evka-janekova
04.05.09,08:32
Dobrý deň,

rada by som si otvorila živnosť na vedenie jednoduchého účtovníctva, zvládnem to, prax mám. Teraz si robím si niečo ako prieskum trhu, na začiatok, podľa toho sa rozhodnem. Potom asi treba na daňový úrad, nahlásiť na SP a ZP, objednať program. No a treba zložiť skúšku, že JÚ ovládam?

Dakujem za rady a držte mi palce
grammatika
04.05.09,07:11
Keď sa rozhodneš, zájdeš na živnostenský register. Vedenie účtovníctva je voľná živnosť, nie sú potrebné žiadne skúšky.
Na živnostenskom zaškrtneš možnosť, aby ťa prihlásili na DU, ZP.
Ak budeš podnikať v mieste svojho trvalého pobytu, tak netreba žiadnu zmluvu alebo povolenie na zriadenie prevádzky.
Na SP len odovzdáš kópiu živnosteneského a až budúci rok do 30.06.2010 podáš výpis z daň.priznania za rok 2009, podľa kt. sa určí výška odvodov. (alebo sa môžeš stať dobrovoľným platcom SP).
To je asi v skratke, veľa šťastia
ZuzanaP
04.05.09,08:03
Keď sa rozhodneš, zájdeš na živnostenský register. Vedenie účtovníctva je voľná živnosť, nie sú potrebné žiadne skúšky.
Na živnostenskom zaškrtneš možnosť, aby ťa prihlásili na DU, ZP. na ZP treba nahlásiť výšku preddavku na ZP - to živnostenský nerobí
Ak budeš podnikať v mieste svojho trvalého pobytu, tak netreba žiadnu zmluvu alebo povolenie na zriadenie prevádzky.
Na SP len odovzdáš kópiu živnosteneského a až budúci rok do 30.06.2010 podáš výpis z daň.priznania za rok 2009, podľa kt. sa určí výška odvodov. (alebo sa môžeš stať dobrovoľným platcom SP).
To je asi v skratke, veľa šťastia


v texte červeným, na doplnenie
evka-janekova
04.05.09,08:06
Dakujem pekne...
no a este otazka, pride marec, daňové priznanie a tak... Môzem bez obav urobit účtovnu závierku, teda podpísať VoMaZ a VoPaV vo všetkých kolonkach?