petooooo
04.05.09,10:08
Caute,
som zaciatocnik a nemam jasno v dvoch veciach:
Priklad-Robim servis bicyklov a zakaznik ziada vymenit kolesa za nove a povie ze stare kolesa nechce a mozem ich vyhodit...pretoze su este v dobrom stave rad by som ich predal.Da sa to nejak legalne predat cez ERP?ked nemam nijaky doklad ako som ich ziskal?
Priklad2-Material objednavam z velkoobchodu ale stane sa ze potrebujem len nejaku malickost a surnu takze sa mi neoplati objednavat ale skocim susedovi do zeleziarstva(maloobchod) a tam to normalne kupim z blokom.Je to normalne(respektive zakonne) si nato nahodit marzu a zasa to predat z dalsim ziskom cez ERP?
Vopred dakujem za odpovede.
Braňo
04.05.09,08:15
Môžeš to normálne predať, avšak odporúčal by som vytvoriť nové PLU - napríklad opotrebované náhradné diely a pod. (aj vo väzbe na záruku).
petooooo
04.05.09,18:05
takze v tom nebude problem pri kontrole nejakej ze ako som to ziskal?staci ked to predam ako pouzity tovar?su nato nejake zakony???ved napr aj v secon hande sa predava pouzity tovar a niekde tu som cital ze musi byt zdokladovane ze kde sa vzal.
Braňo
04.05.09,18:19
Získal si ich pri svojej činnosti-oprave, ktorú vieš vydokladovať.
Veľa vecí meníš kus za kus.
petooooo
06.05.09,04:47
A ako je to s tym ked kupim vec normalne z obchdu?mozem dalej predat?mohlo by to ist takto teoreticky donekonecna keby sa vzdy nasiel niekto kto kupi?su aj nato nejake obmdzenia alebo zakony???
janecka59
06.05.09,04:53
každý doklad z ERP ak súvisi s činnosťou,ktorú vykonávaš je platným dokladom