Jeniffer
04.05.09,09:46
Ahojte poraďáci,
mám taký problém ,ktorým neviem pomôcť mojej priateľke.
Má pracovníčku, ktorá je chorá..má rakovinu...cíti sa dobre, tak sa vrátila do práce a moja známa jej to umožnila...vykonáva iba jednoduché práce, proste chce byť medzi ľudmi..problém je však v tom, že v sobotu odpadla , volali k nej záchranku a ona odmietla s lekárom odísť...nato prišla do práce moja známa a poslala ju nech ide k lekárovi a požiadala ju aby nenastúpila na zmenu..ona odmietla a prišla do práce...ako sa ma ona ako zamestnávateľ ochrániť ? Veď sa jej môže čokoľvek stať a ona odmieta lekársku pomoc a stane sa niečo na predajni a bude zato zodpovedná moja známa...hm..neviem jej poradiť čo robiť s takou pracovníčkou...
Ďakujem vám za radu.
Stanislav 1975
04.05.09,07:51
Ahojte poraďáci,
mám taký problém ,ktorým neviem pomôcť mojej priateľke.
Má pracovníčku, ktorá je chorá..má rakovinu...cíti sa dobre, tak sa vrátila do práce a moja známa jej to umožnila...vykonáva iba jednoduché práce, proste chce byť medzi ľudmi..problém je však v tom, že v sobotu odpadla , volali k nej záchranku a ona odmietla s lekárom odísť...nato prišla do práce moja známa a poslala ju nech ide k lekárovi a požiadala ju aby nenastúpila na zmenu..ona odmietla a prišla do práce...ako sa ma ona ako zamestnávateľ ochrániť ? Veď sa jej môže čokoľvek stať a ona odmieta lekársku pomoc a stane sa niečo na predajni a bude zato zodpovedná moja známa...hm..neviem jej poradiť čo robiť s takou pracovníčkou...
Ďakujem vám za radu.
Ja na mieste tvojej priateľky by som si také riziko nezobral na triko, že by som jej(tej zamestnankyni) to toleroval-akože ked jej lekár povolí pracovať, tak OK, ale keď odmieta vyšetrenie-to je dosť zlé a všeličo sa može stať a tvoja priateľka može mat z toho problémy-ja na jej mieste by som si od tej zamestnankyni vypýtal potvrdenie od lekára o schopnostivykonávať túto prácu...
Jeniffer
04.05.09,07:54
tiež zdieľam tento názor, len ona proste odmieta..poviem jej aby to urobila ..ďakujem za radu
Stanislav 1975
04.05.09,08:05
tiež zdieľam tento názor, len ona proste odmieta..poviem jej aby to urobila ..ďakujem za radu
určite, jej to povedz, nech trvá na potvrdení od lekára...


Aj keď tú pani zamestnankyňu troška chápem, musí to byť pre ňu psychicky náročné...:mee:
Jeniffer
04.05.09,08:38
určite to je..veď je to ľudské ,že to berieme tak, aj priateľka to tak berie a preto jej umožnila sa vrátiť, len bojí sa aj ona o ňu a zároveň to berie aj so strany zamestnávateľa..ďakujem krásne a želám krásny deň
arizona
04.05.09,08:53
Je chválihodné,že zamestnávateľ je ľudský a chce pracovníčke pomôcť. To už dnes vidieť málokedy.:)

Chorej zamestnankyni určite pomáha, že je medzi ľuďmi, možno sa bojí byť sama doma,možno jej nemá kto pomôcť keby sa jej doma niečo stalo...
Ale je to dospelá, svojprávna osoba. Je zodpovedná sama za seba.
Prečo by mal zamestnávateľ niesť príp. dôsledky?
Veď koľkí sme už nejakú chorobu "prechodili" v práci?

Snáď by pomohla dohoda s pracovníčkou o preradení na jednoduhšiu prácu, zníženie úväzku,alebo nejaký písomný doklad od zamestnankyne, že vie o svojej chorobe a pracuje na svoju odpovednosť...:confused: