porfin
18.07.05,07:46
Dnes ma "domotala " moja kolegyňa s tým, že ak človek má licenciu sprostredkovateľa SDS a popri tom je riadne zamestnaný a stane sa mu, že príde o zamestananie /alebo dá výpoveď/ nemá nárok na zaevidovanie na úrade práce a podporu nezamestnanosti.

Tak to ma teda "zalialo" lebo toto je môj prípad.
PROSÍÍÍM o odpoveď.
porfin
18.07.05,06:44
prosííííííííím, prosííííííííííím....
Jara
18.07.05,07:09
Vidím, že je tu už 30 videní a nik Ti neporadil, ale ani ja nemám skúsenosť s takou licenciou. Neviem či tam máš stály mesačný príjem, ale je to asi len od počtu uzatvorených zmlúv alebo také niečo. Ak nemáš príjem, tak by si tú podporu mala brať. No neviem či sa to nepovažuje za podnikanie, teda že si SZČO. V tom prípade by si to asi musela zrušiť. No neviem...
liba2
18.07.05,07:24
Vidím, že je tu už 30 videní a nik Ti neporadil, ale ani ja nemám skúsenosť s takou licenciou. Neviem či tam máš stály mesačný príjem, ale je to asi len od počtu uzatvorených zmlúv alebo také niečo. Ak nemáš príjem, tak by si tú podporu mala brať. No neviem či sa to nepovažuje za podnikanie, teda že si SZČO. V tom prípade by si to asi musela zrušiť. No neviem...Porfin, rada by som ti poradila, ale som v takých rozpakoch ako Jara. Neviem zareagovať. Neviem, aký statut ti tá licencia prináša.
porfin
18.07.05,07:27
Veď práve... nemám podpísanú žiadnu zmluvu o SDS , ale považuje sa sprostredkovateľstvo za podnikanie na základe "iného" ako živnostenského oprávnenia a aj do zdr.poisť. som sa musela prihlásiť a aj na DÚ a dostala som DIČ.

Poslala som otázku aj do SP a zatiaľ mi nik nedal odpoveď.
janicka
18.07.05,12:29
Tvoja otázka ma zaujala, nedalo mi to a zavolala som si do SP. Tam mi povedali, že ak spĺňam podmienku poistenia za posledné štyri roky - 3 roky odvádzané poistné, mám nárok na dávku v nezamestnanosti zo zamestnania, musím byť zaevidovaná na úrade práce. Neviem či sa tomu dá veriť, poznáš tie odpovede z SP. Keď to chceš vedieť len informačne tak je to takto a keď príde k veci, prekrútia si to po svojom.
Ak by sa ti ozvali na tvoj príspevok čo si poslala, daj vedieť čo napísali.
Zuziana
18.07.05,14:34
podľa môjho názoru tu ide o podnikanie na základe iného ako živnostenského oprávnenia. Čiže je predpoklad, že príjem bude. Si registrovaná na DzP, máš platiť odvody do ZP. Možno schodným riešením, ak je to možné tak, ako u živnostenského listu by mohlo byť prerušenie vykonávania činnosti.
Ak by si bola poistená 36 mesiacov z posledných 48 mesiacov, mala by si nárok na podporu v nezamestnanosti. Tak to vychádza mne, ale treba to preveriť.