MonikaHaf
03.05.09,22:28
Zdravim,
chcem sa spytat, ci neviete kde by som mohla zohnat (prip. co najlacnejsie :) ) legalny soft. Bola som zvyknuta robit na windows XP profesional a MS Office 2000 standard ....je mozne si kupit taky, ktory sa da nainstalovat na viacej pocitacov v ramci jednej (pripadne dvoch) domacnosti? Ako to funguje u firiem? Staci kupit jedno instalacne cd a pouzit ho pre viacero pocitacov alebo kazdy pocitac musi mat "svoje vlastne cd" ? Dakujem...
PS: poradte mi, prosim nejaku stranku, kde je podrobny opis odinstalovania aj opätovnej instalacie windowsu, aj officu....potrebovala by som si preinstalovat pocitac a v zivote som to nerobila:eek::confused:
misoft
03.05.09,20:39
MonikaHaf
03.05.09,20:47
dakujem krasne
Fero11
04.05.09,03:20
Bohuzial MicroSoft si za svoje programy pyta nemale peniaze a aj napriek tomu sa najcastejsie pouziva na pracovnych staniciach. Zatial co linux a OpenOffice (alternativa k MS office) je uplne zadarmo, tak kazdy sa toho boji (ja by som uz davno bol tvrdy linuxak, ale mam problem z jednym zariadenim, ktore pre mna nepracuje idealne pod linuxom, resp. som mal problem s kompilaciou zdrojoveho kodu pre toto zariadenie).
Ak sa t nechce kupovat na kazdu pracovnu stanicu MS XP a MS office, odporucal by som ti prejst na linux a openoffice (openoffice existuje aj pre platformu MS windows).
Kubuntu su uz tak pekne graficky spracovane (KDE, GNOME) ze klasicky pouzivatel PC nevie ci ma nainstalovany windows, alebo linux
MonikaHaf
04.05.09,14:14
dakujem, vidis na ten linux a open office som uplne zabudla....asi to takto poriesim....tak diky
Fero11
04.05.09,14:35
Takto budes mat vsetko uplne free. Napr. niesom si isty, ale zda sa mi, ze aj slovenska posta pouziva linux a to je uz nejaka institucia :)
mpca
05.05.09,13:40
ee,,, posta nepouziva linux.. teda aspon ja viem ze PPP typu E sa "vytvaraju" v programe ktory zazil rok 1990 :D
(programovany vo foxpro a stroje v spracovatelskom centre su win98, bez usb, bez cdrom, len s FD.(ihlickove tlaciarne)
Problem bol k nim prepasovat zoznam, v robote mame len na jednom pc disketovku :D
k2s
06.05.09,04:18
* Linuxové riešenie môžeš vyskúšať aj bez reinštalácie PC
* skús napr. Ubuntu Desktop, z inštalačky môžeš rovno spustiť plnohodnotné Linux prostredie
* ak máš dosť miesta v súčasnom Windowse, tak môžeš Ubuntu vyskúšať aj pomocou Wubi inštalátora