gabus113
04.05.09,15:28
Dobry den, potrebujem jednu radu. Manzel kupil do prevadzky projektor, ktory nepresiahol sumu 30.000 Sk, teda sa neodpisuje. Mojim problemom je, ze ho nekupoval v hotovosti ale na splatky a ja neviem ako to mam uctovat. Vraj do toho vstupuje aj RPMN ale vobec neviem co s tym. Dakujem za rady.
Lianka
04.05.09,13:38
Mala by si mat k dispozicii zmluvu a splatkovy kalendar. V splatkovom kalendari by mala byt vycislena istina, urok, prip. dalsie poplatky. Do knihy zaväzkov si nahodis jednotlive splatky podla splatkoveho kalendara.

Uhradu by som clenila na:
splatka istiny - material, clenenie DrHM,
urok - VOZD - rezia,
prip. poplatky - VOZD - rezia.

Majetok by som dala cez ID do knihy DrHM v den obstarania.
gabus113
04.05.09,13:48
Dobre cize v den splatky, teda ked ju uhradime, dam do VOZD-material tu uhradenu sumu ale nie je mi jasny ten urok, lebo tu je vycisleny ako rocna % miera nakladov. to mam rozpocitat na pocet splatok ci ako??? a je tu este jedna hodnota-priemerna hodnota RPMN. A to je zas co???
Lianka
04.05.09,13:52
Podla mna ten splatkovy kalendar by mal vyzerat podobne ako leasingovy, t. j. mesacne vycislana aj suma istiny, aj uroku = suma spolu.

Kniha zaväzkov - jednotlive splatky uctujes ako zaväzky podla splatkoveho kalendara.
Banka - uctujes jednotlive platby a parujes s prislusnym zavazkom. Clenis na material, reziu a pod.

S tym RPMN by som sa nezapodievala, to je podla mna len info pre klienta, o kolko % tovar preplati v pripade, ze ho berie na splatky - povinny udaj zo zakona.
RPMN - rocna percentualna miera nakladov. Zohladnuje nielen urokovu mieru, ale zahrnuje aj poplatky.
ekopo
04.05.09,14:15
Mala by si mat k dispozicii zmluvu a splatkovy kalendar. V splatkovom kalendari by mala byt vycislena istina, urok, prip. dalsie poplatky. Do knihy zaväzkov si nahodis jednotlive splatky podla splatkoveho kalendara.

Uhradu by som clenila na:
splatka istiny - material, clenenie DrHM,
urok - VOZD - rezia,
prip. poplatky - VOZD - rezia.

Majetok by som dala cez ID do knihy DrHM v den obstarania.
Takto by som nepostupoval (červeným)
splátka istiny je VNZD pretože je to splátka úveru
Do materiálu v PD sa mi predmet nákupu dostane cez ID v plnej sume pri nákupe.
Lianka
04.05.09,14:22
Suhlasim ekopo, mas pravdu, som si to neuvedomila, ze by to bolo 2x vo VOZD. gabus sa ospravedlnujem, ak som ju zmiatla.