lienka26
04.05.09,12:56
Prosím Vás vie mi niekto veľmi súrne poradiť ako je to s odpisovaním. Vôbec sa tomu nerozumiem. Pri nákupe napr. Zváračky do akej odpisovej skupiny ju zaradím ako dlho ju budem odpisovať, a čo to znamená zrýchlené odpisovanie? Počula som niečo o tom, že sa dá v prvom roku odpísať viac...
Prosím veľmi súrne.


Ďakujem za odpovede.
Tweety
04.05.09,10:58
Prosím Vás vie mi niekto veľmi súrne poradiť ako je to s odpisovaním. Vôbec sa tomu nerozumiem. Pri nákupe napr. Zváračky do akej odpisovej skupiny ju zaradím ako dlho ju budem odpisovať, a čo to znamená zrýchlené odpisovanie? Počula som niečo o tom, že sa dá v prvom roku odpísať viac...
Prosím veľmi súrne.


Ďakujem za odpovede.
Súrne, ak to chceš teda súrne, tak si prosím pozri Zákon o dani z príjmov, konkrétne od § 22, Zákon o účtovníctve samozrejme tiež.
lienka26
04.05.09,11:24
Tak ďakujem pekne, pre mna to bolo fakt dosť súrne a ak som sa niekoho dotkla tým, že som potrebovala radu hneď, tak ma to mrzí. Veď o tom je porada, ja poradím tebe a ty zase niekedy mne. Ten zakon si preštudujem, v klude ked budem mat čas. Potrebovala som len vedieť princíp.
Ešte raz vďaka.
Tweety
04.05.09,11:39
Tak ďakujem pekne, pre mna to bolo fakt dosť súrne a ak som sa niekoho dotkla tým, že som potrebovala radu hneď, tak ma to mrzí. Veď o tom je porada, ja poradím tebe a ty zase niekedy mne. Ten zakon si preštudujem, v klude ked budem mat čas. Potrebovala som len vedieť princíp.
Ešte raz vďaka.
Nič v zlom, ale účtovať takým spôsobom, že som počula..., to snáď nie.
Pozri si aj tu: stačí len trošku hľadať a odpovede nájdeš
odpisy a odpisové skupiny (http://www.porada.sk/t51343-odpisy-a-odpisove-skupiny.html)
lienka26
04.05.09,11:41
Nejdem účtovať, chcela som len informáciu to je všetko, ja nie som účtovníčka, som mzdárka. Ale vďaka.
azla
04.05.09,12:07
Prosím Vás vie mi niekto veľmi súrne poradiť ako je to s odpisovaním. Vôbec sa tomu nerozumiem. Pri nákupe napr. Zváračky do akej odpisovej skupiny ju zaradím ako dlho ju budem odpisovať, a čo to znamená zrýchlené odpisovanie? Počula som niečo o tom, že sa dá v prvom roku odpísať viac...
Prosím veľmi súrne.


Ďakujem za odpovede.

Lienka26,

zváračku zaradíš do 2.odpisovej skupiny.
http://www.porada.sk/654794-post205.html

Ak by mala OC napr. 6000, bola by v 2.odpisovej skupine , tak pre porovnanie by odpisy boli takéto:
....................A. rovnomerné ................... B. zrýchlené

1.rok...............1.000,-..............................1.000,-
2.rok...............1.000,-..............................1.666,66
3.rok...............1.000,-..............................1.333,33
4.rok...............1.000,-..............................1.000,-
5.rok...............1.000,-................................ 666,67
6.rok...............1.000,-................................ 333,34
---------------------------------------------------------
spolu..............6.000,-...............................6.000,-