02Michaela
02.05.09,11:05
Ahojte poraďáci.
Som nezamestnaná 2 roky, aj keď si hľadám prácu, nedarí sa mi. Tak som začala v poseldnej dobe uvažovať o tom, že by som mohla skúsiť podnikať. No v živote som niečo také nerobila, nemám s tým skúsenosti. Hľadala som nápad, ktorý by v našom meste fungoval. Nemám žiadny vstupný kapitál (keďže poberám len hmotnú núdzu), ale už chcem konečne pracovať a vystúpiť z tohto dna. Píšete tu o dotácii z UP. Možno by mi na začiatku táto dotácia pomohla. Všímam si ľudí, a aj pri tejto kríze som zistila, že nie všetci ľudia majú až tak veľa peniažkov, aby si kupovali nové veci. Tak som dostala nápad na bazár nosených vecí (samozrejme zachovalých, alebo aj nejaké značkové zachovalé veci). Viete, nie sekáč, kde to jednoducho dovezú a predáva sa to, ale asi niečo v takom zmysle, že mi odrástlo dieťa, mám zachovalý kočík, tak prečo ho nepredať. A samozrejme, je tu veľa ľudí, ktorí by si to kúpili. No problém je v tom, že som tak trochu antitalent do podnikania a vôbec neviem, čo by k tomu bolo treba, koľko investovať, ako získať priestor, ako získať dotáciu (keďže vlastný vstupný kapitál nemám), aké odvody musím potom odvádzať, dane, ... no proste neviem o tom nič. Ak by mi vedel niekto poradiť, alebo ma naviesť na správnu cestu (smer), kde získam všetky informácie potrebné pre začatie podnikania, budem Vám veľmi povďačná. Ďakujem za všetky rady. Prajem pekný deň.
hanelie
02.05.09,09:23
Ak by mi vedel niekto poradiť, alebo ma naviesť na správnu cestu (smer), kde získam všetky informácie potrebné pre začatie podnikania,
na všetky tvoje otázky ohľadom začatia podnikania nájdeš odpovede aj tu na poradu - cez vyhľadávač / to iste vieš / na začiatok si preštuduj :http://www.porada.sk/search.php?searchid=8210138
02Michaela
02.05.09,09:28
na všetky tvoje otázky ohľadom začatia podnikania nájdeš odpovede aj tu na poradu - cez vyhľadávač / to iste vieš / na začiatok si preštuduj :http://www.porada.sk/search.php?searchid=8210138
Ďakujem
buko12
15.07.09,18:58
kto by mi vedel poradit ci UP dava ditaciu na bazar
mirindka
21.07.09,12:52
Ahoj ,prajem ti aby ti to vyšlo.Ano dáva úrad práce aj na tatéto podnikanie ,ja sama mám takýto obchod ale môžem ti povedat nerob to!!!!!!Ludia sú na tolko hrdý že do sekáču nejdu este vo velkom meste áno napr Bratislava ale na dedine kde každý každého pozná ta takýto obchod neuživý =pokial tvoj muž nezarába slušné prachy pre Vás obidvoch.A ak nie tak len živoríš.:mee:A tie veci šo máš doma ti stačit nebudú ja som kočík CHICCO nepredala aj ked stál 10% z pôvodnej ceny.Ano tieto obchody idú ale len vo velkých mestách kde sa premelie kvantum ludí a každá vec si nájde svojho majitela .Ja fungujem už 5 mesiacov a niekoré veci tu mám od začiatku(nie sú škaredé nemoderné proste nemajú majitela)=nesedí velkost ,nepáči sa výstrih,farba nakoniec to skončí na mne a ked ti možem poradit orientuj sa na nadmerné velkosti(pre poriadne baby)lebo také si na seba tažko niečo zoženú.Vela štastia;)