tokoska
04.05.09,20:37
Dobrý večer, prosím o radu.

Ako mám riešiť nasledovnú situáciu.
Ako podnikateľ FO /jednoduché účt./ som vystavila faktúry za služby /prepravu/ firme, ktorá je s.r.o.
Nakoľko uvedená firma neplatí riadne za faktúry /meškanie aj tri mesiace a teraz hrozí, že mi nezaplatia vôbec, nakoľko majú platobné problémy/,odobrala som od uvedenej firmy na faktúru tovar aj ja. /Celková fakturovaná suma je nižšia, ako tá, čo mi s.r.o. dlhuje/.


Môžem uvedené riešiť vzájomným zápočtom faktúr aj bez vzájomnej dohody?
S.r.o. po mne vyžaduje zaplatenie mojej faktúry, ale svoje odmieta uhradiť a vyhráža sa mi súdom, pokiaľ faktúru neuhradím.
Ďakujem
Tokoska
Rozalka
04.05.09,18:46
Pošli im "Jednostranný zápočet" (prikladám vzor)
Jedine, na čo si musíš dať pozor: nemôžu sa započítať pohľadávky, ktoré ešte nie sú splatné.
tokoska
07.05.09,13:18
Ďakujem.
Katarina
27.01.10,10:56
Mám oznámenie o jednostrannom zápočte záväzkov a pohľadávok, firma si započítava vydané fa. s vydanými dobropismi voči druhej firme. Výsledná sumu zápočtu je - 5 000,- € na ktorý je zároveň v ten istý deň vystavený výdavkový PD. Môžem to zaúčtovať tak, že na základe rozpisu započítaných fa., faktúry vyradím z evidencie a rovno zaúčtujem pri každej úhradu do PD, alebo zápočet treba riešiť aj v tomto prípade cez uzávierkové operácie.
Lianka
27.01.10,16:34
Mám oznámenie o jednostrannom zápočte záväzkov a pohľadávok, firma si započítava vydané fa. s vydanými dobropismi voči druhej firme. Výsledná sumu zápočtu je - 5 000,- € na ktorý je zároveň v ten istý deň vystavený výdavkový PD. Môžem to zaúčtovať tak, že na základe rozpisu započítaných fa., faktúry vyradím z evidencie a rovno zaúčtujem pri každej úhradu do PD, alebo zápočet treba riešiť aj v tomto prípade cez uzávierkové operácie.

Ja to tak robim, cez ID v den podla datumu na zapocte.
marijko
27.01.10,17:54
Da sa toto uplatnit aj pri firme z CZ?
Uvediem priklad.
Odberam od firmy v CZ tovar, firma mi vystavila predfakturu ktoru mu mam zaplatit zahranicnym prevodom na ucet avsak on si zaroven odo mna objednal veci a chce aby som mu odratal zo sumy ktoru mu mam uhradit ciastku za tovar ktory si objednava on ... nejak mam v tom gulas a neviem to vyriesit. Cize on chce aby som mu uhradil mensiu sumu ako fakturoval znizenu o vysku jeho objednavky. Prosim o pomoc ako toto riesit a ake doklady vystavit ...
Vediem JU a niesom platca DPH.

Dakujem
tatarka75
14.02.12,10:49
Pozdravujem,
prosím o radu, ako mám vystaviť predfaktúru na polovicu sumy objednávky.
Ďakujem.
tictac7
14.02.12,11:00
Pozdravujem,
prosím o radu, ako mám vystaviť predfaktúru na polovicu sumy objednávky.
Ďakujem.

si ale vo veeeľmi zlej téme...napriek tomu:
Nevieš ako sa vystavuje predfaktúra ako taká, teda aké má mať náležitosti alebo to nevieš urobiť v Alfe?