focus3ccd
03.05.09,19:11
Chcel by som poprosit o informacie, kto robil podlahove kurenie.
Konecne som ho dorobil, ozivil sa kotol viessmann, k nemu mam original zmiesavaciu sadu na kurenie radiatormi a na podlahovku. Aktivovali sme rezim nabeh podlahovky, ale po cca styroch dnoch kotol ide podla rezimu nabehu, avsak cerpadlo, ktore tlaci vodu do podlahovky sa nezapina.
Teplota na vstupe do podlahovky uz pise informacne 40 stupnov, ale cerpadlo sa stale nezopina a v miestnosti uz je druhy den 22.

Otazka znie, ma pocas nabehu podlahovky, pri cca stvrtom dni pri 40 stupnoch bezat aj obehove cerpadlo podlahovky?

Dakujem za kazdu reakciu.
kero64
03.05.09,18:00
Pred pár rokmi som robil podlahové kúrenie a základom je dobre odvzdušniť systém. Pri štyridsať stupňovej vode by ti už čerpadlo malo bežať. Je to totiž maximálna teplota, aká sa na podlahové kúrenie odporúča. A to by ti už mal systém cirkulovať. Je možné, že to máš zle zapojené. Bolo by dobré, keby si si k tomu zavolal človeka, čo to robil, nech sa na to pozrie. Môže byť aj vadné čerpadlo.
focus3ccd
03.05.09,18:19
Pred pár rokmi som robil podlahové kúrenie a základom je dobre odvzdušniť systém. Pri štyridsať stupňovej vode by ti už čerpadlo malo bežať. Je to totiž maximálna teplota, aká sa na podlahové kúrenie odporúča. A to by ti už mal systém cirkulovať. Je možné, že to máš zle zapojené. Bolo by dobré, keby si si k tomu zavolal človeka, čo to robil, nech sa na to pozrie. Môže byť aj vadné čerpadlo.
No ono je to tak, ze zo zaciatku bezalo dva dni asi v kuse, a teraz nejde.....
220870
03.05.09,18:21
Čo je mi známe tak všetky novodobé kotle potrebujú čerpadlo.Čerpadlo musí bežať nonstop .Zapína ho kotol vždy keď je pustený.To znamená vždy keď pustíte kúrenie sa automaticky spustí aj čerpadlo(neplatí to pre ohrev úžitkovej vody).Nábeh kúrenia a návod na používanie systému by vám mal urobiť a vysvetliť kurenár ten čo montuje kotol a kúrenie .je to vždy v cene montáže.
kero64
03.05.09,18:45
No ono je to tak, ze zo zaciatku bezalo dva dni asi v kuse, a teraz nejde.....
Tak je zrada buď v čerpadle alebo riadiacej jednotke kotla. Rozhodne si k tomu zavolaj odborníka, s kúrením niesú žarty. Máš na to záruku, tak nech to odstránia. A ako písal "220870", čerpadlo by ti malo bežať stále. A hlavne v podlahovke. Tam majú trubky malý priemer, tak by voda rýchlo ochladla. Neviem, ako to máš zapojené. Či na bytový termostat, ten by mohol pri dosiahnutí teploty jeden okruh vypnúť a druhým iba temperovať, ale to sa mi nezdá. To sa robí skôr naopak. Vypne radiatory a podlahovka temperuje. Ako som písal, zavolaj odborníka, nech sa ti na to pozrie.
focus3ccd
03.05.09,18:53
Mam to tak, ze mam kotol votodens 300, s original zmiesavacou sadou od viessmann na dva okruhy radiator/podlahovka, na kotli ekvitermicka regulacia a na podlahovku dialkove ovladanie, ktore v case nabehu podlahovky len signalizuje stavy, teploty a pod. Termostat je pri nabehu vyradeny.
Pre mna je podstatna informacia, ze ma cerpadlo bezat a nebezi. Budem to musiet riesit s tym co mi ten kotol nastavil.
focus3ccd
04.05.09,16:43
Problem vyrieseny. Obehove cerpadlo nefungovalo, lebo mam na vetve do podlahovky viessmann teplotne cidlo , pre ochranu podlahovky a to bolo nastavene na 30 stupnov. Nastavilo sa vyssie a uz vsetko funguje.

Dakujem za nazory.
Jednoducha vec, ale zaujimave je, ze to napadlo iba mna, neodbornika.
A to som sa pytal 3.
apo
18.06.12,17:44
Pre porovnanie vie mi niekto overiť moje údaje o spotrebe elektrickej energie na kúrenie? Používame kotol 12kW, médium je voda.

Podlahové kúrenie sme spustili 16.11.2011.
Do 31.12.2011 sa spotrebovalo 7000 kWh

Od 1.1..2012 do 4.4.2012 sa spotrebovalo 3.393 kWh

Spotreby sú podľa vyúčtovacej faktúry.

Pri nábehu kotol bežal 50 % celkového času

Po nábehu to bolo už iba cca 10 %, teda 5x menej a boli poriadne zimy.


Má niekto zmapovaný nábeh kúrenia?

Ďakujem.

apo