Fero11
03.05.09,20:13
cau
Nikdy som nenakupoval cez ebay, ale nasiel som tam jednu celkom lacnu vec, ktoru by som si chcel kupit, ten clovek je ale z honk kongu. Kolko moze stat postovne ?? Balik to bude asi cca 4-5 kg romery cca 40x30x15 cm
Rozalka
03.05.09,18:21
K tej celkom lacnej veci pripočítaj DPH, platí sa nad hodnotu 22 € (clo nad 150 €)
Fero11
03.05.09,18:43
Sak to co chcem kupit stoji cca 130€ (169$) u nas to stoji 245€.
To clo je pevna cena ? to platis aj ked kupujes nieco za 30€ ??
Chobot
03.05.09,20:34
cau
Nikdy som nenakupoval cez ebay, ale nasiel som tam jednu celkom lacnu vec, ktoru by som si chcel kupit, ten clovek je ale z honk kongu. Kolko moze stat postovne ?? Balik to bude asi cca 4-5 kg romery cca 40x30x15 cm

Cenu poštovného si určí odosielateľ. Ja som nedávno kupoval za 60 € a poštovné bolo zadarmo. Obálku s vecami (boli to 2 USB kľúče) som dostal poštou, žiadne DPH ani clo.

Ak je to ale balík 4-5 kg, tak to už bude niečo stáť. Pošli predajcovi odkaz s otázkou na poštovné.
madein1974
10.05.09,17:42
Sak to co chcem kupit stoji cca 130€ (169$) u nas to stoji 245€.
To clo je pevna cena ? to platis aj ked kupujes nieco za 30€ ??

No vies, ono to ma vzdy daky hacik ze preco to je v HK lacnejsie o 50%...
V ziadnom pripade nekupuj elektroniku. Vela kopii, ziaden original...Radsej si priplat a mas aj 2rocnu zaruku.
najag
11.05.09,10:33
Co je sa dnes v elektronike povazuje za original, ked vsetko vyraba Cina....a ostatne azijske staty? Vyraba sa tam, kde je najlacnejsia praca, iba nasi dovozcovia a predajcovia su casto nenazrani.
horka
11.05.09,10:56
Najlepšie je napísať predajcovi, každý si dáva inú cenu. Štandardne cenu máš uvedenú pri tovare,a le nato musíš byť prihlásený, aby vedel systém kam to pripradiť. Zatiaľ mi odpovedali všetci od ktorých som kupovala a ceny majú dosť rôzne.
madein1974
11.05.09,18:23
Co je sa dnes v elektronike povazuje za original, ked vsetko vyraba Cina....a ostatne azijske staty? Vyraba sa tam, kde je najlacnejsia praca, iba nasi dovozcovia a predajcovia su casto nenazrani.

Tak sa pozri na stitky v obchode ... Zacni pri LCD a uvidis... Ale aj na elektronike ktora pochadza z HK moze byt napisane Made In EU... A o tom to je. Tam skratka kupis vyhodne len fake, prave su aj tam drahsie. A samozrejme zalezi aj na predajcovi... Ja by som to nikdy neriskoval, ked kupit tak len z EU, pripadne doma sa oplati kvoli zaruke...

To ze su nasi predajcovia nenazrati, to mas pravdu. Lenze co narobis.??

Bolo by dobre , keby autor temy napisal konkretne co chce kupit...
najag
12.05.09,10:32
Musis rozlisovat, ci nejaky tovar tam nejaky dovozca nakupil, alebo ci nejaky vyrobca si ho tam nechal vyrobit. Zo svojim logom, zo svojimi stitkami, pretoze vyrobca vyrobi pre niekoho vsetko hlavne, ze je biznys a pre neho neexistuju ziadne hranice, iba zisk. Aj pocitace HP sa vyrabaju v Cine a daju sa tam kupit za ine penieze, na druhej strane Cina a azijske staty vyrabaju aj plagiaty , napodobeniny vyrobkov, ktore nemaju taku kvalitu, ako original, ale su zase ovela lacnejsie. Zalezi, co clovek sleduje.