akcia
03.05.09,21:19
Vie mi niekto poradiť ako rýchlo a "bezbolestne" ochrániť všetko čo mám v záhradke pred zlodejmi - ničiteľmi?
Záhradku sme si založili pred 5 rokmi pri rodinnom dome (riadne oplotené). Prvý rok sme ani nezbadali nejaký pohyb alebo kradnutie úrody. Vysadili sme stromky, jahody,... je to už ako večný začarovaný kruh, stále nám kradnú úrodu - čo až tak veľmi nevadí, ale ničia nám nedozreté ovocie, hrozno, tento rok aj zo zasadených zakoreňovačov vo fóliovníku vyštipávajú rastlinky. Vieme kto to je, je nemožné ich chytiť, aj keď si strážime záhradu a aj v noci fotíme a svietime. Ako ich chytiť, sú strašne drzí!
Ďakujem za odpovede.
arizona
03.05.09,19:35
Nuž, mať záhradku v blízkosti Luníku lX...:D:D:D

Ja mám pitbulla. Ešte nám nik neprišie kradnúť do záhrady.
Ale vážne:)
Ak viete kto je to a máte fotky z miesta činu, tak to oznámte na polícii.
akcia
03.05.09,19:51
Veď aj my máme 4 psov (jedna kaukazáčka), fotky sú rozmazané - zatiaľ, polícia obecná informovaná, voláme ich aspoň 5 x do roka, sú ochotní, len nemajú kompetencie a normálnej polícii sme to nedali, lebo to by bolo chápané ako trestný čin a oni by potom išli sedieť (tí čo ešte nesedia) a zase by si to odniesol môj pes.
arizona
03.05.09,20:17
Veď aj my máme 4 psov (jedna kaukazáčka), fotky sú rozmazané - zatiaľ, polícia obecná informovaná, voláme ich aspoň 5 x do roka, sú ochotní, len nemajú kompetencie a normálnej polícii sme to nedali, lebo to by bolo chápané ako trestný čin a oni by potom išli sedieť (tí čo ešte nesedia) a zase by si to odniesol môj pes.
Nuž, štyria psy Vás neuchránia, fotky máte,ale rozmazané,ohlásite to tomu, kto nemá žiadne kompetencie...a tomu,kto kompetencie má,tomu to nahlásiť nechcete:confused::eek::cool:
Nechápem,akú radu vlastne hľadáš.
Buď si necháte vyžierať záhradu a budete chrániť tých, čo Vám spôsobujú škodu, alebo sa bráňte a nahláste trestný čin tým, "čo s tým môžu niečo urobiť":rolleyes::cool:;)
akcia
03.05.09,20:33
Oni chodia v skupinkách, jeden dráždi psa pred bránou (aby ho odlákal), ďaľší hádže kamienky do dvora a záhrady (aby zistili či sme vonku), dávajú si znamenia baterkami, mobilmi, počujeme ich (vedia o tom že si strážime) ak pustím psa do záhrady - donesú si svojho pitbula a rotvajlera (už nám vlani priotrávili psa) - a nie sú len farební - tí nám tak nevadia, skôr tí "biely" - "vážený občania" na ktorých by to nikto nepovedal a preto nám ani nechcú veriť kým nebude dôkaz - to si asi fakt mám dať všade kamery?
karino
06.05.09,18:57
pamatam si este za ineho rezimu kradli vtedy este cigani dedkovi z folie zeleninu , dedko tam napojil elektrinu a jedneho z nich pri kradnuti usmrtil elektricky prud.dedko mal potom sud..... ale teraz je ina doba ..........