lasička
16.07.05,15:25
Všade čítam o ELDZ a ja mám pred sebou ELDpoistenia. Je to niečo iné ? a ešte niečo: do vymeriavaceho základu sa počítajú aj diéty?
durisovad
16.07.05,13:33
Sice sa uctovanim miezd nezaoberam, ale urcite viem, ze diety do vymeriavacieho zakladu nepatria.
Bubika
16.07.05,13:47
Všade čítam o ELDZ a ja mám pred sebou ELDpoistenia. Je to niečo iné ? a ešte niečo: do vymeriavaceho základu sa počítajú aj diéty?
je to to iste............. ale diety sa do VZ nepocitaju
liba2
16.07.05,16:59
Všade čítam o ELDZ a ja mám pred sebou ELDpoistenia. Je to niečo iné ? a ešte niečo: do vymeriavaceho základu sa počítajú aj diéty?Do ELDP sa uvázajú len tie príjmy, z ktorých boli zaplatené odvody do SP.
Zita4
16.07.05,18:15
Všade čítam o ELDZ a ja mám pred sebou ELDpoistenia. Je to niečo iné ? a ešte niečo: do vymeriavaceho základu sa počítajú aj diéty? Niektorí si ešte nezvykli, lebo podľa starého zákona to boli evidenčné listy dôchodkového zabezpečenia ;). Diéty nie sú mzda, neplatia sa z nich odvody, ani daň.
Alllena
17.08.05,08:17
Príjemný deň,

bola som na soc.poisťovni odovzdať po skončení pracovného pomeru ELDP a tam som sa dozvedela,že k tomu je preba napísať 2x list nasledovne,
Vec: Odstúpenie ELDP a do textu napísať meno priezvisko ,r.č. dát.nar. odo dňa
zamestaný ,do zamestnaný . Potom Vám jeden list zašle soc.poisťovňa potvrdený naspäť. Vedeli ste to?
janaGT
17.08.05,08:20
vedeli, teda ja som to vedela a už to tu bolo aj rozoberané - skús pohľadať staršie príspevky.
janaGT
17.08.05,08:22
Daska
17.08.05,08:26
Príjemný deň,

bola som na soc.poisťovni odovzdať po skončení pracovného pomeru ELDP a tam som sa dozvedela,že k tomu je preba napísať 2x list nasledovne,
Vec: Odstúpenie ELDP a do textu napísať meno priezvisko ,r.č. dát.nar. odo dňa
zamestaný ,do zamestnaný . Potom Vám jeden list zašle soc.poisťovňa potvrdený naspäť. Vedeli ste to?
Nevedeli vdaka za info