Majka
04.05.09,07:32
Co vsetko sa zahrna do obchodneho majetku firmy? ktore polozky Suvahy, Stale aktiva? Vlastne imanie? Potr. by som vyclenit obchodny majetok firmy za r. 2008 z uzvierky a zostala som trochu v zmateni ktora polozka by to mala byt.Prosim o radu,dakujem a prajem pekny den
Majka
04.05.09,10:02
Prosim,nikto mi nevie poradit?
Braňo
04.05.09,10:04
m) obchodným majetkom súhrn majetkových hodnôt, a to vecí, pohľadávok a iných práv a peniazmi oceniteľných iných hodnôt, ktoré má fyzická osoba s príjmami podľa § 6 vo vlastníctve a ktoré sa využívajú na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie týchto príjmov, o ktorých táto fyzická osoba účtuje alebo účtovala, 1) eviduje alebo evidovala podľa § 6 ods. 11; obchodným majetkom podľa tohto ustanovenia je aj hmotný majetok obstarávaný formou finančného prenájmu,
Majka
04.05.09,11:03
m) obchodným majetkom súhrn majetkových hodnôt, a to vecí, pohľadávok a iných práv a peniazmi oceniteľných iných hodnôt, ktoré má fyzická osoba s príjmami podľa § 6 vo vlastníctve a ktoré sa využívajú na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie týchto príjmov, o ktorých táto fyzická osoba účtuje alebo účtovala, 1) eviduje alebo evidovala podľa § 6 ods. 11; obchodným majetkom podľa tohto ustanovenia je aj hmotný majetok obstarávaný formou finančného prenájmu,


hmmmm :rolleyes:
Lianka
04.05.09,11:11
§ 6, http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html

(1) Obchodným majetkom na účely tohto zákona sa rozumie súhrn majetkových hodnôt (vecí, pohľadávok a iných práv a peniazmi oceniteľných iných hodnôt), ktoré patria podnikateľovi a slúžia alebo sú určené na jeho podnikanie.

(2) Na účely tohto zákona sa súbor obchodného majetku a záväzkov vzniknutých podnikateľovi v súvislosti s podnikaním označuje ako obchodné imanie (ďalej len "imanie").

(3) Čistým obchodným imaním je obchodný majetok po odpočítaní záväzkov vzniknutých podnikateľovi v súvislosti s podnikaním.

(4) Vlastné imanie tvoria vlastné zdroje financovania obchodného majetku podnikateľa podľa osobitného predpisu.

Branov prispevok bol ohladom FO.
Majka
23.03.10,09:50
cize je to vlastne imanie spolocnosti.... dakujem.