220870
02.05.09,16:50
Známej dcéra ide na školský výlet do Budapešti 12 ročná.Dá sa tam platiť eurom , alebo je lepšie mať forinty.Akceptujú obchodníci v Budapešti euro?
Blankake
02.05.09,14:59
Nie všade sa dá platiť eurami, asi bude lepšie jej zmeniť forinty.
misoft
03.05.09,00:00
Lepšie forinty. Pri platení €rom by ju mohli pekne ošklbať (kurz je asi u každého maďarského obchodníka iný :D).
anonym222
03.05.09,05:38
Najlepšie platiť kartou, a kde sa nedá, použiť forinty.
Chobot
03.05.09,19:45
Známej dcéra ide na školský výlet do Budapešti 12 ročná.Dá sa tam platiť eurom , alebo je lepšie mať forinty.Akceptujú obchodníci v Budapešti euro?

To máš také isté, ako keď u nás ešte nebolo euro ako národná mena. Korunou sa dalo platiť všade, euro akceptovali len niektorí obchodníci, aj to za nevýhodnejších podmienok.

Rovnako aj v HU, v bežných obchodoch potrebuje forinty, euro si môže zobrať ako rezervu a v prípade potreby v banke alebo v zmenárni zameniť na HUF.
Blankake
03.05.09,20:05
Keďže to má byť školský výlet, nepredpokladám, že budú mať možnosť ísť do banky, a platobnú kartu by musela mať asi špeciálne pre mládež ... najistejšie budú tie forinty ;)
velvet
03.05.09,20:25
Jedine forinty!
Ja som bola minulý týždeň v jednom hypermarkete v Budapešti, a bola som fakt nemilo prekvapená že sa eurom platiť nedalo. Takže ani v malých obchodoch to zrejme nepôjde. V Gyori sa eurom platiť dalo, ale zaokrúhľujú ceny na celé eurá, takže pri malých nákupoch je to dosť výrazné. V Tescu kurz dobrý.
A ešte čo sa týka kariet - v Gyori je málo malých obchodov v ktorých sa nimi dá platiť. Takže naistejšie je naozaj zameniť forinty.
alla66
03.05.09,20:31
Keďže to má byť školský výlet, nepredpokladám, že budú mať možnosť ísť do banky, a platobnú kartu by musela mať asi špeciálne pre mládež ... najistejšie budú tie forinty ;)

Môže použiť platobnú kartu maminy, nemusí mať len študenstkú kartu. Tu ide o dôveru, koľko môže z maminej karty minúť peňazí.
Blankake
03.05.09,20:40
Môže použiť platobnú kartu maminy, nemusí mať len študenstkú kartu. Tu ide o dôveru, koľko môže z maminej karty minúť peňazí.
12-ročné deti môžu platiť kartou dospelého? Nemusí mať vybavenú špeciálnu "destkú" platobnú kartu?
alla66
03.05.09,21:09
pravda...je to porušenie obchodných podmienok....záleží na predavačke, či prijme kartu, alebo odmietne...
a2rhposit
05.05.09,07:26
Doporučujem vymeniť forinty. Kurz cca 290 za Euro. A jednoducho ju poučiť pri platení resp. zhodnocovaní tovaru cenu v pomere 1 Euro cca 300 forintov
AlaNR
05.05.09,08:46
Ako si 12-ročné dieťa kúpi zmrzlinu s platobnou kartou?
Alebo si pôjde vymieňať eurá a hľadať zmenáreň?

Doporučujem zameniť jej forinty.
Obchodníci si ceny prerátavajú aktuálnym maďarským kurzom na euro, nie je to výhodné. Minulý týždeň som bola v Gyori...