zubka
03.05.09,20:42
Dobry den,
pri stavbe domu sme sa rozhodli na dlazku kupelni nedat dlazbu, a tak sme zvolili nafarbenie betonu. Rozhodli sme sa pre Helios a pred pouzitim farby na beton nam odporucili v predajni hlbkovu impregnaciu:
http://colours.helios.si/att/126/SK%20SPEKTRA%20GLOBINSKA%20IMPREGNACIJA.pdf
Po jej aplikacii podla navodu nas zaujal velky smrad, ktory tato penetracia vo forme priesvitnej farby produkovala. Okamzite sme zacali vetrat a tak pokracujeme uz druhy den a stale je dost silny zapach, z ktoreho nas celkom aj stipe nosova sliznica a mierne aj hlava. Tak sme sa rozhodli vyhladat si latku, ktoru tato impregnacia obsahuje na internete a dozvedeli sme sa okrem ineho, ze moze byt aj karcinogenna.
Nie som ziaden chemik a preto sa chcem poradit s Vami ostatnymi, co by ste v nasom pripade robili. Podobneho zakladu je zda sa napriklad chemopren (aj ked to je moj zaver z hladania na webe a ja som bola v chemii velmi slaba) a moj tatko tvrdi, ze toho sa za starych cias dala hromada pod linoleum a ludia prezili spokojne dodnes. Podla neho staci teraz intenzivne vetrat a nestresovat. Na druhu stranu mam silne nutkanie dat zosekat nivelacku a natiahnut radsej novu aby sa nam aj v buducnosti nerozsirovala po dome karcinogenna latka.
Mam z toho nervy, prosim, poradte nam, co robit!!!
Dakujem
Zuzana
comodo
03.05.09,18:52
uz ked to osekate , dajte si stamprdlu a popremyslajte o dlazbe :-)
zubka
03.05.09,20:05
Kamoskin muz mi vravel, ze kazdy nater obsahujuci riedidlo je rakovinotvorny, kym schne a teda sa vyparuje. Ze ked nam to preschne a vypari sa tak bude po probleme... Co si myslite???
Zuzana
kyblik
04.05.09,05:56
Mas pravdu karcinogenom sa treba vyhnut, my sme uz aj rezne prestali jest, vies nahodou sa trosku pripalia a je nechcem dostat rakovinu...:D

Teraz vazne. Styren butadien je plast. Ten sam o sebe zapacha, hlavne ked ho zacnes tavit. Osetrenie pod nater je zrejme zalozene na impregnacii tekutym plastom. Suhlasim s nazorom, ze treba vela vetrat a neskor by nemal byt problem. Ked robis napr. vodovod alebo kurenie z plastovych rur je vela smradu, pretoze ten plast tavis - urcite to nie je zdraviu prospesne. Neskor cez ten plast preteka voda a my ju pijeme. Nezabije nas to...? Mozno podobne to bude aj s tymto typom plastu.
Iny priklad: Ked sa povrchovo upravuje nabytok, strieka sa dvojzlozkovymi lakmi a farbami. V tekutom stave su tieto laky nebezpecne, po vytvrdnuti - vyzreti, su OK.
zubka
04.05.09,06:56
Vdaka, kyblik :)
Bola som uz aj v Heliose sa ich spytat a povedali mi to iste, ze po vyprchani to uz karcinogenne nebude. Tak ma to celkom upokojilo. Este par dni povetrame a budeme sa tam menej zdrziavat a potom uz dufam, ze to bude ok ;)
Zuzana