bbaron
02.05.09,17:15
viete mi niekto poradit? hladam na internete ale nic som nenasiel. minuly tok som pocul o klimatizacii, ktora nefukala vzduch, ale chladila vodu, ktora bola privedena do miestnosti v podhlade na strope a tak ochladzovala teply vzduch, ktory vystupal hore. zial nic sa mi taketo nepodarilo najst. je to vlastne otocene podlahove kurenie.
pocul o tomto type klimatizacie aj niekto iny okrem mna? alebo som si to len vymyslel? :-)
v kazdom pripade by som mal o nieco podobne zaujem...
Jekyll
02.05.09,18:38
Systémy stropného chladenia existujú. Výrobcov je viac - napr. rohože G-TERM. Je to vlastne "letná prevádzka" stenového vykurovania.

http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=2734&h=1&th=56

google: stropní chlazení
duves
02.05.09,18:52
viete mi niekto poradit? hladam na internete ale nic som nenasiel. minuly tok som pocul o klimatizacii, ktora nefukala vzduch, ale chladila vodu, ktora bola privedena do miestnosti v podhlade na strope a tak ochladzovala teply vzduch, ktory vystupal hore. zial nic sa mi taketo nepodarilo najst. je to vlastne otocene podlahove kurenie.
pocul o tomto type klimatizacie aj niekto iny okrem mna? alebo som si to len vymyslel? :-)
v kazdom pripade by som mal o nieco podobne zaujem...
Hm, no zaujimave. A chladnu vodu ako ziskaš? Musis ju mat takmer zadara, napr. nejaky studeny potok, alebo zo studne.
kyblik
02.05.09,19:34
Voda z potrubia ma 5 stupnov. Ak zoberiem do uvahy 25 - 30 stupnov v miestnosti moze to mat efekt. Priamo som sa s tym nestretol ale pocul som o tom a hlavne viem si to predstavit. Zober fakt, ze od podlahy ide zima... Uz ako sa ochladzuje zohriata voda...??? Pockaj musim popremyslat:rolleyes:
Jekyll
03.05.09,05:07
Voda z potrubia ma 5 stupnov. Ak zoberiem do uvahy 25 - 30 stupnov v miestnosti moze to mat efekt. ...

Nedá sa použiť voda o teplote 5stC z vodovodu. Stena by okamžite splesnivela, pretože to už je pod rosným bodom. Privádzaná voda musí mať teplotu nad aktuálnym rosným bodom - teda najčastejšie od 16stC vyššie. Tieto systémy fungujú - ale nefungujú "rýchlo", majú dlhý nábeh. Sú uzatvorené a majú vlastný tepelný výmenník (vodou z vodovodu by sa kapiláry rýchlo upchali).
Osobne si myslím, že "pravá klimatizácia" je lepšia. Ale to je vec názoru.
kyblik
03.05.09,05:34
Nemyslel som steny... tam zrejme nejde obycajna voda ale nejaka zmes... v podlahe by ale nebol problem, mam v podlahovke obycajnu vodu a nevadi to nicomu...

Bolo by dobre aby sa vyjadril niekto co ma podlahove kurenie. Ci nestaci mat zapnute obehove cerpadlo a iba studenu vodu, ktora je v okruhu nahanat dookola. Minuly rok som v lete nebol doma ale tento rok to schvalne skusim...