dook
03.05.09,11:24
Dobrý deň , mam starší bicykel s dobrým rámom a všetkým len doškrkany a potreboval by som to prefarbiť na jednoduchú čiernú matnú farbu celé , material je hliník ak to pomôže a je na tom už strieborna lakovaná farba .. ako na to prosím ? ďakujem a ešte ak by ste vedeli o dakom obchode v blízkosti petržalky - bratislava kde by predavali take farby a veci na to tak odporučte mi tiež , diki
alla66
03.05.09,09:56
My sme si dali nastriekať do malej firmy, bicykel bol ako nový....
Chobot
03.05.09,19:57
Dobrý deň , mam starší bicykel s dobrým rámom a všetkým len doškrkany a potreboval by som to prefarbiť na jednoduchú čiernú matnú farbu celé , material je hliník ak to pomôže a je na tom už strieborna lakovaná farba .. ako na to prosím ? ďakujem a ešte ak by ste vedeli o dakom obchode v blízkosti petržalky - bratislava kde by predavali take farby a veci na to tak odporučte mi tiež , diki

Kedysi som prestriekaval kradnuté bicykle :D:D:D, tak ti poradím.

Musíš ho čo najviac rozobrať, aby ti zostal len rám. Závity (pedál, predná vidlica) treba upchať a zakryť papierom. Celá rám je dobré trochu jemným brúsnym papierom zdrsniť (zrnitosť 150-200). Kúp si v predajni farby laky 2 spreje na auto (farbu a odtieň si vyberieš), jedna dobrá je na Svätoplukovej, pri Záhradnickej, alebo v Karlovke na Kempelenovej. Potom za bezvetria rám zaves niekde vonku a pekne nastriekaj. Môžeš to striekať aj doma v pivnici, stenu a podlahu si ale podlož papierom, lebo inak ich zastriekaš tiež.
arizona
03.05.09,20:23
Kedysi som prestriekaval kradnuté bicykle :D:D:D, tak ti poradím.

Musíš ho čo najviac rozobrať, aby ti zostal len rám. Závity (pedál, predná vidlica) treba upchať a zakryť papierom. Celá rám je dobré trochu jemným brúsnym papierom zdrsniť (zrnitosť 150-200). Kúp si v predajni farby laky 2 spreje na auto (farbu a odtieň si vyberieš), jedna dobrá je na Svätoplukovej, pri Záhradnickej, alebo v Karlovke na Kempelenovej. Potom za bezvetria rám zaves niekde vonku a pekne nastriekaj. Môžeš to striekať aj doma v pivnici, stenu a podlahu si ale podlož papierom, lebo inak ich zastriekaš tiež.
Nuž, dook, lepšiu odpoveď si ani nemohol dostať!
Obrátil si sa na odborníkov:D:D;)
alla66
03.05.09,20:36
mimotemy Tiež som to predýchavala.:eek:...čo sa v mladosti naučíš, na starosť ako keby si našiel :---:D:D
kepipo
27.05.09,19:15
Nezabudni ho odmastiť neakým odmastnovacim prostrietkom /napr.technicky benzín.
alla66
21.06.09,09:24
[QUOTE=buchač;1078766]Opravy a údržba bicyklov



mám smolu:mee:.......Odkazy na stiahnutie sú viditeľné len pre registrovaných užívateľov. Prihlás sa, (http://www.w4rez.sk/ucp.php?mode=login) alebo sa bezplatne zaregistruj (http://www.w4rez.sk/ucp.php?mode=register). Registrácia trvá len pár sekúnd, je ZDARMA a získaš plný prisup k celému fóru! Po prihlásení obnov túto stránku a všetky odkazy budú viditeľné.
buchač
21.06.09,09:31
mám smolu:mee:.......Odkazy na stiahnutie sú viditeľné len pre registrovaných užívateľov. Prihlás sa, (http://www.w4rez.sk/ucp.php?mode=login) alebo sa bezplatne zaregistruj (http://www.w4rez.sk/ucp.php?mode=register). Registrácia trvá len pár sekúnd, je ZDARMA a získaš plný prisup k celému fóru! Po prihlásení obnov túto stránku a všetky odkazy budú viditeľné.



Šak sa zaregistruj , tak ako aj JA .....:---:D
alla66
21.06.09,11:01
Šak sa zaregistruj , tak ako aj JA .....:---:D
mimotemyNejde o mňa, týmto odkazom robíš reklamu a požaduješ všetkých členov, ktorí chcú vidieť link, zaregistrovať sa.....:rolleyes:....koľko platíš??:D:D
paige1250
05.01.15,14:33
akoj, práve aj ja riešim prestriekanie bicykla. Radila som sa so známim ktorý je odborník na bicykle. Bicykel treba úplne rozobrať, rám treba vyšmirglovať dohladka (vybrúsiť nerovnomernosti, dolupnutú farbu, hrdzu), poprípade ak máš možnosť tak daj bicykel vypieskovať, Ošmirglovaný bicykel poriadne vyčisti a odmasti. Potrebuješ si kúpiť základovú farbu - matnú (väčšinou býva šedá), povrchovú farbu - to už je jedno akú a povrchový lak - v chemolaku majú všetko čo potrebuješ aj ti poradia. Majú celkom slušný výber autofarieb v spreji. V žiadnom prípade bicykel nestriejak základovou farbou lesklou! Potom už iba stirekaš - zákadovka, ked poriadne zaschne, tak povrchová farba a nakoniec lak.
Chobot
05.01.15,14:40
Myslím, že za tých 5 rokov ten bycikel už aj zhrdzavel...
erik555
05.01.15,15:19
zrejme vtedy, ked sa zaregistrovala 6.5.09, tak akurat tuto temu prehliadla :D
Chobot
05.01.15,15:48
Tak to som si nevšimol. Je to dosť nezvyčajné, že po 5 rokoch sa prebudí nejaký člen. A reaguje na tému, ktorá bola založená 3 dni pred jeho registráciou. Kto je ten/tá paige1250???
paige1250
08.01.15,08:20
chlapci, ako som písala – práve riešim prestriekanie bicykla . Preto som reagovala teraz a nie 5 rokov dozadu. To že sa niekto zaregistruje neznamená že musí reagovať na všetky akutálne diskusie, ak to tak vy robíte je to pekné, ja si tu proste hľadám iba čo ma momentálne zaujíma. Je mi jasné že osobe ktorá vvytvorila túto tému je moja rada teraz na nič. Moj koment som sem dala z dôvodu že som hľadala nejaké rady na nete, veľa som toho nenašla na danú temu, narazila som samozrejme aj na toto. Kedže som sa nakoniec dopátrala k presnému návodu od profíka ako si bicykel doma, sám prestriekať čo najlepšie tak som to sem dala práve kvoli ludom ako ja, ktorý iba tak na nete pozerajú nejaké rady a návody. Neotvárala som novú diskusiu lebo to je zbytočné, tuna už sú nejaké názory ako to urobiť. Táto diskusia je verejná, osobe ktorá sem vložila otázku 5 rokov dozadu je moja rada na nič, ale niekomu inému možno helfne.
Chobot
08.01.15,10:49
OK, len mi to bolo zvláštne. Však téma zostáva.