Praca_1981
04.05.09,09:29
Ahojte. Kedze o dva tyzdne by som mala dojst k novemu prirastu do rodiny k malemu yorkshirakovi tak uvitam nejake dobre rady od tych co ho uz mate. Kolkokrat do dna ho krmite, ake mate skusenosti s automatickymi napajadlami a krmickami. Ako znasaju ked musia byt doma sami, ako a kam ich chodite strihat, atd..
bv_alexandra
04.05.09,08:23
Nemám sice yorkšíra, ale ono to je v podstate. jedno. Malým šteniatkam treba dávať žrať tri krát do dňa, potom obmedziť na dve dávky - ráno a večer. Niekto obmedzuje až na jednu dávku ráno, ale tohoto zástanca ja niesom.
Treba si uvedomiť že zo začiatku nie je vhodné aby psík ostával sám doma, nakoľko ho treba naučit hygienickým návykom. My sme s našou chodili von na začiatku každú hodinu, potom každé dve a tak sme to postupne skrátili na štyri vychádzky.
Psík môže byť sam doma, ked už je starší, ale tiež si myslím že by to nemalo byť príšliš dlho - myslím že od ráno do večera tak to určite nie.
Čo sa týka salónu, ak si z Ba - viem odporučiť veľmi príjemnú pani, ktorá má salón so svojou dcérou. K psíkom sú veľmi priateľské a naša sa k nim doslova teší. Vedia poradiť nielen ohľadom starostlivosti o srsť ale aj celkovo čo sa psíkov týka. Oni samé sú chovateľkami yorkšírov.
:)
Čo sa týka automatických kŕmičiek, myslím že je to zbytočné vyhadzovanie peňazí, nakoľko to až toľko času nezaberie kým sa dá psíkovi žrať.
Ešte doplním, že si treba uvedomiť, že psík naruší celodenný režim, a treba sa mu venovať. A už to že rozmýšľaš nad automatickým krmičkami tak nie je moc dobrý znak. Neber to urážlivo, iba vyslovujem svoj názor.
sarasara
04.05.09,19:52
Mám yorkshirov. Je to tvor veľmi naviazaný na človeka. Dlhé odlúčenie nie je pre neho dobré. Potrebuje jemné zaobchádzanie, je si vedomý toho, že je maličký. Ako trest postačí trochu zvýšiť hlas. Tak, ako každý psík, aj yorkshírek potrebuje lásku, lebo aj on je malé klbko veľkej lásky, ktorú nám dáva. Potrebuje viackrát za deň ísť von, presne tak, ako to popísala alexandra. Je neúnavný, ak je pekný čas, nechajte ho vybehať sa na voľnom priestranstve. Nemá srsť, má vlásky, pri chladnom počasí je mu zima. Ak máme malé deti, tie si nesmú myslieť, že dostali hračku. Chovateľ ti musí povedať, čím ho kŕmil, vhodné pre maličké šteniatko je kuracie mäso, polotučné vlažné mlieko, zelenina, vitamíny. kupujem krmivo - granule špeciálne pre yorkov. Ale hitom je stále kuracie mäso, zelenina aj ovocie. Keď mám jabľčko, musím sa podeliť. Psík by mal byť členom rodiny, je veľmi inteligentný. Aj on by mal mať v rodine svoje práva. Právo ísť von (i keď sa nám nechce), mať v čase kŕmenia plnú misku, a mať právo spať, keď sa mu chce. Psík spí častejšie ako človek.
Prajem veľa radosti.
pasuliatko
05.05.09,08:58
ja viem tiež doporučiť dievčinu čo ti dojde domov ostrihať psa,náš keď bol malý sme s ním chodili každú hodinu dve von. ale najlepšie je keď sa zobudí ísť hneď s ním von, malý pes by nemal byť doma sám ale neuškodí mu to. treba ho vycvičiť a venovať mu maximum pozornosti keď je malý aby sa pohral atď. mama nášmu psíkovi doma varí sem tam mu kúpi konzervu a inak má stále celý deň nasypané granulky ale tie žerie iba v noci :D my sme ho už od malička kŕmili 1x denne večer. veľmi dobrým časom kedy si kúpiť psíka je cez letné prázdniny. prvé dva jeho mesiace s ním stále niekto bude ale potom si zvykne na samotu.treba aby hlavne mal vela vody,pelieštek na spanie,hračky či už pískacie alebo žuvacie,obojok,vodítko... a hľavne mať trpezlivosť.lebo psík nie je hračka ako si to mnohí myslia. o psíka sa treba starať celý život. a nie dať ho potom do útulku. :) ale to,že je to malý pes neznamená,že ho netreba cvičiť. lebo to si mnohí ľudia myslia. :D držím palce.
pasuliatko
05.05.09,08:59
Nemám sice yorkšíra, ale ono to je v podstate. jedno. Malým šteniatkam treba dávať žrať tri krát do dňa, potom obmedziť na dve dávky - ráno a večer. Niekto obmedzuje až na jednu dávku ráno, ale tohoto zástanca ja niesom.
Treba si uvedomiť že zo začiatku nie je vhodné aby psík ostával sám doma, nakoľko ho treba naučit hygienickým návykom. My sme s našou chodili von na začiatku každú hodinu, potom každé dve a tak sme to postupne skrátili na štyri vychádzky.
Psík môže byť sam doma, ked už je starší, ale tiež si myslím že by to nemalo byť príšliš dlho - myslím že od ráno do večera tak to určite nie.
Čo sa týka salónu, ak si z Ba - viem odporučiť veľmi príjemnú pani, ktorá má salón so svojou dcérou. K psíkom sú veľmi priateľské a naša sa k nim doslova teší. Vedia poradiť nielen ohľadom starostlivosti o srsť ale aj celkovo čo sa psíkov týka. Oni samé sú chovateľkami yorkšírov.
:)
Čo sa týka automatických kŕmičiek, myslím že je to zbytočné vyhadzovanie peňazí, nakoľko to až toľko času nezaberie kým sa dá psíkovi žrať.
Ešte doplním, že si treba uvedomiť, že psík naruší celodenný režim, a treba sa mu venovať. A už to že rozmýšľaš nad automatickým krmičkami tak nie je moc dobrý znak. Neber to urážlivo, iba vyslovujem svoj názor.

okej a keď pracujem celý deň kam mám dať psa?mám ho zobrať zo sebou do roboty?
Lubava
05.05.09,09:20
Ahoj, prvýkrát sem píšem, ale nedá mi odpovedať. Aj ja mám yorkshirského teriéra, bude mať 1.7. tohto roku 4 roky. Chodím do práce od 6.00 hod. do 15.40 hod. A hneď od začiatku som ho učila byť doma samého, ale pripravila som mu nádobu s voňavým pieskom(pre mačky),aby mal kde cikať. Lebo do takého 3/4 roku veľmi často cikajú. Ak ho chceš rýchlo naučiť cikať a kakať vonku, tak mu vždy, keď si vonku urobí potrebu, daj kúsok piškótky a pekne ho pochváľ. A potom sa rýchlo naučí. A po takom 1 roku už vydrží doma tú dobu, čo chodím do práce bez toho, aby spravil doma svoju potrebu.