Foxymus
02.05.09,17:58
Chcem Vás požiadať o pomoc

Problém:

Pripomenutie termínu opakovanej udalosti ( vykonať opakovanú činnosť v danom termíne )
Vyhotovil som si excelovú tabuľku „Termíny pokus“ ( priložený zošit ) stĺpec E zobrazuje počet ostávajúcich dní do konca platnosti termínu.

Chcel by som :
Zošit „Termíny pokus“ sa otvorí pri štarte PC
Pokiaľ stĺpec E = 31 a viac dní zošit sa zavrie
Pokiaľ stĺpec E = 30 a menej dní zošit ostane otvorený na vrchu desktopu
Je to možné?

Alebo ak máte lepší spôsob ako mať prehľad o udalostiach a zároveň možnosť pripomenutia termínu v jednom súbore navrhnite Vašu možnosť.
zlatica76
02.05.09,16:28
Prečo na to chceš využiť excel, ktorý na takéto veci nie je stavaný?

skús si stiahnuť nejaký špecializovaný program "kalendár", ktorý si nastavíš na automatické spustenie a hneď ti to bude pripomínať. Určite je kalendár súčasťou Lotus notes, podľa mna aj Outlooku, podobná súčasť sa dá stiahnuť aj pre thunderbird.

Používaj excel na to, na čo je určený! Dám teraz za vlasy pritiahnuté prirovnanie: Keby si mal kabriolet, určite by si na ňom nenosil tehly na svoju novostavbu. V zásade tomu nič nebráni, ale nerobil by si to, však?

Excel je v prvom rade tabuľkový procesor, t.j. aplikácia určená na tabuľky. Druhotným využitím je využívanie databáz v exceli. Dúfam, že excel nevyužívaš na písane obchodných listov (už aj s tým som sa stretla).
Foxymus
02.05.09,16:39
:-) nuž začalo to tak že som chcel mať prehľad o udalostiach usporiadaný v tabuľke ( vlastne musel ) ....a potom som čosi kde tu pridal .

Tažke zhodnotenie : nie je možné to zrealizovať .
PaloPa
04.05.09,18:23
:-) nuž začalo to tak že som chcel mať prehľad o udalostiach usporiadaný v tabuľke ( vlastne musel ) ....a potom som čosi kde tu pridal .

Tažke zhodnotenie : nie je možné to zrealizovať .

No, možné to je, ale súhlasím so Zlaticou, že nie na každú jamku treba bager :).

Skús použiť napr. Tasks (Úlohy) v Outlooku, kde je oveľa viacej možností (napr. vrátane opakujúcich sa činností).
Zobrazenie si nastavíš aké chceš, dokonca si môžeš nadefinovať vlastné polia (vrátane počítaných).

Ak si v helpe vyhľadáš tému "Úlohy", v anglickom "Tasks", je to tam podrobne popísané, nič zložité.

Palo
PaloPa
12.05.09,18:00
Podla tvojej súkromnej správy vidím, že si Excelom infikovaný :-))
Nuž skús toto.

P.

Pre ostatných, ktorí potrebujú spúšťať makro pri spustení XLS súboru:

Private Sub Workbook_Open()
If ActiveWorkbook.Sheets("Sheet1").Range("E1").Value >= 31 Then
MsgBox "Idem sa zatvorit."
Me.Close
Else
MsgBox "Zostanem otvoreny."
End If
End Sub