Amidala
03.05.09,14:29
Ahojte všetky žienky, ktoré trpíte tiež touto "pliagou".:(Chcela by som Vás poprosiť o akékoľvek rady,ako predísť týmto nepríjemným pocitom pred menštruáciou. Ako ste sa s tým vysporiadali. Príjmem akúkoľvek radu, okrem hormonálnej antikoncepcie, ktorej som vyskúšala asi 10 druhov a bez efektu. za všetky postrehy vopred ďakujem.:D
syrik
03.05.09,20:07
Skús aspoň týždeň pred menštruáciou vyhýbať sa čokoláde a kofeínu...mne to strašne pomohlo obmeziť napríklad bolesti počas menštruácie...poprípade vynikajúci aj na menštruačné a predmenštruačné ťažkosti je čaj z myšieho chvostíka...;)
fixska
04.05.09,05:58
Mne pomohli homeopatika ale iba na chvylu asi 6 mesiacov a potom som si na to akosik "zvykla" a uz nezaberali, a to ze mi odstranili vsetky problemy pocas tyzdna pred menstruaciou to bolo sice super ale prve dva dni menstruacie som mala raz take vacsie bolesti ako abvykle cize sa mi to vynahradilo zase inde. Ja tiez nemozem brat antikoncepciu a aj keby som mohla tak neberiem a doktor mi povedal milion prirodnych pripravkov ako pupalka, valeriana, alchemilka, rozne caje atd ale nic z toho nezabralo vobec. Za tych 13 rokov uz mam toho po krk a stale tlacim do seba kazdy mesiac tych 5 az 10 ibalginov denne pocas tyzdna lebo mi nic ine nepomaha. Toto tiez moc nie ale aspon trochu. Cakam ze mi v 40 tke odide pecen ale co uz mam robit. Jedna zenska v lekarni mi povedala ze mam skusit Indonal - ze jej to pomohlo ako jedine, http://www.indonal.sk/i3c Stoji to dost korun ale asi to vyskusam. Good luck.
syrik
04.05.09,06:36
Mne pomohli homeopatika ale iba na chvylu asi 6 mesiacov a potom som si na to akosik "zvykla" a uz nezaberali, a to ze mi odstranili vsetky problemy pocas tyzdna pred menstruaciou to bolo sice super ale prve dva dni menstruacie som mala raz take vacsie bolesti ako abvykle cize sa mi to vynahradilo zase inde. Ja tiez nemozem brat antikoncepciu a aj keby som mohla tak neberiem a doktor mi povedal milion prirodnych pripravkov ako pupalka, valeriana, alchemilka, rozne caje atd ale nic z toho nezabralo vobec. Za tych 13 rokov uz mam toho po krk a stale tlacim do seba kazdy mesiac tych 5 az 10 ibalginov denne pocas tyzdna lebo mi nic ine nepomaha. Toto tiez moc nie ale aspon trochu. Cakam ze mi v 40 tke odide pecen ale co uz mam robit. Jedna zenska v lekarni mi povedala ze mam skusit Indonal - ze jej to pomohlo ako jedine, http://www.indonal.sk/i3c Stoji to dost korun ale asi to vyskusam. Good luck.


Fixska, máš pravdu...Ibalgin je svinstvo a jediné, čomu sa čudujem, že je voľne predajné...taký Novlagin mi absolútne nezaberá a je na predpis...keď som chodila na zdravotnú, keď nás profesorky videli jesť Ibalgin, tak nám ho zobrali a hodili do koša...bez srandy...lebo jeho užívani enielen že ničí pečeň, ale môže spôsobiť postupné zlyhávanie obličiek...Ale napriek tomuto, keď mám bolesti, tiež je to jediný liek, po ktorom siahnem, pretože len ten mi zaberá...Skúste vyskúšať túžobník brestový...tiež je to čaj na tlmenie bolesti...ale musí sa piť dlhodobo...mám ho doma, ale priznám sa, neskúšala som....ale čítala som o ňom,ako o prírodnom analgetiku.