiť určitú hranicu, čo je momentálne myslím výška minimálnej mzdy alebo jej násobok. A Pán "Kolomaž" určite túto výšku nedosiahol.
To je inak pravda a navyše sa tá vec dá pomerne ľahko dať do povodného stavu...
Vlado.s
02.05.09,12:47
To je inak pravda a navyše sa tá vec dá pomerne ľahko dať do povodného stavu...

V podstate ju vyškolil a nestálo ju to nič. Keby zavolal policajtov, určite by neobišla len tak naľahko, ale nemyslím, že by to malo taký výchovný účinok.

K tej značke, o ktorú si má požiadať: On ju nepotrebuje, je to v zákone a ten je nadradený akejkoľvek značke.

Dobre už končím, viac sa k tejto téme nevyjadrujem. Majte sa všetci pekne, alebo ako chcete.
tetrisss
02.05.09,12:58
Trochu vychovnemimotemy
Zena sa nepozrela do spatneho praveho zrkadla a nacuvala do za nou stojaceho auta. Vodic z tohto auta bez slova vystupil, vybral z kufra basetbalovu palicu, obisiel zenino auto a palicou jej prave zrkadlo odrazil so slovami: nepouzivas-nepotrebujes.
tutiola
02.05.09,14:33
citát:wegamizi
Keby dedko to riesil napr. tym listockom za stierac, tak este by som sa mu isla ospravedlnit a urcite by to malo pre mna " vychovnejsi " ucinok, ako jeho agresivna reakcia. To mi nehovori absolutne nic.[/quote]


O akej výchovnej lekcií to tu píšeme už hodný čas, keď ona nám odpoveď dala. Výchovne to zapôsobilo iba na niektorých. Nuž každý si vyberie svoje a urobi podľa seba čo považuje v danej chvíli za správne.
220870
02.05.09,14:38
To ste ešte dobre dopadli .Nabudúce môžete skončiť s prepichnutou pneumatikou.
wegamizi
02.05.09,15:17
citát:wegamizi
Keby dedko to riesil napr. tym listockom za stierac, tak este by som sa mu isla ospravedlnit a urcite by to malo pre mna " vychovnejsi " ucinok, ako jeho agresivna reakcia. To mi nehovori absolutne nic.


O akej výchovnej lekcií to tu píšeme už hodný čas, keď ona nám odpoveď dala. Výchovne to zapôsobilo iba na niektorých. Nuž každý si vyberie svoje a urobi podľa seba čo považuje v danej chvíli za správne.[/QUOTE]
Spravne. Brala som na vedomie rady a doporucenia poradakov, ktori odpovedali na moju otazku v zakladnej teme, za co im dakujem.
To, ze stale rozoberate moje parkovanie, ci bolo vhodne, alebo nie, to je trosku mimo mojho zaujmu. Ak budem mat problem so svojim spravanim, najdete moju temu v sekcii " ZDRAVIE ". Zatial len tolko.
kyblik
02.05.09,19:14
mimotemy wegamizi: stavim sa, ze ak by si co i len tusila aku kravu (to myslim skor vo vseobecnosti, nie na Tvoju osobu, nenahnevaj sa prosim...) tu s Teba urobia tak sem ten prispevok nedas, ze...? :o
piggos
03.05.09,04:58
mimotemy wegamizi: stavim sa, ze ak by si co i len tusila aku kravu (to myslim skor vo vseobecnosti, nie na Tvoju osobu, nenahnevaj sa prosim...) tu s Teba urobia tak sem ten prispevok nedas, ze...? :o

to si môžeš byť istý že by to sem nedala.... ;)opýtaš sa jedno,potom sa to tu zvrtne a točí sa o niečom inom.. a niekedy aj mimotemy..nuž tak to na porade chodí...
(to to myslím vo všeobecnosti nie len v tejto téme ok?)
pasuliatko
03.05.09,06:40
nie nepáčilo by sa mi to,ale určite by som to neriešila tak ako dotyčný pán..vieš moja ,ale veci sa dajú riešiť aj iným spôsobom ako len zlomyselnosťou...

len niektorím ľuďom niet pomoci. a nepochybujem o tom,že po čase by si nebol zlomyselný... silno pochybujem.
pasuliatko
03.05.09,06:43
Dakujem za kazdu reakciu na tuto temu. Ale predsa kazdy clovek niekedy z neznamych pricin spravi v zivote nieco, co by chcel vziat naspat, ale sa to neda. Ale riesenie tohto kolomazoveho fiaska sa mi ani trocha nepaci.
mimotemyPotom asi je aj v poriadku reakcia jednej obcianky v nasom meste. Dovtedy k nej deti chodili do zahrady na ceresne, az raz jednemu zo vzduchovkou vystrelila oko. Sorry, ale nedalo mi.

no vystreliť oko to nie ale komu niet rady tomu niet pomoci. ked niekto nevie rešpektovať značky za to ja nemôžem...;)
Stanislav 1975
03.05.09,06:48
no vystreliť oko to nie ale komu niet rady tomu niet pomoci. ked niekto nevie rešpektovať značky za to ja nemôžem...;)
ale zasa ja sa musím wegamizy zastať-lebo natrieť niekomu okno je fakt krajným riešením a ja neviem, či by som to niekomu urobil...Asi nie...
arizona
03.05.09,07:11
mimotemy wegamizi: stavim sa, ze ak by si co i len tusila aku kravu (to myslim skor vo vseobecnosti, nie na Tvoju osobu, nenahnevaj sa prosim...) tu s Teba urobia tak sem ten prispevok nedas, ze...? :o
To snáď nieeee!
Ja považujem tento jej príspevok za poučný nielen pre wagemizi, ale aj pre iných.
To, že má niekto iný názor,ešte neznamená, že ten "druhý" je blbý. Veď predsa nik nie je odborník na všetko, tak sa spýta...:)
zrnci24
03.05.09,07:44
A tebe by sa páčilo, keby Ti niekto zaparkoval vedľa auta tak, že by Ti blokoval dvere a toto by sa stávalo 10 krát za hodinu každý deň? Pravda je síce, že tá kolomaz je svojské riešenie, ale niekedy mám dojem, že by si to skutočne mnohí zaslúžili.


prípájam s ktým, čo sú právom nahnevaní na tých čo im parkujú pred domom. to čo je za drzosť? ak viem že idem niekam hoc aj na 10 minút a nie je tam možnosť normálne zaparkovať, tak tam idem buď po svojich, alebo iným prostredkom a nie niekomu sa vycapiť pod okno a pred bránku. nám sa to stáva pravidelne, a mnohokrát nie na 10 minút ale aj na pol dňa a sranda je potom ak potrebujem ísť JA autom z dvora von. To už parkujúceho nezaujíma a policajtov tiež nie, lebo vodič dostane len upozornenie čo mu ide jedným uchom dnu a druhým von. Takže ak ti niekto kolomažou zamazal auto tak buď len rada, lebo ja by som takému "vtipálkovy parkujúcemu druhým pred vchodom" niekedy od zlosti už aj lak doškriabala. Dotyčný bol ešte veľmi mierny.
Stanislav 1975
03.05.09,09:24
Myslím, že táto téma sa rozdelila na dve strany a myslím, že celkom logicky- tí, čo majú problem z výjazdom zo svojho baráku, tak logicky sú na strane uja s kolomažou a tí, čo zasa nemajú kde zaparkovať, tí zasa troška zastávajú wegamizy a podla mňa je pravda niekde uprostred, tolerantní musíme byť aj k tej skupine, aj k druhej skupine.A bude to všetko OK a nakoniec, sú aj podstatnejšie veci v živote ako parkovanie, no nie???:);)
tetrisss
03.05.09,09:44
No ono je tazko byt tolerantnym, ak ti pred vyjazdom stale stoji volaky dobrodruh a to zasadne tak, aby si nemohol vyjst ani sprava ani zlava, niekto potom na to doplati. A este ako naschval vzdy vtedy, ked sa niekam ponahlas.:---
EvaB
03.05.09,12:55
Su vselijaky ludia, ale ujko s kolomazou, keby radsej investoval do malej tabulky (ZAKAZ PARKOVAT) a upevnil ju na branu.
Chyba, aj keby si ich tam dal 10, aj tak to nerešpektujú. Napr.vchádzam do garáže, zamykám a pred garáž sa mi postaví auto. Na upozornenie nereaguje, veď len na 10 minút.
A predstav si, že syn (alebo nejaká návšteva) sa potrebuje dostať na rýchlik a ty zistíš, že z garáže sa nedostaneš. To zmeškanie poteší, hlavne keď má niečo naplánované...
arizona
04.05.09,07:11
Iba na odľahčenie;) mimotemy
http://zabrzdeni.zoznam.sk/index.php
pasuliatko
04.05.09,09:10
ale zasa ja sa musím wegamizy zastať-lebo natrieť niekomu okno je fakt krajným riešením a ja neviem, či by som to niekomu urobil...Asi nie...

veď okej, ale keď je niekto už v beznádejnej situácií,že mu stále niekto na 10 min. sa postaví pred bránu.. neviem či by si neurobil aj ty niečo.pochybujem,že nie.
Stanislav 1975
04.05.09,09:21
veď okej, ale keď je niekto už v beznádejnej situácií,že mu stále niekto na 10 min. sa postaví pred bránu.. neviem či by si neurobil aj ty niečo.pochybujem,že nie.
VEĎ OKEJ...;););)
dzastinka1
04.05.09,09:44
Fakt je , že v dnešnej dobe si každý parkuje kde chce a vôbec neberie ohľad na iných. Na parkovisku zaberie dve miesta a nenechá miesto pre ďalšie auto. Kedysi sa nepočítalo s takým množstvom áut v mestách a na sídliskách...priestupky by mali mať pod kontrolou policajti a dať na koleso papuču a za stieračom odkaz...

Včera sme boli v Tescu a jeden šikovný vodič mal auto zaparkované tak, že zaberal 4 miesta. Myslela som si, že to sa ani nedá :D Našťastie tam bolo dosť miesta aj pre iných, ale trocha ohľaduplnosti by ozaj nezaškodilo.:rolleyes:
kukučka
04.05.09,10:15
Práve som pridala tejto téme päť hviezdičiek, je poučná pre obe strany.
Ak budete v budúcnosti chcieť niekomu blokovať vjazd, viete, že porušujete zákon. No a druhá strana zase namiesto štetca s kolomažou zavolá policajtov. Punktum. :D
wegamizi
04.05.09,12:15
Prepanakrala, ale ved ja som si toho vedoma, ze som tam nemala stat. Ako to mam uz napisat. Potrebovala som len vediet ( zaplatat moju medzeru ), kde sa hovori o zakaze statia pred vjazdami. Odpoved som dostala na zaciatku, dakujem, tym som povazovala vec za vybavenu.
Poucenie pre mna: veru si druhykrat rozmyslim, aku temu otvorim na porade, aby sa nezvrtla proti mne.
Este jedna prosba: diskutujte, prosim, bez spominania mojho nicku, dakujem.
kukučka
04.05.09,12:40
nebola to odpoveď na tvoju otázku, bol to môj prvý príspevok v tejto téme a bol pre všetkých, dodám len, že niekto tak parkuje v núdzi, niekto aj keď nemusí a inde je miesta dosť, zato druhá strana aj keď je v práve, je obmedzovaná. A často aj osočovaná, hoci sa svojho práva dožaduje slušným spôsobom.
wegamizi
04.05.09,13:12
nebola to odpoveď na tvoju otázku, bol to môj prvý príspevok v tejto téme a bol pre všetkých, dodám len, že niekto tak parkuje v núdzi, niekto aj keď nemusí a inde je miesta dosť, zato druhá strana aj keď je v práve, je obmedzovaná. A často aj osočovaná, hoci sa svojho práva dožaduje slušným spôsobom.
Prepac, moja reakcia nebola na tvoj 56-ty prispevok.
pasuliatko
04.05.09,13:42
Práve som pridala tejto téme päť hviezdičiek, je poučná pre obe strany.
Ak budete v budúcnosti chcieť niekomu blokovať vjazd, viete, že porušujete zákon. No a druhá strana zase namiesto štetca s kolomažou zavolá policajtov. Punktum. :D

kým prídu policajti ten človek s autom rýchlo ujde...čiže nič moc :)
dzastinka1
05.05.09,17:03
Milá w....... (nechcem spomínať tvoj nick) :-)
Myslím, že táto téma sa ani tak nezvrtla proti tebe, ale skôr proti rôznym "ohľaduplným" vodičom. Veľa ľudí má s nimi skúsenosti, tak si tu vyliali dušu. Myslím, že každému sa už stalo, že niekde zabaranil, či už si nevšimol značku, nedal prednosť a podobne, len sa tým málokto pochváli. Neboj, prídu ďalšie témy a na tú tvoju sa zabudne.
suzika1979
29.07.11,09:28
ahojte,co sa da urobit v pripade,ze vam sused kazdy den a cely den,celu noc /ktory ma minimalne 4 auta/ dvomi parkuje pred vasim domom,jedno auto stoji takmer v branke a druhe pod vasim oknom ? vetrat sa neda a ani zastavit s vasim autom pred vasou brankou ... ???! da sa vobec proti tomu nejak branit? sused je arogantny blbec, na slusne upozornenie odpoveda nieco v tom zmysle,ze budte radi,ze vam nehodi tehlu do okna. ma poskodeny volat policajtov,alebo to nema cenu? poradte prosim. vdaka
ivka70
29.07.11,09:34
ahojte,co sa da urobit v pripade,ze vam sused kazdy den a cely den,celu noc /ktory ma minimalne 4 auta/ dvomi parkuje pred vasim domom,jedno auto stoji takmer v branke a druhe pod vasim oknom ? vetrat sa neda a ani zastavit s vasim autom pred vasou brankou ... ???! da sa vobec proti tomu nejak branit? sused je arogantny blbec, na slusne upozornenie odpoveda nieco v tom zmysle,ze budte radi,ze vam nehodi tehlu do okna. ma poskodeny volat policajtov,alebo to nema cenu? poradte prosim. vdaka

Ak jeho auto brani vjazdu do dvora, tak mozes zavolat odtahovku, policiu.
ale ak je to len branka a aj pod oknami je verejne priestnanstvo, tak tam moze parkovat tak sudes ako aj ty.

A poznamke, ze nemozes vetrat mam ako rozumiet? Parkujuce auto ti brani vetraniu?
arizona
29.07.11,09:42
ahojte,co sa da urobit v pripade,ze vam sused kazdy den a cely den,celu noc /ktory ma minimalne 4 auta/ dvomi parkuje pred vasim domom,jedno auto stoji takmer v branke a druhe pod vasim oknom ? vetrat sa neda a ani zastavit s vasim autom pred vasou brankou ... ???! da sa vobec proti tomu nejak branit? sused je arogantny blbec, na slusne upozornenie odpoveda nieco v tom zmysle,ze budte radi,ze vam nehodi tehlu do okna. ma poskodeny volat policajtov,alebo to nema cenu? poradte prosim. vdaka
Jedno z rieseni je ist na OU a poziadat o prenajom plochy pod tvojimi oknami ;)
arizona
29.07.11,09:46
A poznamke, ze nemozes vetrat mam ako rozumiet? Parkujuce auto ti brani vetraniu?

Ked ti tesne pod oknami stale niekto startuje motor, tak sa ten smrad z vyfukov dostava do celeho domu :rolleyes:
"Najvacsiu radost" dokazu narobit vodici starych dymiacich nakladiakov,ked nechaju pusteny motor a odbehnu si...:mad:
ivka70
29.07.11,09:51
Ked ti tesne pod oknami stale niekto startuje motor, tak sa ten smrad z vyfukov dostava do celeho domu :rolleyes:
"Najvacsiu radost" dokazu narobit vodici starych dymiacich nakladiakov,ked nechaju pusteny motor a odbehnu si...:mad:

Tomu rozumiem, ale ona nepise o neustalom startovani, ona pise, ze im pod oknom auto parkuje.
kn-alka
29.07.11,09:55
Mňa tiež dráždi sused, tiež majú viac áut a stále "preparkúvavájú", stále niečo pred oknami vrčí. Nehovoriac o tom, že sa človek pri každom "zavrčaní" ide pozrieť, či náhodou niekto nejde k nám. Ale pokiaľ neparkuje pred naším vjazdom do brány.... nezáujem.
A vetranie? Zásadne nevetrám oknami smerujúcimi na hlavnú cestu, či tam niekto parkuje, či nie.
suzika1979
29.07.11,12:22
Ak jeho auto brani vjazdu do dvora, tak mozes zavolat odtahovku, policiu.
ale ak je to len branka a aj pod oknami je verejne priestnanstvo, tak tam moze parkovat tak sudes ako aj ty.

A poznamke, ze nemozes vetrat mam ako rozumiet? Parkujuce auto ti brani vetraniu?

to auto SMRDI . a rovno pod oknom,takze si dnu pustame smrad miesto cerstveho vzduchu. zrejme nema katalyzator a pri kazdom nastartovani zanechava dlhotrvajuci puch
suzika1979
29.07.11,12:32
Tomu rozumiem, ale ona nepise o neustalom startovani, ona pise, ze im pod oknom auto parkuje.

keby tam tie auta "iba stali cele dni" to by mi vobec nevadilo. ten sused/mimochodom byva oproti nam,preco neparkuje pred vlastnym domom a nesmradi do vlastneho okna/ si auta furt meni,prifrci,necha bezat motor,pocuva hudbu,vybavuje sa s kamaratmi tam v aute alebo pri nom,potom nasadnu do druheho auta...a tak dokola.zrejme sa s tym neda nic robit :( no co uz. tak ked prideme z nakupov,zaparkujeme my pod jeho oknom a budeme nakup prenasat cez cestu...fasa riesenie. my z tej strany nemame vchod akoze velku branu,iba branku,ale ked tam on parkuje,ani kocikom nevyjdem pohodlne,lebo zadkom zasahuje do branky. velakrat.nie vzdy.
suzika1979
29.07.11,12:34
Mňa tiež dráždi sused, tiež majú viac áut a stále "preparkúvavájú", stále niečo pred oknami vrčí. Nehovoriac o tom, že sa človek pri každom "zavrčaní" ide pozrieť, či náhodou niekto nejde k nám. Ale pokiaľ neparkuje pred naším vjazdom do brány.... nezáujem.
A vetranie? Zásadne nevetrám oknami smerujúcimi na hlavnú cestu, či tam niekto parkuje, či nie.

my na inej strane okna nemame.bohuzial mame iba na ulicu orientovane aj z kuchyne,aj z izby. a on stoji jednym autom pod kuchynskymi oknami a druhym pod izbovymi
Indeed
31.07.11,04:35
Milá w....... (nechcem spomínať tvoj nick) :-)
Myslím, že táto téma sa ani tak nezvrtla proti tebe, ale skôr proti rôznym "ohľaduplným" vodičom. Veľa ľudí má s nimi skúsenosti, tak si tu vyliali dušu. Myslím, že každému sa už stalo, že niekde zabaranil, či už si nevšimol značku, nedal prednosť a podobne, len sa tým málokto pochváli. Neboj, prídu ďalšie témy a na tú tvoju sa zabudne.

Z akého dovodu ?

Či nemožeš dotyčnej "prísť na meno " ? :D
Dáša_
31.07.11,05:11
Raz som niekde čítala, ako si dôchodcovia v jednom paneláku poradili s drzým šoférom, zásadne parkujúcim pred vchodom do domu.
Zrazu začali všetci so svojich balkónov a okien krmiť holuby. Sypali im chlebove omrvinky pred vchod. Samozrejme, ked tam dotyčné auto stálo, tak omrvinky miesto na chodníku, končili na aute...
Dosť rýchlo si dotyčný šofér našiel iné miesto na parkovanie... Predsa len, umývať zvyšy po holuboch nebolo príjemné a jednoduché. Naviac, tie zvyšky sú celkom agresívne a laku to neprospievalo...
suzika1979
17.08.11,11:52
ahojte,vyzera to tak,ze sa naslo riesenie :) na miestnom urade odbor zivotneho prostredia navrhol zrusit betonovy chodnik pred domom, bude tam travnik a tym padom tam bude parkovanie zakazane. som zvedava,ci sa ten navrh aj zrealizuje..bolo by to super, ziadny hluk z turovania,ziadny smrad z vyfukov, mily sused si moze svoje auta strcit pod vlastne okna
polomiso
26.04.13,18:13
A čo pradíte mne? Kúpil som byt v suteréne tehlovej bytovky. Takže okná mám v úrovni okolitého terénu. Môj problém je, že priamo pred oknom(nie pod ale priamo v okne) mi parkuje auto. Byt bol tri roky neobývaný a sused odôvodnil jeho obmedzovanie výhľadu a prístupu svetla slovami: Ja tu parkujem už dva roky a budem tu parkovať naďalej. Dá sa nejako právne vymôcť zákaz parkovania pred oknom?