sonka1
04.05.09,12:40
Ahojte, chcem vás poprosiť o radu, ako postupovať pri exekúciach:
od 07/2008 zrážam zamestnancovi podľa exek. príkazu voči ORANGE (nepíšu koľko tretín).
ďalšia exekúcia prišla voči všeobecnej ZP,( píšu z jednej tretiny).
A teraz chcú poslať Ďalšiu exekuciu, zrejme nejaká nebankovka.....

Ako správnym pomerom budem počítať?
Sumu na zrazenie si vypočítať viem, ale ako ich rozdeliť? Budem uhrádzať súčasne orange aj všeobecnú, prípadne aj tretiu?
alebo postupne???

ďakujem
Andyke
04.05.09,18:46
Pre Orange zrážaš 1/3 plus keď má vysokú mzdu tak nad 150 % ŽM všetko.
Všeob.ZP a aj tá nebankovka bude patriť tiež do I. tretiny (bežná pohľadávka).
Týmto 2 subjektom musíš písomne oznámiť, že sú v poradí, a zatiaľ nebudeš vykonávať zrážky v ich prospech. Dokončíš 1. exekúciu a začneš vykonávať zrážky pre všeob. ZP,
a až potom bude tá nebankovka.
sonka1
21.05.09,14:36
Poprosila by som ešte o jednu radu, ak máte skúsenosti...
zamestnancovi zrážam exekúciu z 1nej tretiny.
Teraz prišla dohoda o zrážkach zo mzdy, ktorú podpísal z Profirealu.
Môžem mu robiť túto zrážku, ked už má exekúciu??
ako potom budem exekúciu počítať? až po zrazení tej dohody o zrážkach?
ďakujem
Andyke
21.05.09,16:14
Pokračuj v starej exekúcii.
Profireal patrí tiež do 1. tretiny a zatiaľ ich eviduješ ako 2. v poradí. (treba im aj písomne oznámiť, že už vykonávaš exek. zrážky a zatiaľ pre nich nebudete zrážať )

Je tam ešte jedna možnosť : ak by Váš zamestnanec chcel, aby ste aj túto zrážku vykonávali, tak s ním uzavri dohodu o zrážkach zo mzdy medzi zamestnancom a zamestnávateľom.
tsatsiki
28.05.09,04:53
poprosila by som o radu, do zamestnania nam nastupil po prepusteni z vykonu trestu zamestnanec a priniesol tlacivo s nazvom: Potvrdenie pre zamestnavatela - oznámenie súdu-vyúčtovanie zrážok, kde je uvedené koľko eur mu bolo zrazené na súdne trovy v prospech Krajského súdu Bratislava a že nič mu nebolo zrazené v prospech dvoch súdnych exekútorov. Následne poštou prišli exekučné príkazy od uvedených dvoch exekútorov (oprávnený kooperativa a nejaká obchodná spoločnosť, mám zrážať najskôr to? Poradí mi niekto ako postupovať? ďakujem.
sonka1
20.08.09,05:43
Dobré ránko, poprosila by som o radu:
zamestnancovi vykonávam zrážky z jednej tretiny, voči orange.
jeho mesačná čm je okolo 295 €.
je druhý krát ženatý a s prvou "manželkou" má dieťa.
na toto dieťa neplatí výživné, na čo prišla exekúcia.
Podľa nej máme zrážať bežné mesačné výživné a zameškané výživné z dvoch tretín.
Otázka, ako na to???
z čm zrazím bežné výživne mesačné a potom zo zvyšku budem počítať 1 tretinu orange a potom 2hu pre zmeškané výživné?
alebo vypočítam z čm 2 tretiny, ktoré podelím a až potom odpočítam bežné mesačné výživné???
Poprosila by som najlepšie o nejakú názornú ukážku aj s číslami, ak bude niekto vedieť.:)
Ďakujem
mzdarka renca
20.08.09,07:04
Dobré ránko, poprosila by som o radu:
zamestnancovi vykonávam zrážky z jednej tretiny, voči orange.
jeho mesačná čm je okolo 295 €.
je druhý krát ženatý a s prvou "manželkou" má dieťa.
na toto dieťa neplatí výživné, na čo prišla exekúcia.
Podľa nej máme zrážať bežné mesačné výživné a zameškané výživné z dvoch tretín.
Otázka, ako na to???
z čm zrazím bežné výživne mesačné a potom zo zvyšku budem počítať 1 tretinu orange a potom 2hu pre zmeškané výživné?
alebo vypočítam z čm 2 tretiny, ktoré podelím a až potom odpočítam bežné mesačné výživné???
Poprosila by som najlepšie o nejakú názornú ukážku aj s číslami, ak bude niekto vedieť.:)
Ďakujem
páči sa tabuľky od Zitky4, sú veľmi dobré a pomôžu
Jana Motyčková
20.08.09,07:17
Postup bude takýto:
vypočítaš prvú tretinu pre Orange (45,86)
vypočítaš prvú a druhú tretinu pre výživné a dlžné výživné (1.tretina 61,61, 2.tretina 61,61)
(Použila som tabuľky od Zitky a len manželku ako vyživovanú osobu, dieťa predpokladám, že je maloleté)
Potom 45,86 pošleš do Orange
61,61 z druhej tretiny pošleš na výživné, ak by výživné bolo nižšie, zvyšok na dlžné výživné
Keďže pri výživnom je prvá tretina 61,61 a z toho iba 45,86 odišlo do Orange, tak zvyšok (61,61-45,86) pošleš na bežné výživné, ak bolo splatené z 2.tretiny tak na dlžné výživné.

Zjednodušne :
1. spočítaš 1. tretinu pre orange, pošleš.
2. spočítaš dve tretiny (spolu) pre výživné, od toho odpočitaš sumu pre orange a zvyšok pošleš na bežné výživné, ak je to viac, čo ostane zrazíš na dlžné výživné.
sonka1
20.08.09,09:10
Postup bude takýto:
vypočítaš prvú tretinu pre Orange (45,86)
vypočítaš prvú a druhú tretinu pre výživné a dlžné výživné (1.tretina 61,61, 2.tretina 61,61)
(Použila som tabuľky od Zitky a len manželku ako vyživovanú osobu, dieťa predpokladám, že je maloleté)
Potom 45,86 pošleš do Orange
61,61 z druhej tretiny pošleš na výživné, ak by výživné bolo nižšie, zvyšok na dlžné výživné
Keďže pri výživnom je prvá tretina 61,61 a z toho iba 45,86 odišlo do Orange, tak zvyšok (61,61-45,86) pošleš na bežné výživné, ak bolo splatené z 2.tretiny tak na dlžné výživné.

Zjednodušne :
1. spočítaš 1. tretinu pre orange, pošleš.
2. spočítaš dve tretiny (spolu) pre výživné, od toho odpočitaš sumu pre orange a zvyšok pošleš na bežné výživné, ak je to viac, čo ostane zrazíš na dlžné výživné.


Janka, ďakujem velmi krásne, toto som potrebovala,.....:)
Katija
20.08.09,18:04
Postup bude takýto:
vypočítaš prvú tretinu pre Orange (45,86)
vypočítaš prvú a druhú tretinu pre výživné a dlžné výživné (1.tretina 61,61, 2.tretina 61,61)
(Použila som tabuľky od Zitky a len manželku ako vyživovanú osobu, dieťa predpokladám, že je maloleté)
Potom 45,86 pošleš do Orange
61,61 z druhej tretiny pošleš na výživné, ak by výživné bolo nižšie, zvyšok na dlžné výživné
Keďže pri výživnom je prvá tretina 61,61 a z toho iba 45,86 odišlo do Orange, tak zvyšok (61,61-45,86) pošleš na bežné výživné, ak bolo splatené z 2.tretiny tak na dlžné výživné.

Zjednodušne :
1. spočítaš 1. tretinu pre orange, pošleš.
2. spočítaš dve tretiny (spolu) pre výživné, od toho odpočitaš sumu pre orange a zvyšok pošleš na bežné výživné, ak je to viac, čo ostane zrazíš na dlžné výživné.
Rozmýšlam nad tým zvyškom prvej tretiny (61,61-45,86=15,75 €). Prečo by sa mal celý poslať na bežné výživné? Jedná sa predsa o prvú tretinu a tam má v tomto prípade bežné výživné a dĺžne výživné rovnaké poradie. Nemalo by sa tých 15,75 € rozdeliť medzi jednotlivé výživné pomerne?
:) Viem, že celková zrážka sa tým nezmení, ale ide mi teraz čiste o teóriu a správnu aplikáciu zákona.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
sonka1
20.08.09,18:14
Rozmýšlam nad tým zvyškom prvej tretiny (61,61-45,86=15,75 €). Prečo by sa mal celý poslať na bežné výživné? Jedná sa predsa o prvú tretinu a tam má v tomto prípade bežné výživné a dĺžne výživné rovnaké poradie. Nemalo by sa tých 15,75 € rozdeliť medzi jednotlivé výživné pomerne?
:) Viem, že celková zrážka sa tým nezmení, ale ide mi teraz čiste o teóriu a správnu aplikáciu zákona.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.


No, to už by bolo na debatu. ale pošlem to všetko exekútorovi a nech si to podelí :)
aj tak chudákovi zamestnancovi, aj keby som to poslala celé na výživné a už nedelila, tak mu to nepokryje.......je to pre jednu osobu, aj bežné-mesačné výživné aj zameškané.....viac nedostane tak či tak.

Ale Ďakujem za postreh, idem po tom trocha pátrať.
Katija
20.08.09,18:28
No, to už by bolo na debatu. ale pošlem to všetko exekútorovi a nech si to podelí :)
aj tak chudákovi zamestnancovi, aj keby som to poslala celé na výživné a už nedelila, tak mu to nepokryje.......je to pre jednu osobu, aj bežné-mesačné výživné aj zameškané.....viac nedostane tak či tak.

Ale Ďakujem za postreh, idem po tom trocha pátrať.
OK. Máš pravdu. Áno, v tvojom prípade je to jedna exekúcia a naozaj si to môže exekútor podeliť sám.
Ale keby to boli dve exekúcie, od rôznych exekútorov a prišli by v rovnaký deń, tak by sa ten zvyšok musel deliť zrejme tak ako som napísala - pomerne.
Som len zvedavá na názor iných. :) Mne to tak vychádza.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
Jana Motyčková
21.08.09,10:01
Rozmýšlam nad tým zvyškom prvej tretiny (61,61-45,86=15,75 €). Prečo by sa mal celý poslať na bežné výživné? Jedná sa predsa o prvú tretinu a tam má v tomto prípade bežné výživné a dĺžne výživné rovnaké poradie. Nemalo by sa tých 15,75 € rozdeliť medzi jednotlivé výživné pomerne?
:) Viem, že celková zrážka sa tým nezmení, ale ide mi teraz čiste o teóriu a správnu aplikáciu zákona.
__________________
Katija:):cool:
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
Správne .
Lámerová
21.08.09,11:40
mám exekúciu na zamestnanca, ktorý žije sám z tromi deťmi, jedno je už plnoleté ale chodí do školy, môžem ho rátať ako vyživovanú osobu?
Andyke
21.08.09,14:55
mám exekúciu na zamestnanca, ktorý žije sám z tromi deťmi, jedno je už plnoleté ale chodí do školy, môžem ho rátať ako vyživovanú osobu?
Áno.
Lámerová
28.08.09,05:23
mám zamestnanca, ktorý končí k 31.8. a má exekúciu, musím mu ju uviesť do Zápočtového listu a ak áno, tak akú výšku mám uviesť, tú čo je v exekučnom príkaze alebo musím ešte vypočítať aj úroky.
Jana Motyčková
28.08.09,06:49
Zamestnávateľ je povinný v zápočtovom liste uviesť všetky exekúcie zamestnanca. Pritom je tam povinný uviesť o exekúcii tieto informácie :
- v čí prospech
- výšku zrážky (napr. zrážka z 1 tretiny)
- poradie pohľadávky
Nie je povinný uviesť zostatok pohľadávky. O zostatku pohľadávky informuje nového zametnávateľa exekútor.
Lámerová
28.08.09,07:52
vďaka, už som si myslela že budem musela prepočítavať tie úroky a to neviem ani ako, neexistuje nejaká excelovská tabuľka na výpočet?
Lámerová
09.09.09,08:32
Musím zrážky exekúcie posielať exekútorovi každý mesiac, alebo iba jednorázovo, napr. pri ukončení pracovného pomeru
Jana Motyčková
09.09.09,08:50
každý mesiac
sonka1
01.10.09,06:06
Postup bude takýto:
vypočítaš prvú tretinu pre Orange (45,86)
vypočítaš prvú a druhú tretinu pre výživné a dlžné výživné (1.tretina 61,61, 2.tretina 61,61)
(Použila som tabuľky od Zitky a len manželku ako vyživovanú osobu, dieťa predpokladám, že je maloleté)
Potom 45,86 pošleš do Orange
61,61 z druhej tretiny pošleš na výživné, ak by výživné bolo nižšie, zvyšok na dlžné výživné
Keďže pri výživnom je prvá tretina 61,61 a z toho iba 45,86 odišlo do Orange, tak zvyšok (61,61-45,86) pošleš na bežné výživné, ak bolo splatené z 2.tretiny tak na dlžné výživné.

Zjednodušne :
1. spočítaš 1. tretinu pre orange, pošleš.
2. spočítaš dve tretiny (spolu) pre výživné, od toho odpočitaš sumu pre orange a zvyšok pošleš na bežné výživné, ak je to viac, čo ostane zrazíš na dlžné výživné.


Poprosila by som ešte k tomuto môjmu prípadu............na tohto exota prišlo ďalšie nariadenie zo súdu Ba, že ako prednostnú pohľadávku mu treba zraziť 33 eur. Prosím Vás, z ktorej tretiny alebo ako mám zas riešiť ďalšiu prednostnú pohľadávku, počítať sa pravdepodobne bude ako z dvoch tretín?

Takže pre zhrnutie:
Orange z jednej tretiny.........zrážam
výživné prednostne z dvoch tretín..... zrážam

orange posielam, zostatok z tejto jednej tretiny a druhú tretinu posielam na výživné....
a teraz ďalšia prednostná pohľadávka zo súdu (nepíšu koľko tretín) z čoho to preboha mám zas odpočítať???
Jana Motyčková
01.10.09,14:44
nezrážate - exkútorovi napíšete, že sa zráža iná prednostná zrážka -výživné
brizolitka
12.10.09,08:57
Postup bude takýto:
vypočítaš prvú tretinu pre Orange (45,86)
vypočítaš prvú a druhú tretinu pre výživné a dlžné výživné (1.tretina 61,61, 2.tretina 61,61)
(Použila som tabuľky od Zitky a len manželku ako vyživovanú osobu, dieťa predpokladám, že je maloleté)
Potom 45,86 pošleš do Orange
61,61 z druhej tretiny pošleš na výživné, ak by výživné bolo nižšie, zvyšok na dlžné výživné
Keďže pri výživnom je prvá tretina 61,61 a z toho iba 45,86 odišlo do Orange, tak zvyšok (61,61-45,86) pošleš na bežné výživné, ak bolo splatené z 2.tretiny tak na dlžné výživné.

Zjednodušne :
1. spočítaš 1. tretinu pre orange, pošleš.
2. spočítaš dve tretiny (spolu) pre výživné, od toho odpočitaš sumu pre orange a zvyšok pošleš na bežné výživné, ak je to viac, čo ostane zrazíš na dlžné výživné.
Potrebujem radu, uplatňujem zamestnancovi 25 percent aj na deti, ktoré s ním nežijú, ale platí im výživné. Prišla mu exekúcia z inej inštitúcie, iná exe nebeží.
sonka1
15.10.09,05:06
Poprosím ešte o jednu info, pokiaľ zamestnanec ukončil pracovný pomer a od ďalšieho mesiaca pracuje na dohodu u toho istého zamestnávateľa, vykonávam exekučné zrážky aj z dohody?
ďakujem
Andyke
15.10.09,05:21
Áno, exekučné zrážky ste povinný vykonať aj z dohody o vykonaní práce.
sonka1
15.10.09,05:41
poprosila by som ešte o jednu info, ak zamestnanec ukončí PP a od ďalšieho mesiaca pracuje na dohodu u toho istého zam-teľa, tak sa robia exekučné zrážky aj z dohody? ďakujem
Andyke
15.10.09,05:46
Ale už som Ti predsa na túto otázku odpovedala v prísp. č. 25.
Áno, zrážate naďalej exekučné zrážky ( platiteľ mzdy je stále ten istý subjekt t.j. Vaša organizácia)
sonka1
15.10.09,09:00
Ale už som Ti predsa na túto otázku odpovedala v prísp. č. 25.
Áno, zrážate naďalej exekučné zrážky ( platiteľ mzdy je stále ten istý subjekt t.j. Vaša organizácia)

Ano, ospravedlnujem sa, ale nejak mi táto stránka "blbla" a vždy ma to zrušilo, že nemôžem sem písať a ani mi neukázalo, že som sem písala............a vlastne mi neukázalo nič......:D
Gerdy
08.01.10,07:25
Chcel by som sa spytat na jednu situaciu ohladom exe.
Opravneny dal navrh na vykonanie exekucie spolu s 500 Sk kolkom, ktory exekutor pouzije aby mu vydali poverenie. Exekutor dal ziadost o vydanie poverenia a sud ma lehotu (asi 15 dnovu, niesom isty) aby mu vydali poverenie. Otazka : Co ak opravneny v tejto lehote, kedy este nieje vydane poverenie vezme spat svoj navrh na vykonanie ... vrati sa mu poplatok ? Pozeral som si zakon o sudnych poplatkoch, vratenie poplatku a nie je to jednoznacne a preto Vas prosim o pomoc :):confused::rolleyes: