Aňa
13.07.04,16:28
Prosím Vás o radu a názor. Mala som robiť pre jednu s.r.o. účtovníctvo. Dohodli sme sa ústne na všetkom a mala som aj účtovné doklady, ale čakala som ešte na zbytok. Pozisťovala som im všetko, čo potrebujú k začatiu podnikania. Od otvorenia prevádzky, nahlásenia do poisťovní, aké tlačivá do prevádzky potrebujú, registr.pokladňu a súvisiace veci, zamestnanie pracovníka (aby čo najmenej odvádzali do fondov) a mnoho iných vecí. Teraz si to rozmysleli a ja som medzi tým odriekla inú firmu. Bude odo mňa veľmi drzé, keď im vystavím faktúru sa poradenstvo , ale neviem v akej sume.
Aňa
13.07.04,15:02
Ďakujem p.Mihál za povzbudenie. Pretože každý si myslí, že preštudovať zákony to nič nie je. Lenže som to vyriešila tak, že som nielen vystavila faktúru, ale aj doklady spolu s faktúrou som im zaslala doporučene, takže mám istotu, že mi to zaplatia. V živote som nič také neurobila a na staré kolená, aby som bola držá ako 18 ročná.
Ďakujem
Heni
13.07.04,15:09
Myslim, ze to nie je drzost, poradenstvo predsa nemoze byt bezodplatne... Skor by som nazvala drzostou spravanie druhej strany. Asi by sa teda mala spisat zmluva az potom kvoli niekomu co len zdvihnut telefon alebo otvorit zakonnik... Dobre poucenie aj pre mna.
Aňa
13.07.04,15:15
Ďakujem Heni aj od Vás za názor, pretože vždy som seriozne pristupovala k opačnej strane. Teraz som sa už upokojila, pretože ozaj som si myslela, že či to nebude z mojej strany drzosť. Ale si myslím, že tiež keď vstúpime do kancelárie daňového poradcu, či
právnika tak odtiaľ odídeme ľahší o nejakú korunku za poradenstvo. Preto by sa mali aj účtovníci viac vážiť.
Braňo
14.07.04,05:44
Aňa, to že si poslala faktúru doporučene neznamená, že Ti ju isto zaplatia, ale že ju s najväčšou pravdepodobnosťou prevezmú na pošte.
Janca
14.07.04,06:09
Chcela by som nadviazať na otázku Ani. Aký názov má mať taká zmluva, keď mám vedenie účtovníctva v živnosti a v navrhovanej zmluve (zatiaľ o dodávke účtovníckych prác) ma chce odberateľ zaviazať zodpovednosťou za škodu (nie je presne vymedzená), a prikazuje mi čo môžem a nemôžem, ako keby som bol zamestnanec alebo uzatváral mandátnu zmluvu. Aká je vlastne priemerná cena za účtovné poradenstvo, keď pôvodne bola dohodnutá cena len na vedenie účtovníctva v zmysle platných predpisov?
Aké sankcie si môže dať účtovník voči odberateľovi prác do zmluvy?
Ďakujem za názory.
Aňa
14.07.04,06:40
Braňo - som trošku vychytralá. Doklady s faktúrou som mu poslala doporučene. Takže mám istotu, že peniaze dostanem.
Aňa
14.07.04,06:45
Tak ako mi poradil p.Mihál. X hodín * Y Sk = cena. Ja si myslím, ako som už vyššie spomenula, že účtovníci by si mali začať vážiť sami seba. Lebo ani právnik ani advokát s Vami nebude hovoriť zadarmo. To by si už mali uvedomiť všetci, ktorým robíme účtovníctvo. Tú sumu za poradenstvo si musíte zvoliť sama. A s tými podmienkami čo Vám dáva by som nesúhlasila, však nie ste zamestnanec. A ešte k tej zodpovednosti. Ja tiež rozmýšľam, že sa dám poistiť v prípade škody.
ANNA
14.07.04,06:47
Braňo - som trošku vychytralá. Doklady s faktúrou som mu poslala doporučene. Takže mám istotu, že peniaze dostanem.No neviem, kde je tá istota keď niečo zašlem doporučene, že mi to zaplatia. iné by bolo, kedy si im doklady odovzala až po úhrade faktúry. A aj faktúry sa posielajú doporučene a koľko sa ich nezaplatí a ani nevymôže súdom.
Janca
14.07.04,06:51
Ja poistku na výkon v zmysle živnosti mám (výška poistky sa určuje v závislosti od dosiahnutého ročného obratu). Len by som chcela vedieť, či v zmluve o dodávke prác (vedenie účtovníctva) sa v osobitných ujednaniach môžem odvolať na toto poistenie a či musím dať kópiu tohoto poistenia odberateľovi, alebo len k nahliadnutiu ?
Nemá niekto všeobecnejší vzor na dodávku účtovníckych prác (samozrejme bez súm, termínov, iniciálov a tak ?
Myslím, že by to viacerým pomohla a zjednotili by sme sily proti takým, ktorí nás chcú využívať ?
Aňa
14.07.04,06:58
No neviem, kde je tá istota keď niečo zašlem doporučene, že mi to zaplatia. iné by bolo, kedy si im doklady odovzala až po úhrade faktúry. A aj faktúry sa posielajú doporučene a koľko sa ich nezaplatí a ani nevymôže súdom.No preto som si istá, pretože pokiaľ nezaplatí dobierku, tak poštárka mu to nevydá z ruky.
Aňa
14.07.04,07:00
Ja poistku na výkon v zmysle živnosti mám (výška poistky sa určuje v závislosti od dosiahnutého ročného obratu). Len by som chcela vedieť, či v zmluve o dodávke prác (vedenie účtovníctva) sa v osobitných ujednaniach môžem odvolať na toto poistenie a či musím dať kópiu tohoto poistenia odberateľovi, alebo len k nahliadnutiu ?
Nemá niekto všeobecnejší vzor na dodávku účtovníckych prác (samozrejme bez súm, termínov, iniciálov a tak ?
Myslím, že by to viacerým pomohla a zjednotili by sme sily proti takým, ktorí nás chcú využívať ?Ja si myslím, že keď ste aj poistená je to Vaša vec a jemu by som nedala ani k nahliadnutiu ani kópiu poistnej zmluvy. Do toho ho nie nič je.
Katty
14.07.04,07:00
Ty si posielala faktúru na dobierku? Hmm zaujímavé ale osobne si myslím, že ak to nechcú zaplatiť tak jednoducho tú zásielku neprevezmúúú a vráti sa ti späť...
Aňa
14.07.04,07:06
Ty si posielala faktúru na dobierku? Hmm zaujímavé ale osobne si myslím, že ak to nechcú zaplatiť tak jednoducho tú zásielku neprevezmúúú a vráti sa ti späť...No ja si myslím, že aj vy keby ste potrebovala svoje účtovné doklady a blíži sa termín DPH, tak by ste zaplatila tú dobierku. Ináč mi pred chvíľou telefonovali a som ich o tomto informovala. Takže vedia čo ich čaká.
Katty
14.07.04,07:08
tak keď vedia tak o.k.
Janca
14.07.04,07:08
Aňa, mám teda pripustiť v zmluve také ustanovenia, že ....ak dodávateľ pri poskytovaní služieb pre odberateľa spôsobí svojim zavinením odberateľovi škodu, ktorej následkom bude majetková ujma, odberateľ má právo na náhradu tejto škody .... (škoda nie je špecifikovaná) - akú škodu mu vlastne môžem urobiť ?
V poistnej zmluve mám len škodu v zmysle straty, zničenia, poškodenia alebo udcudzenia veci (tým sa myslia mne zverené účtovné a daňové doklady).
Aňa
14.07.04,07:27
Aňa, mám teda pripustiť v zmluve také ustanovenia, že ....ak dodávateľ pri poskytovaní služieb pre odberateľa spôsobí svojim zavinením odberateľovi škodu, ktorej následkom bude majetková ujma, odberateľ má právo na náhradu tejto škody .... (škoda nie je špecifikovaná) - akú škodu mu vlastne môžem urobiť ?
V poistnej zmluve mám len škodu v zmysle straty, zničenia, poškodenia alebo udcudzenia veci (tým sa myslia mne zverené účtovné a daňové doklady).Škoda sa myslí aj v tom zmysle, že keď pri daňovej kontrole sa zistí chyba z Vašej strany a DU mu vyrúbi pokutu, tak ju zaplatíte vy. Ale ja si myslím, že účtovníčka stále zaúčtuje do účtovníctva len tie doklady, ktoré od podnikateľa dostane. Keď dá taký doklad, ktorý neobstrojí, treba ho upozorniť, že to ide na jeho vrub a či si to bude vedieť pred daňovou kontrolou obhájiť. A najlepšie je to, keď to máte písomne. Pokiaľ nebude v zmluve trvať na špecifikovaní škody a náhodou to prehliadne, tak ja by som mu to ani veľmi nepripomínala.
Silkov
28.10.11,07:21
Nevie mi niekto poradiť? Chcela by som školenie za odplatu, ale len na konkrétne moje problémy v účtovníctve (autodoprava). Ak chodím na skupinové školenia školitelia prípady rozoberajú vo všeobecnosti a pre mňa užitočné inf. sú max. 20%. Moja predstava o osobnom školení: konkrétna otázka - odborná odpoveď. región - Okolie PO