petooooo
04.05.09,16:45
Zdravim,pred par rokmi som chcel zacat podnikat,vybavil som ZL,ale este predtym ako som sa bol registrovat na DU,SP,ZP som musel zrusit zivnost(osobne dovody).vlastne som bol zivnostnik asi 20 dni pocas ktorych som neurobil nic co by suviselo s podnikanim.Mozem mat problem s tym ze som sa vtedy na vsetko vykaslal?
Totiz teraz uz idem naozaj seriozne podnikat a dudem vybavovat a behat po uradoch a urcite si vsimnu ze som mal ZL a DU som nenavstivil...
co vy nato???mam sa bat?
Zita5
04.05.09,14:49
Zdravim,pred par rokmi som chcel zacat podnikat,vybavil som ZL,ale este predtym ako som sa bol registrovat na DU,SP,ZP som musel zrusit zivnost(osobne dovody).vlastne som bol zivnostnik asi 20 dni pocas ktorych som neurobil nic co by suviselo s podnikanim.Mozem mat problem s tym ze som sa vtedy na vsetko vykaslal?
Totiz teraz uz idem naozaj seriozne podnikat a dudem vybavovat a behat po uradoch a urcite si vsimnu ze som mal ZL a DU som nenavstivil...
co vy nato???mam sa bat?


Ak ste neoznámili DU zrušenie živnosti pred pár rokmi , tak môže byť podľa zákona udelená sankcia.



Zákon o správe daní a poplatkov
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
Na začiatok

(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je


a) fyzická osoba, povinný oznámiť meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, miesto podnikania, rodné číslo, identifikačné číslo organizácie, ak mu bolo pridelené, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať; ak uvedie okrem miesta podnikania aj miesto, kde vykonáva podnikateľskú činnosť, vyznačí, kam sa majú doručovať písomnosti, ak sa miesto vykonávania podnikateľskej činnosti líši od miesta podnikania,

(7) Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne daňovému subjektu daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli. Daňový subjekt je povinný vrátiť správcovi dane do 15 dní od ukončenia podnikania alebo po ukončení poberania príjmov z činností podľa odseku 2 osvedčenie o registrácii.

(9) Registrácia alebo oznámenie podľa tohto zákona alebo osobitného zákona 6eb) sa predkladá správcovi dane na tlačive, ktorého vzor určí daňové riaditeľstvo alebo colné riaditeľstvo po dohode s ministerstvom, alebo sa môže podať aj elektronickými prostriedkami podpísané elektronickým podpisom6aa) alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 20 ods. 8. Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá nemá v tuzemsku sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, ktorá podniká v zahraničí a ktorá sa registruje podľa osobitného zákona, 10b) pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti uvádza údaje požadované pri registrácii na registračnom tlačive, ktorého vzor určí daňové riaditeľstvo po dohode s ministerstvom.

§ 35
Správne delikty
Na začiatok
(7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote

a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.
petooooo
04.05.09,15:02
dik za info bal som sa ze to bude horsie....200 000 sk,co je to v dnesnej dobe... :D