katkap17
04.05.09,09:42
Mohla by som niekoho poprosiť o radu neviem vypočítať spotrebu PHM na hodiny . Spotreba v TP je 31,50l/100km ale keď je nákl. auto napr. 8 hodín pod bágrom ako vypočítať spotrebu nafty , koľko môžem dať do nákladov? /ako vypočítačť správne aj to, koľko spotrebuje za hodinu nafty/ Ďakujem krásne za radu vopred
katkap17
04.05.09,08:23
nikto nevie poradiť? prosím
Martin Mocko
04.05.09,08:27
nikto nevie poradiť? prosím

posledné príspevky tu:


http://www.porada.sk/t109389-p3-80-pausal-spotreby-phm.html
ivka70
04.05.09,08:28
Co to znamena, ze je 8 hodin pod bagrom?

Priemernu spotrebu vyocitas napr tak, ze natankujes plnu nadrz a po x hodinach dotankujes, co sa spotrebovalo.
Objem dotankovenej je spotreba na dany cas/km a pod.
katkap17
04.05.09,09:48
Pod bágrom znamená že nákl. auto nakladá báger on stojí a čaká kým ho naloží a potom naštartuje a ide vysypať napr. nie ďaleko takže nenabehá veľa km ale spáli nejaké množstvo nafty. a preto potrebujem vypočítať tu spotrebu . A neviem sa z toho dostať
volako sa pokúsim to správne vypočítať
brucháč
16.01.10,05:45
A čo potom smetiari ?
JAJA11
04.05.10,05:23
Ako to je so spotrebou nafty na veľkej LIAZke, ktorá má vyklápač? Ako sa vypočíta spotreba nafty? Existujú na to nejaké smernice, alebo usmernenia. Doteraz som nič také nerobila a vôbec neviem ako začať :o
andreaS
04.05.10,05:38
my mame vcelku velky autopark a mame nakladne auta a stroje... stroje idu na motohodiny a nakladne auta zatial na km (co sa ma tento mesiac skomplikovat aj mth)...

ku strojom mam vyjadrenie od predajcu o ich spotrebe na mth rozdelene do 3 kategorii - slaba zataz, stredna a silna zataz... upravujem si to podla potreby, podla toho kolko phm potrebujem "zlikvidovat" ...

dlho mi trvalo urobit si svoj system, ale uz som nato dako prisla, no teraz mi to narusia tie mth spolu s km...

inak si myslim, ze pokial auto stoji potom nastartuje a odvezie, tak by som isla skor cez km... ine by bolo keby auto cely cas bolo nastartovane, to by sa dalo hovorit o motohodinach...
JAJA11
04.05.10,06:12
my mame vcelku velky autopark a mame nakladne auta a stroje... stroje idu na motohodiny a nakladne auta zatial na km (co sa ma tento mesiac skomplikovat aj mth)...

ku strojom mam vyjadrenie od predajcu o ich spotrebe na mth rozdelene do 3 kategorii - slaba zataz, stredna a silna zataz... upravujem si to podla potreby, podla toho kolko phm potrebujem "zlikvidovat" ...

dlho mi trvalo urobit si svoj system, ale uz som nato dako prisla, no teraz mi to narusia tie mth spolu s km...

inak si myslim, ze pokial auto stoji potom nastartuje a odvezie, tak by som isla skor cez km... ine by bolo keby auto cely cas bolo nastartovane, to by sa dalo hovorit o motohodinach...

Ale keď sa jedná o staršie auto a nie sú žiadne podklady o spotrebe auta. A vraj je aj spotreba pri vyklápaní, keď sa vlastne nepohybuje ale vysýpa materiál :o
andreaS
04.05.10,06:21
no jasne, sak len tak zo vzduchu sa to samo-sato nevylozi :D

a samotny vyrobca vam nemoze dat nejake vyjadrenie k tejto spotrebe?