Fadetka
03.05.09,17:50
Dobry den,
Zijem vo Francuzsku viac nez 1 rok, ale moja mama doteraz plati doma moje zdr.poistenie Union. V tento mesiac na kratky cas sa vratim na Slovensko, aby som si postenie zrusila, lebo od januara mam tu svoje. Neviem, moze to byt pre mna problem, ked je moja europska zdrav. karta neplatna uz asi 3-4 mesiacov , lebo zial, nevedela som skorsie sa vratit domov na vybavenie mojich veci, len teraz...
Co budem potrebovat k zruseniu?
Som vdacna za vase odpovede...
:)
evuša
03.05.09,16:00
Potvrdenie o ZP vo Francúzku, vypísať tlačivo odhláška zo ZP priamo v poisťovni Union a vrátiť zdravotný preukaz a medzinárodný zdravotný preukaz.
Lianka
03.05.09,16:00
09. Som zamestnaný v cudzine - zanikne moje verejné zdravotné poistenie na Slovensku?
Verejné zdravotné poistenie zaniká u soby, ktorá má trvalý pobyt v SR, ak je zamestnaná v cudzine a je zdravotne poistená na území štátu, v ktorom vykonáva činnosť zamestnanca. Poistenec je povinný do 8 dní oznámiť zdravotnej poisťovni tieto skutočnosti. Preukazuje zamestnanie v cudzine (fotokópia pracovnej zmluvy, potvrdenie zamestnávateľa o trvaní pracovného pomeru a pod.) a doklad o verejnom zdravotnom poistení (fotokópia dokladu verejného zdravotného poistenia), pričom začiatok pracovného pomeru a zdravotného poistenia musia byť k rovnakému dátumu. Obidve podmienky musia byť splnené zamestnanie a poistenie). Zo zákona je poistenec povinný vrátiť preukaz poistenca a ak mu bol vydaný aj EPZP (európsky preukaz zdravotného poistenia vydaný Union zdravotná poisťovňa, a.s.) Poistenec dáva zdravotnej poisťovni i čestné vyhlásenie (tlačivo zdravotnej poisťovne).

Poznámka:
Zdravotným poistením v cudzine sa na účely tohto zákona rozumie systém zdravotného poistenia financovaný prostredníctvom odvodov na zdravotné poistenie alebo daňového systému príslušného štátu; v prípade štátov, ktoré nie sú členskými štátmi sa pod týmto pojmom rozumie aj komerčné poistenie liečebných nákladov.
Zdroj: http://www.unionzp.sk/index.php?www=sp_detail&id=42&navigation_id=14

Stranke poistovne: http://www.unionzp.sk/
arizona
03.05.09,18:23
Môžeš zdr. poisťovňu požiadať aj o spätné vrátenie vyplatných peňazí.