silviad
02.05.09,21:13
Dobrý deň, teraz me sa stali platcami DPH a mám otázku - pri dodaní tovaru sa uvádza DPH do súhrnu keď je vystavená faktúra napr. marec alebo až keď bude zaplatená napr.apríl? Budem robiť DP za Q. Pracujem s programom a tam to nahadzuje už pri vystavení. Ďakujem za odpoveď!
Dáša_
02.05.09,19:22
pri vystavení faktúry, teda presnejšie pri dodaní tovaru resp. služby
ondrejvla
02.05.09,19:30
Podľa ZoDPH, :Daňová povinnosť
§ 19
Daňová povinnosť
pri dodaní tovaru a služby

(1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. Pri prevode alebo prechode nehnuteľnosti je dňom dodania deň odovzdania nehnuteľnosti do užívania, ak je tento deň skorší ako deň zápisu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností. Pri dodaní stavby na základe zmluvy o dielo alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby. Pri dodaní tovaru podľa § 8 ods. 1 písm. c) je dňom dodania tovaru deň odovzdania tovaru nájomcovi.
Zacharova
05.05.09,06:11
Dobrý deň. Mala by som otázku.Keď tuzemská firma, platiteľ DPH dodá tovar do iného členského štátu neplatiteľovi DPH /fizickej osobe, občanovi/, faktúru treba vystaviť s DPH? Prepravu zabezpečí tuzemská firma. A v prípade, keď ide o dodanie tovaru s inštaláciou občanovi v inom čl.š.?
Zacharova
05.05.09,09:30
Nikto mi nevie poradiť?
Dáša_
05.05.09,11:58
v prípade neplatitela s danou.