marijko
04.05.09,12:31
Dobry den.
Obraciam sa na Vas ohladne uctovania zasielkoveho predaja v JU. Zacali sme predavat tovar cez interent a zaujima ma ako dat do JU (sw pohoda) sumu za predaj.
Ako zauctujem poplatky ktore zaplatim ja poste pri podani zasielky?
Vystavim fakturu na sumu ktora je suctom hodnoty tovaru a postovneho (davame pausal 5 euro). Predpokladam ze cela tato faktura ide ako predaj tovaru v pohode vratane postovneho. Ale zaujima ma, Ako zauctujem to postovne ktore ja zaplatim ... v podstate je to moj naklad suvisiaci s podnikanim ale kupujuci mi ho zaplati ... . Uctovnicka je dlhodobo mimo SK a dala nam SW pohoda k dispozicii aby sme si aspon ieco ponahadzovali sami a nechcem to pokazit.
Dakujem Vam.
Lianka
04.05.09,13:33
Vystavim fakturu na sumu ktora je suctom hodnoty tovaru a postovneho (davame pausal 5 euro). Predpokladam ze cela tato faktura ide ako predaj tovaru v pohode vratane postovneho.

Ano, cely prijem je POZD.


Ako zauctujem poplatky ktore zaplatim ja poste pri podani zasielky? ... Ale zaujima ma, Ako zauctujem to postovne ktore ja zaplatim ... v podstate je to moj naklad suvisiaci s podnikanim ale kupujuci mi ho zaplati ...

Predpokladam, ze postovne ste uhradili v hotovosti na poste. V tom pripade je dokladom o uhrade nakladov za postovne sluzby podaci listok, resp. potvrdenka o zaplateni z posty. K nej vypisete VPD a zauctujete v PD - kniha pokladne ako VOZD (rezia, v cleneni postovne).

Uctujem v inom softe, ale princip je rovnaky v kazdom softe.